CrossKart SM 2021 Deltävling 3 (Östmarks MFF)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:4

73
3 Nova-Lie Walfridson Norkart MK Ratten 4 1 1 1 1
8 Erik Benton LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson FCS Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
74
6 Holley Israelsson LH-Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LH-Racing MK Ran 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LH-Racing Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
75
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LH-Racing Gullabo RC 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Eklund MS Västerås MS 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1

Omgång:3

49
7 Emil H Larsson LH-Racing MK Ran 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LH-Racing Gullabo RC 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
50
3 Nova-Lie Walfridson Norkart MK Ratten 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LH-Racing Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Eklund MS Västerås MS 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
51
6 Holley Israelsson LH-Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
8 Erik Benton LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson FCS Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1

Omgång:2

25
3 Nova-Lie Walfridson Norkart MK Ratten 4 1 1 1 1
6 Holley Israelsson LH-Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LH-Racing MK Ran 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
26
8 Erik Benton LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LH-Racing Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Eklund MS Västerås MS 4 1 1 1 1
27
34 Liam Eriksson LH-Racing Gullabo RC 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson FCS Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1

Omgång:1

1
3 Nova-Lie Walfridson Norkart MK Ratten 4 1 1 1 1
6 Holley Israelsson LH-Racing Finnskoga MK 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-Racing Hällefors MK 4 1 1 1 1
34 Liam Eriksson LH-Racing Gullabo RC 4 1 1 1 1
43 Sebbe Eklund Eklund MS Västerås MS 4 1 1 1 1
2
7 Emil H Larsson LH-Racing MK Ran 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson LH-Racing Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
66 Felix Lundgren LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
91 Lukas Fransson FCS Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1
93 Ellah Lundmark LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
3
8 Erik Benton LH-Racing Haninge MK 4 1 1 1 1
13 Leo Pettersson Norcart MK Team Westom 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LH-Racing SMK Arboga 4 1 1 1 1
61 Viktor Bengtsson Mini MK Team Westom 4 1 1 1 1

Omgång:Final

76
C
4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 6 3 0B 3J
14 Ellie Atteblad IC-Kart R4 Östmarks MFF 3 0B 3 0B
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 7 0B 0B 7
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 10 2 3 5
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 6 2 3 1
45 Elis Rippe LH-Racing MK Ran 10 7 0B 3
47 Liam Hägg KTM SMK Hälsinge Häggsbildemontering 2 0S 0VB 2
92 Oliwer Lundmark LH-Racing Haninge MK 0 0B 0B 0B
79
B
4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 6 3 0B 3J
5 Devin Berryll LH-Racing Haninge MK 15 5 5 5
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 10 2 3 5
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 12 5 7 0B
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 12 5 0B 7
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 11 3 3 5
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 14 7 7 0B
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 5 2
88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 16 3 10 3
83
A
7 Hampus Hagström IC-Kart R3 Finnskoga MK 27 7 10V 10
24 Vilgot Wetter IC-Kart R4 MK Ran MNE/Sweservice 27 10 7 10
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 30 10 10 10
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 17 0B 10 7
72 Wiliam Grängstedt C-Pro Karlstad MC-BIL 20 10 5 5
75 Pär Ekström IC-Kart R4 Munkfors MC 27 10 7 10V
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 19 7 5 7
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 14 7 7 0B
88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 16 3 10 3

