SparbankRacet 2021 (Tjörns MF)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

28
A
101 Simon Angbo Volvo Orust BSK 10 3 3 4
102 Fanny Asplund Volvo Dals MK 21 7 7 7
103 Jenny Johansson Opel Bohus RC 0 0EB 0EB 0EB
104 Saga Broberg Saab Dals MK 8 4 4 0B
105 Max Lenngerd Volvo Tjörns MF 15 5 5 5

Omgång:3

17
101 Simon Angbo Volvo Orust BSK 10 3 3 4
102 Fanny Asplund Volvo Dals MK 21 7 7 7
103 Jenny Johansson Opel Bohus RC 0 0EB 0EB 0EB
104 Saga Broberg Saab Dals MK 8 4 4 0B
105 Max Lenngerd Volvo Tjörns MF 15 5 5 5

Omgång:2

9
101 Simon Angbo Volvo Orust BSK 10 3 3 4
102 Fanny Asplund Volvo Dals MK 21 7 7 7
103 Jenny Johansson Opel Bohus RC 0 0EB 0EB 0EB
104 Saga Broberg Saab Dals MK 8 4 4 0B
105 Max Lenngerd Volvo Tjörns MF 15 5 5 5

Omgång:1

1
101 Simon Angbo Volvo Orust BSK 10 3 3 4
102 Fanny Asplund Volvo Dals MK 21 7 7 7
103 Jenny Johansson Opel Bohus RC 0 0EB 0EB 0EB
104 Saga Broberg Saab Dals MK 8 4 4 0B
105 Max Lenngerd Volvo Tjörns MF 15 5 5 5

Omgång:Final

26
A
81 Linnéa Johansson Volvo Tjörns MF 15 3 5 7
84 Sandra Andersson Saab Tjörns MF 11 4 3 4
86 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns MF 15 5 7 3
87 Jessica Sundell Saab Orust BSK 21 7 7 7
89 Monica Martinsson Opel Sotenäs MK 16 7 5 4
90 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 13 4 4 5

Omgång:3

18
84 Sandra Andersson Saab Tjörns MF 11 4 3 4
85 Patricia Ottosson Volvo Tjörn MF 10 5 0S 5
86 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns MF 15 5 7 3
87 Jessica Sundell Saab Orust BSK 21 7 7 7
19
81 Linnéa Johansson Volvo Tjörns MF 15 3 5 7
82 Julia Carlsson Volvo Orust BSK 10 3 4 3
89 Monica Martinsson Opel Sotenäs MK 16 7 5 4
90 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 13 4 4 5

Omgång:2

10
81 Linnéa Johansson Volvo Tjörns MF 15 3 5 7
82 Julia Carlsson Volvo Orust BSK 10 3 4 3
85 Patricia Ottosson Volvo Tjörn MF 10 5 0S 5
86 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns MF 15 5 7 3
11
84 Sandra Andersson Saab Tjörns MF 11 4 3 4
87 Jessica Sundell Saab Orust BSK 21 7 7 7
89 Monica Martinsson Opel Sotenäs MK 16 7 5 4
90 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 13 4 4 5

Omgång:1

2
81 Linnéa Johansson Volvo Tjörns MF 15 3 5 7
85 Patricia Ottosson Volvo Tjörn MF 10 5 0S 5
87 Jessica Sundell Saab Orust BSK 21 7 7 7
90 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 13 4 4 5
3
82 Julia Carlsson Volvo Orust BSK 10 3 4 3
84 Sandra Andersson Saab Tjörns MF 11 4 3 4
86 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns MF 15 5 7 3
89 Monica Martinsson Opel Sotenäs MK 16 7 5 4

Omgång:Final

25
C
5 Mattias Karlsson Saab Tjörns MF 10 4 2 4
8 Björn Johansson Opel Bohus RC 8 4 0B 4
9 Alex Johansson Volvo Tjörns MF 10 3 0B 7
14 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 10 5 5 0B
18 Mikael Larsson Saab Kullings MS 9 4 5 0EB
23 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 11 2 5 4
27
B
6 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 14 5 5 4
7 Alex Engblom Volvo Tjörns MF 15 5 5 5
13 Martin Olsén Saab Orust BSK 16 7 4 5
14 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 10 5 5 0B
20 Kristian Asplund Opel Dals MK 12 4 3 5
21 Arne Svensson Volvo Tjörns MF 14 5 4 5
29
A
1 Joakim Berndtsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
15 David Ståhl Saab Orust BSK 17 5 7 5
17 Sebastian Gerhardsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
19 David Vernersson Saab Tjörns MF 21 7 7 7
20 Kristian Asplund Opel Dals MK 12 4 3 5
22 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 17 3 7 7

