SwedolRacet 2021 (Jönköpings MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
5 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 14 7 3 4
11 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 15 5 5 5
27 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 14 4 5 5
29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 14 5 5 4
42 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 13 3 5 5
46 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 15 5 7 3
3
B
19 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 18 4 7 7
29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 14 5 5 4
34 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 16 7 5 4
40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 17 7 3 7
51 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 16 5 4V 7
52 Mats Andersson Saab Ljungby MK 18 7 4 7
5
A
13 Dennis Ströholm Volvo Silverdalens MSK 19 7 5 7
17 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
22 Jimmy Larsson Opel Tidaholms MK 19 5 7 7
35 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 17 7 3 7
45 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 19 7 7 5

Omgång:3

27
11 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 15 5 5 5
15 Henrik Persson Saab Olofströms MK 8 3 2 3
16 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 7 4 3 0B
17 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
28 Markus Svensson Volvo Eksjö FRC 11 0SB 7 4
37 Björn Damberg Ford Jönköping 8
28
2 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 11 3 4 4
10 Torkel Kristensson Opel Jönköpings MK 4 1 0B 3
35 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
45 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 19 7 7 5
50 Albin Ekenberg BMW Lessebo MK 7 4 1 2
29
1 Mateusz Zimniak Volvo Lessebo MK 5 1 2 2
7 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 11 3V 4 4
9 Erik Berggren Opel Jönköpings MK 9 5 4 0B
30 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK Kp Usabilar 9 1 1 7
42 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 13 3 5 5
46 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 15 5 7 3
30
6 Patrik Johansson Saab Vetlanda RRC 7 0B 7 0SB
8 Jörgen Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb Barum Racing 6 2 0EB 4
18 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 8 5 3 0B
19 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 18 4 7 7
24 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 8 3 0B 5
49 Andreas Johansson Volvo Jönköpings MK Team Tabergs 7 0SB 7 0B
31
5 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 14 7 3 4
13 Dennis Ströholm Volvo Silverdalens MSK 19 7 5 7
21 Thomas Karlsson Ford Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 2 2 3
25 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 7 7 0B 0EB
27 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 14 4 5 5
43 Henrik Nilsson Saab Jönköpings MK 5 5 0SB 0SB
32
54 Dan Forsblad saab Jönköpings MK 0 0EB 0EB 0EB
39 Bengt Dahl Saab Grimslövs MS 11 4 3 4
41 Linus Johansson Volvo Alingsås MK Johansson's Racing 9 4 0EB 5
52 Mats Andersson Saab Ljungby MK 18 7 4 7
53 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 2 2 0B 0EB
33
23 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 2 0SB 2 0B
36 Max Hartikka Saab Alingsås MK 10 3 4 3
40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 17 7 3 7
47 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 7 1V 2 4
48 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 11 3 3 5
34
14 Albin Park Toyota Eksjö FRC 9 4 0SB 5
20 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 11 4 5V 2
26 Micke Johansson Volkswagen Jönköping MK BARUMRACING 13 5 5 3V
29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 14 5 5 4
31 Dennis Larsson Volvo MK Team Westom 4 0SB 3 1
51 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 16 5 4V 7
35
4 Marcus Blad Renault Höglandets MS 6 2 2 2
12 Rasmus Sörliden Opel Christianstad RC Barum racing 4 0B 4 0B
22 Jimmy Larsson Opel Tidaholms MK 19 5 7 7
32 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 10 2 5 3
33 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 9 0SB 4 5
34 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 16 7 5 4