Omgång:3

52
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 7 0B 0B 7
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 30 10 10 10
47 Liam Hägg KTM SMK Hälsinge Häggsbildemontering 2 0S 0VB 2
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 11 3 3 5
88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 16 3 10 3
53
14 Ellie Atteblad IC-Kart R4 Östmarks MFF 3 0B 3 0B
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 10 2 3 5
45 Elis Rippe LH-Racing MK Ran 10 7 0B 3
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 17 0B 10 7
75 Pär Ekström IC-Kart R4 Munkfors MC 27 10 7 10V
92 Oliwer Lundmark LH-Racing Haninge MK 0 0B 0B 0B
54
4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 6 3 0B 3J
5 Devin Berryll LH-Racing Haninge MK 15 5 5 5
7 Hampus Hagström IC-Kart R3 Finnskoga MK 27 7 10V 10
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 6 2 3 1
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 19 7 5 7
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 5 2
55
24 Vilgot Wetter IC-Kart R4 MK Ran MNE/Sweservice 27 10 7 10
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 12 5 7 0B
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 12 5 0B 7
72 Wiliam Grängstedt C-Pro Karlstad MC-BIL 20 10 5 5
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 14 7 7 0B

Omgång:2

28
4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 6 3 0B 3J
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 12 5 0B 7
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 11 3 3 5
72 Wiliam Grängstedt C-Pro Karlstad MC-BIL 20 10 5 5
75 Pär Ekström IC-Kart R4 Munkfors MC 27 10 7 10V
88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 16 3 10 3
29
7 Hampus Hagström IC-Kart R3 Finnskoga MK 27 7 10V 10
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 7 0B 0B 7
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 10 2 3 5
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 19 7 5 7
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 14 7 7 0B
92 Oliwer Lundmark LH-Racing Haninge MK 0 0B 0B 0B
30
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 6 2 3 1
24 Vilgot Wetter IC-Kart R4 MK Ran MNE/Sweservice 27 10 7 10
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 30 10 10 10
45 Elis Rippe LH-Racing MK Ran 10 7 0B 3
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 5 2
31
5 Devin Berryll LH-Racing Haninge MK 15 5 5 5
14 Ellie Atteblad IC-Kart R4 Östmarks MFF 3 0B 3 0B
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 12 5 7 0B
47 Liam Hägg KTM SMK Hälsinge Häggsbildemontering 2 0S 0VB 2
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 17 0B 10 7

Omgång:1

4
14 Ellie Atteblad IC-Kart R4 Östmarks MFF 3 0B 3 0B
45 Elis Rippe LH-Racing MK Ran 10 7 0B 3
47 Liam Hägg KTM SMK Hälsinge Häggsbildemontering 2 0S 0VB 2
72 Wiliam Grängstedt C-Pro Karlstad MC-BIL 20 10 5 5
83 Ludvig Fransson Fruar Racing Västerås MS Kullager.se 12 5 5 2
92 Oliwer Lundmark LH-Racing Haninge MK 0 0B 0B 0B
5
17 Wiktor Wallin C-Pro Östmarks MFF 7 0B 0B 7
22 Molly Lundgren C-Pro KTM SMK Arboga 6 2 3 1
28 Olle Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 12 5 7 0B
75 Pär Ekström IC-Kart R4 Munkfors MC 27 10 7 10V
81 Oscar Fransson Fruab Racing Västerås MS Kullager.se 19 7 5 7
88 Charlie Rosmalm Sebom LH-Racing Haninge MK 16 3 10 3
6
4 Hannes Jonsson EAS KTM Woxnadalens MK 6 3 0B 3J
33 Hannes Hägg C-Pro SMK Hälsinge Häggs Bildemontering AB 12 5 0B 7
44 Alfred Eriksson C-Pro KTM SMK Köping 30 10 10 10
55 Rasmus Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 17 0B 10 7
82 Ebbe Strömberg C-Pro MK Ran MNE/Sweservice 14 7 7 0B
7
5 Devin Berryll LH-Racing Haninge MK 15 5 5 5
7 Hampus Hagström IC-Kart R3 Finnskoga MK 27 7 10V 10
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro Östmarks MFF 10 2 3 5
24 Vilgot Wetter IC-Kart R4 MK Ran MNE/Sweservice 27 10 7 10
51 Elias Johansson Åkerlund C-Pro MK Rimo 11 3 3 5

