FolkraceTävlingen (SMK Hedemora)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

2
A
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5

Omgång:3

27
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
28
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB

Omgång:2

14
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
206 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 4 0EB
207 Mike Sterner Opel SMK Gävle 0 0B 0EB
15
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
211 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 4 0B
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB
16
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
217 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 0 0S 0EB

Omgång:1

1
213 Erika Lindh Peugeot Gestrike RT Team Avesta Park 12 7 5 0B
209 Lina Falk Saab Grangärde RRC DA Transport AB Grängesberg 15 5 5 5
205 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 11 3 4 4
204 Kristin Johansson Volvo SMK Hedemora 8 2 4 2
206 Matilda Karlsson Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 4 4 0EB
2
216 Gunnar Helghe Saab Säters MK 21 7 7 7
210 Tony Lindstens Volvo Borlänge MK 12 5 7 0S
214 Jan Ingesson Saab Borlänge MK 16 4 7 5
202 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 3 3 0B 0EB
3
215 Amanda Nyström Volvo Grangärde RRC 19 7 5 7
203 Anders Eriksson-Glad Saab Sandvikens MK 60 ° Nord Racing 12 5 4 3
211 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 4 0B
207 Mike Sterner Opel SMK Gävle 0 0B 0EB
217 Ronny Källgren Volvo Gestrike RT 0 0S 0EB

Omgång:Final

4
A
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J

Omgång:3

29
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
30
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B

Omgång:2

17
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
108 Markus Karlsson Volkswagen Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 5 0EB
18
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B

Omgång:1

4
109 Albin Karlsson Saab SMK Hedemora Team Sirpa Racing 18 7 7 4
103 William Wahlsberg Saab Hamre MK TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 16 5 7 4
102 Hanna Granvik Volvo Gestrike RT 11 4V 4 3J
106 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 7 3 4 0B
5
104 Anton Tholander Saab Borlänge MK Team Svartflagg 17 7 3 7
105 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 14 4 5 5
107 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 3 5 7
108 Markus Karlsson Volkswagen Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 5 5 0EB

Omgång:Final

1
C
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
3
B
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
5
A
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7

Omgång:3

31
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
32
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
33
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5
34
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
35
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
36
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3
37
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
38
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2

Omgång:2

19
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2
20
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
40 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 2 0EB
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
21
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
22
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
47 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 0B 3
23
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
24
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
25
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
26
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
7 Stefan Olsson Volvo Mora MK 4 4 0EB
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3

Omgång:1

6
20 Magnus Johansson Saab SMK Hedemora 16 7 4 5
6 Robert Nyström Saab Ludvika MS 16 5 4 7
43 Johan Solin Volvo Grangärde RRC 6 4 2 0B
34 Stefan Andersson Saab Hamré MK 0 0B 0EB 0B
12 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 3 0S 1 2
30 Roger Ingesson Volvo Borlänge MK 7 0S 4 3
7
33 Erik Bleckur Saab Team Mikro BSK 21 7 7 7
50 Stefan Boberg Opel Fagersta MK 10 5 2 3
28 Robin Nyström Volvo Grangärde RRC 14 4 3 7
46 Joacim Eriksson Saab Finnskoga MK 12 3 7 2
36 Johan Vikström Volvo Nyhyttan Avesta RT MK 9 2 4 3
39 Stefan Lundgren Saab SMK Hedemora 3 0B 0EB 3
8
29 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK Team Avesta park 19 7 5V 7
16 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 10 5T 2 3
14 Ola Andersson Volvo Siljan Bilracing Klubb 11 4 4 3
15 Andreas Turner Saab Borlänge MK 13 3 5V 5
47 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 3 0B 3
45 Robert Koski BMW SMK Hedemora 7 0S 3 4
9
13 Johan Bergqvist Saab SMK Hedemora TL DÄCK&MOTOR AB SÄTER 18 7 7 4
37 Per Isaksson Opel SMK Sala 12 5V 3 4
11 Adam Sandberg Opel SMK Hedemora ZRT Motorsport 6 4 0B 2
23 Fredrik Graaf Saab Ludvika MS 13 3 5 5
8 Pelle Persson Saab Borlänge MK Team Svartflagg 9 2 5 2
9 Ronny Gustafsson Saab Sandvikens MK 8 1 3 4
10
44 Robert Hermansson Saab SHRA Avesta ZRT Motorsport 19 7 7 5
38 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK SH Sprinklerservice 17 5 7 5V
7 Stefan Olsson Volvo Mora MK 4 4 0EB
17 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 3 0EB 0EB
42 Walter Hjort Saab SMK Hedemora 11 2V 5 4
11
41 Joakim Stattin Saab Gestrike RT Team Svartflagg 21 7 7 7V
25 Dan Olsson Saab SMK Gävle 10 5 0B 5
19 Kim Hallström Opel SMK Hedemora Team Avesta Park 12 4 4 4
22 Markus Virén Saab Ljusdals MS Team Tok-åker 8 3 2 3
40 Victor Källgren Volvo Gestrike RT 2 2 0EB
49 Anton Edvardsson Opel Borlänge MK TL DÄCK & MOTOR SÄTER AB 7 1 1 5
12
48 Stefan Berglund Saab Hamre MK TL däck & motor AB säter 21 7 7 7
2 Mikael Karlsson Opel Borlänge MK 13 5 5 3
4 Daniel Ljung Datsun Säters MK 7 4 3 0B
51 Zoltan Uveges Nissan Sunnansjö MK 7 3 2 2
10 Tommy Johansson Volvo SMK Hedemora 4 0B 0EB 4
13
3 Rasmus Lundqvist Opel Fagersta MK Team Svartflagg 21 7 7 7
21 Markus Johansson Saab SMK Hedemora 17 5 5 7
31 Tomas Olsson Subaru Borlänge MK 6 4 2 0B
32 Jörgen Nyström Saab Ludvika MS 11 3 4 4
27 Rickie Jonsson Volvo Hamre MK 8 2 4 2
24 Filip Hedlöv Saab SMK Hedemora Hawkstreet Motorsport 10 0B 5 5