Omgång:2

14
11 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 15 5 5 5
12 Rasmus Sörliden Opel Christianstad RC Barum racing 4 0B 4 0B
31 Dennis Larsson Volvo MK Team Westom 4 0SB 3 1
47 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 7 1V 2 4
49 Andreas Johansson Volvo Jönköpings MK Team Tabergs 7 0SB 7 0B
53 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 2 2 0B 0EB
15
4 Marcus Blad Renault Höglandets MS 6 2 2 2
9 Erik Berggren Opel Jönköpings MK 9 5 4 0B
13 Dennis Ströholm Volvo Silverdalens MSK 19 7 5 7
17 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
18 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 8 5 3 0B
50 Albin Ekenberg BMW Lessebo MK 7 4 1 2
16
8 Jörgen Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb Barum Racing 6 2 0EB 4
14 Albin Park Toyota Eksjö FRC 9 4 0SB 5
32 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 10 2 5 3
37 Björn Damberg Ford Jönköping 8
46 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 15 5 7 3
17
7 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 11 3V 4 4
20 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 11 4 5V 2
24 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 8 3 0B 5
28 Markus Svensson Volvo Eksjö FRC 11 0SB 7 4
43 Henrik Nilsson Saab Jönköpings MK 5 5 0SB 0SB
18
54 Dan Forsblad saab Jönköpings MK 0 0EB 0EB 0EB
15 Henrik Persson Saab Olofströms MK 8 3 2 3
40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 17 7 3 7
42 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 13 3 5 5
45 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 19 7 7 5
51 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 16 5 4V 7
19
5 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 14 7 3 4
19 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 18 4 7 7
23 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 2 0SB 2 0B
30 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK Kp Usabilar 9 1 1 7
34 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 16 7 5 4
52 Mats Andersson Saab Ljungby MK 18 7 4 7
20
2 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 11 3 4 4
22 Jimmy Larsson Opel Tidaholms MK 19 5 7 7
25 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 7 7 0B 0EB
26 Micke Johansson Volkswagen Jönköping MK BARUMRACING 13 5 5 3V
41 Linus Johansson Volvo Alingsås MK Johansson's Racing 9 4 0EB 5
48 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 11 3 3 5
21
1 Mateusz Zimniak Volvo Lessebo MK 5 1 2 2
6 Patrik Johansson Saab Vetlanda RRC 7 0B 7 0SB
10 Torkel Kristensson Opel Jönköpings MK 4 1 0B 3
27 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 14 4 5 5
36 Max Hartikka Saab Alingsås MK 10 3 4 3
39 Bengt Dahl Saab Grimslövs MS 11 4 3 4
22
3 Magnus Tates Saab Emådalens MK Hagestigs Motorsport 3 3V 0EB
16 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 7 4 3 0B
21 Thomas Karlsson Ford Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 2 2 3
29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 14 5 5 4
33 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 9 0SB 4 5
35 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7

Omgång:1

1
7 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 11 3V 4 4
12 Rasmus Sörliden Opel Christianstad RC Barum racing 4 0B 4 0B
16 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 7 4 3 0B
18 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 8 5 3 0B
40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 17 7 3 7
2
17 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 21 7 7 7
30 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK Kp Usabilar 9 1 1 7
32 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 10 2 5 3
39 Bengt Dahl Saab Grimslövs MS 11 4 3 4
48 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 11 3 3 5
51 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 16 5 4V 7
3
54 Dan Forsblad saab Jönköpings MK 0 0EB 0EB 0EB
31 Dennis Larsson Volvo MK Team Westom 4 0SB 3 1
35 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 21 7 7 7
37 Björn Damberg Ford Jönköping 8
43 Henrik Nilsson Saab Jönköpings MK 5 5 0SB 0SB
4
6 Patrik Johansson Saab Vetlanda RRC 7 0B 7 0SB
13 Dennis Ströholm Volvo Silverdalens MSK 19 7 5 7
15 Henrik Persson Saab Olofströms MK 8 3 2 3
23 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 2 0SB 2 0B
29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 14 5 5 4
41 Linus Johansson Volvo Alingsås MK Johansson's Racing 9 4 0EB 5
5
5 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 14 7 3 4
33 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 9 0SB 4 5
36 Max Hartikka Saab Alingsås MK 10 3 4 3
46 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 15 5 7 3
49 Andreas Johansson Volvo Jönköpings MK Team Tabergs 7 0SB 7 0B
50 Albin Ekenberg BMW Lessebo MK 7 4 1 2
6
1 Mateusz Zimniak Volvo Lessebo MK 5 1 2 2
3 Magnus Tates Saab Emådalens MK Hagestigs Motorsport 3 3V 0EB
19 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 18 4 7 7
26 Micke Johansson Volkswagen Jönköping MK BARUMRACING 13 5 5 3V
45 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 19 7 7 5
53 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 2 2 0B 0EB
7
2 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 11 3 4 4
8 Jörgen Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb Barum Racing 6 2 0EB 4
9 Erik Berggren Opel Jönköpings MK 9 5 4 0B
27 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 14 4 5 5
28 Markus Svensson Volvo Eksjö FRC 11 0SB 7 4
34 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 16 7 5 4
8
4 Marcus Blad Renault Höglandets MS 6 2 2 2
10 Torkel Kristensson Opel Jönköpings MK 4 1 0B 3
11 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 15 5 5 5
20 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 11 4 5V 2
25 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 7 7 0B 0EB
42 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 13 3 5 5
9
14 Albin Park Toyota Eksjö FRC 9 4 0SB 5
21 Thomas Karlsson Ford Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 7 2 2 3
22 Jimmy Larsson Opel Tidaholms MK 19 5 7 7
24 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 8 3 0B 5
47 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 7 1V 2 4
52 Mats Andersson Saab Ljungby MK 18 7 4 7