Omgång:Final

80
B
802 Tomas Boklund IC Kart SMK Arboga 17 5 5 7
806 Johan Andersson IC Kart KTM SMK Trollhättan 5 2 1 2
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 11 3 3 5
812 Christian Eklund LH-Racing Västerås MS 15 5 7 3
816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 8 3 5 0B
817 Torbjörn Danielsson MK Team Westom 6 2 2 2
881 Patrik Berryll LH-Racing Haninge MK 9 3 3 3
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 12 7 2 3
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 14 2 7 5
84
A
815 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 17 0S 7 10
816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 8 3 5 0B
830 Lars Åke Wallin IC Kart R4 Västerås MS 20 10 10 0B
850 Stig-Olov Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 22 7 10 5
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 20 7 3 10
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 27 10 10 7
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 20 5 5 10
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 10 0B 7
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 14 2 7 5

Omgång:3

56
802 Tomas Boklund IC Kart SMK Arboga 17 5 5 7
806 Johan Andersson IC Kart KTM SMK Trollhättan 5 2 1 2
812 Christian Eklund LH-Racing Västerås MS 15 5 7 3
816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 8 3 5 0B
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 20 5 5 10
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 14 2 7 5
57
815 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 17 0S 7 10
850 Stig-Olov Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 22 7 10 5
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 10 0B 7
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 12 7 2 3
58
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 11 3 3 5
817 Torbjörn Danielsson MK Team Westom 6 2 2 2
830 Lars Åke Wallin IC Kart R4 Västerås MS 20 10 10 0B
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 20 7 3 10
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 27 10 10 7
881 Patrik Berryll LH-Racing Haninge MK 9 3 3 3

Omgång:2

32
806 Johan Andersson IC Kart KTM SMK Trollhättan 5 2 1 2
815 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 17 0S 7 10
816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 8 3 5 0B
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 27 10 10 7
881 Patrik Berryll LH-Racing Haninge MK 9 3 3 3
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 12 7 2 3
33
830 Lars Åke Wallin IC Kart R4 Västerås MS 20 10 10 0B
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 20 7 3 10
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 20 5 5 10
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 10 0B 7
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 14 2 7 5
34
802 Tomas Boklund IC Kart SMK Arboga 17 5 5 7
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 11 3 3 5
812 Christian Eklund LH-Racing Västerås MS 15 5 7 3
817 Torbjörn Danielsson MK Team Westom 6 2 2 2
850 Stig-Olov Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 22 7 10 5

Omgång:1

8
802 Tomas Boklund IC Kart SMK Arboga 17 5 5 7
815 Mattias Franzen FZE Yamaha Kolsva MS 17 0S 7 10
816 Johan Eklund Eklund MS Västerås MS 8 3 5 0B
859 Peter Brunzell KTM MK Team Westom 20 7 3 10
868 Hans-Erik Sjöberg En Röd SMK Eda 27 10 10 7
893 Tomas Andersson C-Pro MK Kopparberg 14 2 7 5
9
806 Johan Andersson IC Kart KTM SMK Trollhättan 5 2 1 2
808 Alexander Jansson C-Pro Västerås MS 11 3 3 5
840 Henrik Spets C- Pro Östmarks MFF 0 0B
876 Thomas Agerheim Husaberg 644 Haninge MK 20 5 5 10
885 Anders Martinsson BGG MK Team Westom 17 10 0B 7
888 Mats Sebom A.D Husaberg Haninge MK 12 7 2 3
10
812 Christian Eklund LH-Racing Västerås MS 15 5 7 3
817 Torbjörn Danielsson MK Team Westom 6 2 2 2
830 Lars Åke Wallin IC Kart R4 Västerås MS 20 10 10 0B
850 Stig-Olov Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 22 7 10 5
881 Patrik Berryll LH-Racing Haninge MK 9 3 3 3