Omgång:3

20
5 Mattias Karlsson Saab Tjörns MF 10 4 2 4
12 Erik Jonsson Volvo Torslanda MK 8 4 4 0B
19 David Vernersson Saab Tjörns MF 21 7 7 7
20 Kristian Asplund Opel Dals MK 12 4 3 5
21
1 Joakim Berndtsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
4 Daniel Klasson Volkswagen Tjörns MF 7 3 0EB 4
21 Arne Svensson Volvo Tjörns MF 14 5 4 5
24 Daniel Blom Saab Hällevadsholms MK 11 7 4 0B
22
3 Eric Martinsson Volvo Sotenäs MK 7 3 4 0B
8 Björn Johansson Opel Bohus RC 8 4 0B 4
9 Alex Johansson Volvo Tjörns MF 10 3 0B 7
11 Kim Wilhelmsson Volvo Älvbygdens MK 6 0S 3 3
15 David Ståhl Saab Orust BSK 17 5 7 5
23
13 Martin Olsén Saab Orust BSK 16 7 4 5
17 Sebastian Gerhardsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
18 Mikael Larsson Saab Kullings MS 9 4 5 0EB
23 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 11 2 5 4
24
6 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 14 5 5 4
7 Alex Engblom Volvo Tjörns MF 15 5 5 5
14 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 10 5 5 0B
22 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 17 3 7 7

Omgång:2

12
1 Joakim Berndtsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
3 Eric Martinsson Volvo Sotenäs MK 7 3 4 0B
14 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 10 5 5 0B
20 Kristian Asplund Opel Dals MK 12 4 3 5
13
5 Mattias Karlsson Saab Tjörns MF 10 4 2 4
6 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 14 5 5 4
11 Kim Wilhelmsson Volvo Älvbygdens MK 6 0S 3 3
17 Sebastian Gerhardsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
24 Daniel Blom Saab Hällevadsholms MK 11 7 4 0B
14
9 Alex Johansson Volvo Tjörns MF 10 3 0B 7
12 Erik Jonsson Volvo Torslanda MK 8 4 4 0B
18 Mikael Larsson Saab Kullings MS 9 4 5 0EB
22 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 17 3 7 7
15
8 Björn Johansson Opel Bohus RC 8 4 0B 4
19 David Vernersson Saab Tjörns MF 21 7 7 7
21 Arne Svensson Volvo Tjörns MF 14 5 4 5
23 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 11 2 5 4
16
4 Daniel Klasson Volkswagen Tjörns MF 7 3 0EB 4
7 Alex Engblom Volvo Tjörns MF 15 5 5 5
13 Martin Olsén Saab Orust BSK 16 7 4 5
15 David Ståhl Saab Orust BSK 17 5 7 5

Omgång:1

4
3 Eric Martinsson Volvo Sotenäs MK 7 3 4 0B
6 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 14 5 5 4
18 Mikael Larsson Saab Kullings MS 9 4 5 0EB
19 David Vernersson Saab Tjörns MF 21 7 7 7
5
11 Kim Wilhelmsson Volvo Älvbygdens MK 6 0S 3 3
12 Erik Jonsson Volvo Torslanda MK 8 4 4 0B
13 Martin Olsén Saab Orust BSK 16 7 4 5
16 Emil Ström Volvo Tjörns MF 0 0EB
21 Arne Svensson Volvo Tjörns MF 14 5 4 5
6
4 Daniel Klasson Volkswagen Tjörns MF 7 3 0EB 4
8 Björn Johansson Opel Bohus RC 8 4 0B 4
14 Marcus Börjesson Saab Kungsbacka MA 10 5 5 0B
17 Sebastian Gerhardsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
7
1 Joakim Berndtsson Volvo Tjörns MF 21 7 7 7
5 Mattias Karlsson Saab Tjörns MF 10 4 2 4
15 David Ståhl Saab Orust BSK 17 5 7 5
22 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 17 3 7 7
8
7 Alex Engblom Volvo Tjörns MF 15 5 5 5
9 Alex Johansson Volvo Tjörns MF 10 3 0B 7
20 Kristian Asplund Opel Dals MK 12 4 3 5
23 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 11 2 5 4
24 Daniel Blom Saab Hällevadsholms MK 11 7 4 0B