Omgång:Final

2
A
101 Simon Andersson Saab Ljungby MK 17 7 7 3
103 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 15 5 3 7
106 Hannes Karlsson Saab Vara MK 14 7 2V 5
108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 12 4 4 4
109 William Abrahamsson Saab Ulricehamn MK 15 3 5 7
110 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 2 4 5

Omgång:3

36
101 Simon Andersson Saab Ljungby MK 17 7 7 3
102 Marcus Johansson Saab Jönköpings MK Team Tabergs 11 4 7 0EB
104 Rasmus Nilsson Volvo Tidaholms MK 7 2 1 4
105 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 5 5 0B 0B
106 Hannes Karlsson Saab Vara MK 14 7 2V 5
109 William Abrahamsson Saab Ulricehamn MK 15 3 5 7
37
112 Maximilian Hultman Volvo Tidaholms MK 9 3 3V 3
103 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 15 5 3 7
107 Felicia Jingborg Saab Team Skogsåkarna 0 0EB 0EB 0EB
108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 12 4 4 4
110 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 2 4 5
111 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 8 1 5 2

Omgång:2

23
101 Simon Andersson Saab Ljungby MK 17 7 7 3
103 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 15 5 3 7
104 Rasmus Nilsson Volvo Tidaholms MK 7 2 1 4
106 Hannes Karlsson Saab Vara MK 14 7 2V 5
110 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 2 4 5
111 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 8 1 5 2
24
112 Maximilian Hultman Volvo Tidaholms MK 9 3 3V 3
102 Marcus Johansson Saab Jönköpings MK Team Tabergs 11 4 7 0EB
105 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 5 5 0B 0B
107 Felicia Jingborg Saab Team Skogsåkarna 0 0EB 0EB 0EB
108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 12 4 4 4
109 William Abrahamsson Saab Ulricehamn MK 15 3 5 7

Omgång:1

10
101 Simon Andersson Saab Ljungby MK 17 7 7 3
105 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 5 5 0B 0B
108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 12 4 4 4
109 William Abrahamsson Saab Ulricehamn MK 15 3 5 7
110 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 11 2 4 5
111 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 8 1 5 2
11
112 Maximilian Hultman Volvo Tidaholms MK 9 3 3V 3
102 Marcus Johansson Saab Jönköpings MK Team Tabergs 11 4 7 0EB
103 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 15 5 3 7
104 Rasmus Nilsson Volvo Tidaholms MK 7 2 1 4
106 Hannes Karlsson Saab Vara MK 14 7 2V 5
107 Felicia Jingborg Saab Team Skogsåkarna 0 0EB 0EB 0EB

Omgång:Final

4
A
201 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 17 5V 5V 7V
202 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7 0SB
203 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 12 7 2 3
205 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 13 3 5 5
206 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 18 4 7 7
209 My Adolfsson Saab Haninge MK 14 5 4 5

Omgång:3

38
201 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 17 5V 5V 7V
203 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 12 7 2 3
205 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 13 3 5 5
207 Caroline Tillgren Ford Christianstad RC Barum racing 11 4 3 4
208 Josefine Heden saab Alingsås MK 6 0EB 4 2
39
202 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7 0SB
204 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 3 3 0B 0EB
206 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 18 4 7 7
209 My Adolfsson Saab Haninge MK 14 5 4 5

Omgång:2

25
201 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 17 5V 5V 7V
203 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 12 7 2 3
206 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 18 4 7 7
207 Caroline Tillgren Ford Christianstad RC Barum racing 11 4 3 4
209 My Adolfsson Saab Haninge MK 14 5 4 5
26
202 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7 0SB
204 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 3 3 0B 0EB
205 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 13 3 5 5
208 Josefine Heden saab Alingsås MK 6 0EB 4 2

Omgång:1

12
203 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 12 7 2 3
204 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 3 3 0B 0EB
207 Caroline Tillgren Ford Christianstad RC Barum racing 11 4 3 4
208 Josefine Heden saab Alingsås MK 6 0EB 4 2
209 My Adolfsson Saab Haninge MK 14 5 4 5
13
201 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 17 5V 5V 7V
202 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 14 7 7 0SB
205 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 13 3 5 5
206 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 18 4 7 7