Omgång:Final

77
C
110 Maximus Joge IC Kart R4 Finspångs MS 6 3 0B 3
113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 7 3 2 2
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping MNE/Sweservice 10 2 3 5
135 Jesper Jansson LH-Racing Botkyrka MK 8 3 3 2
189 Alfred Åhlander C-Pro TM Haninge MK 7 0B 5 2
197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 10 2 5 3
81
B
106 Elias Jonsson IC Kart KTM Woxnadalens MK 11 3 5 3
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 17 7 0B 10
113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 7 3 2 2
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 19 5 7 7
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 10 7 0S
166 Leon Strucel Yamaha MK Team Westom 12 5 0S 7
172 Gustav Atteblad C-Pro Östmarks MFF 12 5 2 5
182 Robin Lejtorp IC Kart R3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 10 2 3 5
197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 10 2 5 3
85
A
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
108 Einar Friberg C-Pro MK Team Westom 24 7 10 7
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 17 7 0B 10
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 24 7 7 10
134 Erik Nilsson C Pro Östmarks MFF Carcontrol 22 7 5 10
140 Alex Lindeqvist C-Pro KTM Haninge MK 23 10 10 3
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 10 7 0S
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 24 10 7 7
199 Lukas Andersson C-Pro MK Team Westom 20 5 10 5

Omgång:3

59
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
135 Jesper Jansson LH-Racing Botkyrka MK 8 3 3 2
140 Alex Lindeqvist C-Pro KTM Haninge MK 23 10 10 3
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 24 10 7 7
199 Lukas Andersson C-Pro MK Team Westom 20 5 10 5
60
106 Elias Jonsson IC Kart KTM Woxnadalens MK 11 3 5 3
108 Einar Friberg C-Pro MK Team Westom 24 7 10 7
113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 7 3 2 2
134 Erik Nilsson C Pro Östmarks MFF Carcontrol 22 7 5 10
172 Gustav Atteblad C-Pro Östmarks MFF 12 5 2 5
61
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 17 7 0B 10
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 10 7 0S
166 Leon Strucel Yamaha MK Team Westom 12 5 0S 7
182 Robin Lejtorp IC Kart R3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 10 2 3 5
197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 10 2 5 3
62
110 Maximus Joge IC Kart R4 Finspångs MS 6 3 0B 3
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping MNE/Sweservice 10 2 3 5
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 24 7 7 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 19 5 7 7
189 Alfred Åhlander C-Pro TM Haninge MK 7 0B 5 2

Omgång:2

35
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
106 Elias Jonsson IC Kart KTM Woxnadalens MK 11 3 5 3
113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 7 3 2 2
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 24 10 7 7
182 Robin Lejtorp IC Kart R3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 10 2 3 5
36
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 19 5 7 7
135 Jesper Jansson LH-Racing Botkyrka MK 8 3 3 2
172 Gustav Atteblad C-Pro Östmarks MFF 12 5 2 5
197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 10 2 5 3
199 Lukas Andersson C-Pro MK Team Westom 20 5 10 5
37
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping MNE/Sweservice 10 2 3 5
134 Erik Nilsson C Pro Östmarks MFF Carcontrol 22 7 5 10
140 Alex Lindeqvist C-Pro KTM Haninge MK 23 10 10 3
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 10 7 0S
166 Leon Strucel Yamaha MK Team Westom 12 5 0S 7
38
108 Einar Friberg C-Pro MK Team Westom 24 7 10 7
110 Maximus Joge IC Kart R4 Finspångs MS 6 3 0B 3
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 17 7 0B 10
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 24 7 7 10
189 Alfred Åhlander C-Pro TM Haninge MK 7 0B 5 2

Omgång:1

11
106 Elias Jonsson IC Kart KTM Woxnadalens MK 11 3 5 3
108 Einar Friberg C-Pro MK Team Westom 24 7 10 7
132 Josefin Holmkvist C-Pro Gestrike RT Katalysatoråtervinning 19 5 7 7
144 Elias Nilsson C-Pro Likenäs MK Team Värmland Motorsport 17 10 7 0S
197 Oskar Nord-Jansson LH-Racing Västerås MS 10 2 5 3
12
102 Jonathan Rådström IC Kart R4 Likenäs MK Team Värmland Motorsport 30 10 10 10
134 Erik Nilsson C Pro Östmarks MFF Carcontrol 22 7 5 10
135 Jesper Jansson LH-Racing Botkyrka MK 8 3 3 2
166 Leon Strucel Yamaha MK Team Westom 12 5 0S 7
189 Alfred Åhlander C-Pro TM Haninge MK 7 0B 5 2
13
110 Maximus Joge IC Kart R4 Finspångs MS 6 3 0B 3
128 Oliwer Lidman C-Pro Hallsbergs MK Vissboda Allservice 24 7 7 10
140 Alex Lindeqvist C-Pro KTM Haninge MK 23 10 10 3
172 Gustav Atteblad C-Pro Östmarks MFF 12 5 2 5
182 Robin Lejtorp IC Kart R3 SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 10 2 3 5
14
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro MK Ratten 17 7 0B 10
113 Loke Pettersson IC Kart R4 Haninge MK 7 3 2 2
120 Emil Naessen C-Pro SMK Nyköping MNE/Sweservice 10 2 3 5
170 Erik Andersson C-Pro Östmarks MFF 24 10 7 7
199 Lukas Andersson C-Pro MK Team Westom 20 5 10 5

Omgång:Final

86
A
204 Sebastian Ainerfors IC Kart R3 Västerås MS 15 5 7 3
205 Daniel Bowenius IC Kart R3 Haninge MK 15 3 5 7
225 Isac Forsman LH-Racing MSK Kvarnvingarna 8 5 3 0B
232 Rickard Landholm LH-Racing Haninge MK 19 7 5 7
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
280 Rasmus Brunnkvist IC Kart R4 Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 7 7 5
285 Eric Bönström IC Kart R4 Östmarks MFF 30 10 10 10

Omgång:3

63
204 Sebastian Ainerfors IC Kart R3 Västerås MS 15 5 7 3
232 Rickard Landholm LH-Racing Haninge MK 19 7 5 7
280 Rasmus Brunnkvist IC Kart R4 Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 7 7 5
285 Eric Bönström IC Kart R4 Östmarks MFF 30 10 10 10
64
205 Daniel Bowenius IC Kart R3 Haninge MK 15 3 5 7
225 Isac Forsman LH-Racing MSK Kvarnvingarna 8 5 3 0B
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10

Omgång:2

39
225 Isac Forsman LH-Racing MSK Kvarnvingarna 8 5 3 0B
232 Rickard Landholm LH-Racing Haninge MK 19 7 5 7
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
280 Rasmus Brunnkvist IC Kart R4 Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 7 7 5
40
204 Sebastian Ainerfors IC Kart R3 Västerås MS 15 5 7 3
205 Daniel Bowenius IC Kart R3 Haninge MK 15 3 5 7
285 Eric Bönström IC Kart R4 Östmarks MFF 30 10 10 10

Omgång:1

15
225 Isac Forsman LH-Racing MSK Kvarnvingarna 8 5 3 0B
232 Rickard Landholm LH-Racing Haninge MK 19 7 5 7
285 Eric Bönström IC Kart R4 Östmarks MFF 30 10 10 10
16
204 Sebastian Ainerfors IC Kart R3 Västerås MS 15 5 7 3
205 Daniel Bowenius IC Kart R3 Haninge MK 15 3 5 7
252 Marcus Svensson TM Race Pipe Dals MK 30 10 10 10
280 Rasmus Brunnkvist IC Kart R4 Västerås MS Autorikt & Racing AB 19 7 7 5

Omgång:Final

87
A
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 23 10 3 10
605 Mattias Andersson C-Pro MK Kopparberg 23 10 10 3
619 Johan Westh IC Kart R4 Östmarks MFF 15 3 7 5
627 Erik Stigsson IC Kart R4 MK Team Westom 19 7 5 7
645 William Franzén FZE-Kart Kolsva MS 13 3 5 5
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 5 7 3
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 25 5 10 10
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 4 2 0B 2
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 17 7 3 7

Omgång:3

65
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 23 10 3 10
605 Mattias Andersson C-Pro MK Kopparberg 23 10 10 3
627 Erik Stigsson IC Kart R4 MK Team Westom 19 7 5 7
645 William Franzén FZE-Kart Kolsva MS 13 3 5 5
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 4 2 0B 2
66
619 Johan Westh IC Kart R4 Östmarks MFF 15 3 7 5
620 Felicia Grundman IC Kart R3 Kolsva MS 4 2 0B 2
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 5 7 3
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 25 5 10 10
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 17 7 3 7

Omgång:2

41
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 23 10 3 10
620 Felicia Grundman IC Kart R3 Kolsva MS 4 2 0B 2
627 Erik Stigsson IC Kart R4 MK Team Westom 19 7 5 7
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 5 7 3
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 25 5 10 10
42
605 Mattias Andersson C-Pro MK Kopparberg 23 10 10 3
619 Johan Westh IC Kart R4 Östmarks MFF 15 3 7 5
645 William Franzén FZE-Kart Kolsva MS 13 3 5 5
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 4 2 0B 2
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 17 7 3 7

Omgång:1

17
605 Mattias Andersson C-Pro MK Kopparberg 23 10 10 3
619 Johan Westh IC Kart R4 Östmarks MFF 15 3 7 5
627 Erik Stigsson IC Kart R4 MK Team Westom 19 7 5 7
650 Felicia Walfridson IC Kart R4 MK Ratten 15 5 7 3
682 Alexandra Lejtorp C-Pro SMK Arboga Nerike Kugg & Mekan Motorsport 4 2 0B 2
18
603 Noel Eliasson C-Pro KTM SMK Arboga 23 10 3 10
620 Felicia Grundman IC Kart R3 Kolsva MS 4 2 0B 2
645 William Franzén FZE-Kart Kolsva MS 13 3 5 5
658 Linus Andersen C-Pro Haninge MK 25 5 10 10
691 Johan Fransson KTM MK Team Westom 17 7 3 7

Omgång:Final

78
C
7 Jimmy Kujanpää Speedcar Haninge MK 11 7 1 3
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 5 5 5
25 Johan Birgersson Yacar SMK Gävle 14 5 7 2
39 Håkan Olsen Semog SMK Trollhättan 12 3 7 2
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 14 2 2 10
68 Stefan Agerheim Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
80 Erik Eriksson MV Racing Toarps MK 11 2 2 7
130 Marcus Naessen Spedscart SMK Nyköping 13 7 3 3
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 13 3 5 5
82
B
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtland MK 15 7 5 3
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 5 5 5
40 Marcus Hellman Speedcar Haninge MK 17 7 5 5
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 14 2 2 10
67 Isac Egonsson Speedcar Finnskoga MK Carcontrol 19 7 5 7
87 Peter Gillberg Semog SMK Arboga 15 3 10 2
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 20 0B 10 10
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi AB 20 10 5 5
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 19 5 7 7
88
A
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 30 10 10 10
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 24 10 7 7
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 24 10 7 7
67 Isac Egonsson Speedcar Finnskoga MK Carcontrol 19 7 5 7
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 20 0B 10 10
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 25 5 10 10V
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC 27 10 10 7J
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 24 7 7 10

Omgång:3

67
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 30 10 10 10
22 Jesper Larsson Yacar Tidaholms MK 6 0S 3 3
47 Jimmy Karlsson RX 01 Götene MK 0 0EB 0EB 0EB
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 19 5 7 7
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 13 3 5 5
68
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtland MK 15 7 5 3
25 Johan Birgersson Yacar SMK Gävle 14 5 7 2
64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 6 3 3 0B
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 24 10 7 7
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi AB 20 10 5 5
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 24 7 7 10
69
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 5 5 5
39 Håkan Olsen Semog SMK Trollhättan 12 3 7 2
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 25 5 10 10V
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC 27 10 10 7J
130 Marcus Naessen Spedscart SMK Nyköping 13 7 3 3
70
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 24 10 7 7
44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 8 0EB 3 5
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 3 3 3
71
7 Jimmy Kujanpää Speedcar Haninge MK 11 7 1 3
40 Marcus Hellman Speedcar Haninge MK 17 7 5 5
67 Isac Egonsson Speedcar Finnskoga MK Carcontrol 19 7 5 7
87 Peter Gillberg Semog SMK Arboga 15 3 10 2
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 20 0B 10 10
72
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 14 2 2 10
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 5 0S 0B
68 Stefan Agerheim Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
80 Erik Eriksson MV Racing Toarps MK 11 2 2 7
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 2

Omgång:2

43
22 Jesper Larsson Yacar Tidaholms MK 6 0S 3 3
67 Isac Egonsson Speedcar Finnskoga MK Carcontrol 19 7 5 7
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
111 Jonatan Hoffman Casmat Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 2
189 Algot Hammarqvist Speedcar Åtvidabergs MK 24 7 7 10
44
4 Micke Göthesson Speedcar Jämtland MK 15 7 5 3
7 Jimmy Kujanpää Speedcar Haninge MK 11 7 1 3
44 Kalle Göthesson Speedcar Jämtlands MK 8 0EB 3 5
80 Erik Eriksson MV Racing Toarps MK 11 2 2 7
101 Gunnar Ullén Speedcar MK Rimo 25 5 10 10V
137 Rasmus Roos Speedcar Haninge MK JHSM Däck & Bilservice AB 19 5 7 7
45
39 Håkan Olsen Semog SMK Trollhättan 12 3 7 2
50 Rickard Jonsson Semog Haninge MK 5 5 0S 0B
87 Peter Gillberg Semog SMK Arboga 15 3 10 2
144 Martin Stigh Semog Finspångs MS Br Stighs Åkeri AB 13 3 5 5
912 Matilda Adolfsson Yacar Hyllinge MS 9 3 3 3
46
3 Nils Erixon Speedcar Strängnäs AMS 24 10 7 7
47 Jimmy Karlsson RX 01 Götene MK 0 0EB 0EB 0EB
68 Stefan Agerheim Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
94 Hampus Wretman Casmat Haninge MK 20 0B 10 10
96 Kim Koivio Speedcar Haninge MK Örby Gummi AB 20 10 5 5
47
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 30 10 10 10
20 Jimmy Bergander Speedcar Haninge MK 15 5 5 5
66 Max Rundberg Speedcar Haninge MK 24 10 7 7
130 Marcus Naessen Spedscart SMK Nyköping 13 7 3 3
48
25 Johan Birgersson Yacar SMK Gävle 14 5 7 2
40 Marcus Hellman Speedcar Haninge MK 17 7 5 5
45 Jens Rippe Casmat Laxå MK 14 2 2 10
64 Anders Sakofall Casmat Ludvika MS 6 3 3 0B
124 Sebastian Enholm Speedcar Teknis MC 27 10 10 7J

Omgång:1

19
25 Johan Birgersson Yacar SMK Gävle 14 5 7 2
47 Jimmy Karlsson RX 01 Götene MK 0 0EB 0EB 0EB
70 Marcus Agerheim Speedcar Haninge MK 30 10 10 10
80 Erik Eriksson MV Racing Toarps MK 11 2 2 7
87 Peter Gillberg Semog SMK Arboga 15 3 10 2
130 Marcus Naessen Spedscart SMK Nyköping 13 7 3 3
20
1 Tommie Svärd Casmat Finnskoga MK 30 10 10 10