SvampaFestivalen 2021 (Tomelilla MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

5
C
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 18 5 7 3 3
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5
10
B
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5
15
A
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7

Omgång:5

1
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
23 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 14 3 4 3 4
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5
2
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 16 3 3 2 5 3
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
30 Daniel Krantz Saab SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 10 4 1 0S 5
33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 17 7 3 5 2 0B
43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 17 5 7 0SB 5 0S
3
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 11 3 4 0B 0S 4
16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 14 0EB 7 7 0B 0B
22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 13 2 4 0B 4 3
36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0S 2 2 3 0B
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5
4
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 11 2 0B 3 3 3
40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 13 4 3 0B 2 4
5
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
28 Ola Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundellsmotorsport 12 4 5 3
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5

Omgång:4

1
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 18 5 7 3 3
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5
2
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 11 3 4 0B 0S 4
14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 16 3 3 2 5 3
36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0S 2 2 3 0B
40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 13 4 3 0B 2 4
3
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
24 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 0 0B 0TB 0VB 0B
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 11 2 0B 3 3 3
43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 17 5 7 0SB 5 0S
4
13 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 9 1 3V 5 0B
16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 14 0EB 7 7 0B 0B
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5
5
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
12 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 11 0B 3 3 5 0
22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 13 2 4 0B 4 3
23 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 14 3 4 3 4
33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 17 7 3 5 2 0B
6
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
30 Daniel Krantz Saab SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 10 4 1 0S 5
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5

Omgång:3

1
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
12 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 11 0B 3 3 5 0
14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 16 3 3 2 5 3
16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 14 0EB 7 7 0B 0B
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
30 Daniel Krantz Saab SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 10 4 1 0S 5
2
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 11 3 4 0B 0S 4
23 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 14 3 4 3 4
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
3
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
13 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 9 1 3V 5 0B
27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 11 2 0B 3 3 3
34 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 12 5 5 2
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5
4
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5
43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 17 5 7 0SB 5 0S
5
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 13 2 4 0B 4 3
24 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 0 0B 0TB 0VB 0B
40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 13 4 3 0B 2 4
6
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 18 5 7 3 3
33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 17 7 3 5 2 0B
36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0S 2 2 3 0B
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5

Omgång:2

1
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
15 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 0B 4
28 Ola Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundellsmotorsport 12 4 5 3
40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 13 4 3 0B 2 4
2
16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 14 0EB 7 7 0B 0B
17 Jerry Lennartsson BMW Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 0 0B
23 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 14 3 4 3 4
34 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 12 5 5 2
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5
3
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
24 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 0 0B 0TB 0VB 0B
33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 17 7 3 5 2 0B
4
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
10 Niklas Pettersson Volvo Kristianstads FRC 7 7 0
27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 11 2 0B 3 3 3
30 Daniel Krantz Saab SMK Helsingborg Team RALLYSAFT 10 4 1 0S 5
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5
5
13 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 9 1 3V 5 0B
22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 13 2 4 0B 4 3
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0S 2 2 3 0B
6
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 11 3 4 0B 0S 4
14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 16 3 3 2 5 3
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 18 5 7 3 3
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5
7
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
12 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 11 0B 3 3 5 0
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 17 5 7 0SB 5 0S

Omgång:1

1
10 Niklas Pettersson Volvo Kristianstads FRC 7 7 0
12 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 11 0B 3 3 5 0
15 Danny Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 4 0B 4
21 Markus Pedersen Volvo Hässleholms MK 19 4 5 5 4 1
34 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 12 5 5 2
36 Oscar Olsson Volvo Laholms MK Team Essen 7 0S 2 2 3 0B
2
18 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 23 5 2 7 5 4
33 Marcus Lennartsson BMW Tomelilla MK 17 7 3 5 2 0B
41 Linus Meiers Benz Volvo Arlövs MC Team Graneborg 20 4 0TB 7 4 5
3
3 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 17 5 0B 5 7 0B
7 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 18 0B 4 4 7 3
16 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 14 0EB 7 7 0B 0B
25 Max Mattisson Volvo Vimmerby MS 33 7 5 7 7 7
40 Jimmie Ullerholm Volvo Tomelilla MK Skrot & metall återvinning 13 4 3 0B 2 4
4
4 Christian Andersson Volvo Tomelilla MK 0 0SB 0
24 Marcus Schön Volvo Kristianstads FRC Barum Racing 0 0B 0TB 0VB 0B
32 Emil Carle Mercedes Tomelilla MK 18 5 7 3 3
38 Patrik Ahlstedt Opel Christianstad Racing Club 0 0B 0
39 Oscar Hansen BMW Laholm’S MK 7 7 0
5
9 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 11 3 4 0B 0S 4
20 Robert Thomsson Volvo Pilatorps MK 31 7 7 5 7 5
22 Moltas Olofsson Volvo Asarums MS 13 2 4 0B 4 3
37 Jimmy Gudmundson BMW Christianstads RC BARUM RACING 27 4V 7 4 7 5
43 Bernt Schuman Mercedes Tomelilla MK 17 5 7 0SB 5 0S
6
2 Mattias Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall Återvinning 27 5 5 5 5 7
14 Jesper Magnusson Volvo Team 13 16 3 3 2 5 3
27 Joacim Persson Volvo Tomelilla MK 11 2 0B 3 3 3
28 Ola Kristoffersson Volvo Tomelilla MK Lundellsmotorsport 12 4 5 3
29 Martin Persson Opel Tomelilla MK 30 0 7 7 7 2
7
5 Jimmy Hörberger Volvo Tomelilla MK Team Magic Racing 20 3 5 4 4 4
6 Anton Areskoug Volvo Tomelilla MK 24 4 5 3 5 7
11 Martin Bengtsson Volvo Eslövs MK 27 0 7 4 4 7
13 Micke Johansson Volvo Jönköping MK BARUMRACING 9 1 3V 5 0B
31 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 25 7 4 7 0TB 7
35 Jan-Erik Nilsson Volvo Tomelilla MK Skrot & Metall återvinning 17 2 4 4 2 5

Omgång:Final

4
C
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 25 7 3 4 7 4
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 24 5 7 5V 3 4
155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 25 4 4 7 5 5
9
B
108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 27 7 7 5 3 5
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7
152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 28 7 4 5 7 5
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
14
A
101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 33 7 5 7 7 7
117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 33 7 7 5V 7 7
122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 29 3 5 7 7 7
130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 31 0 7 3 7 7
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7

Omgång:5

1
105 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 20 3 5 5 3 4
108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 27 7 7 5 3 5
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
126 Emil Hörberger Saab Tomelilla MK 20 4 5 4 4 3V
135 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 9 3 2 2 0B 2
149 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 18 3 2 5 7 1
2
123 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 12 0S 3 2 5 2
130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 31 0 7 3 7 7
137 Robbin Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 4 3 3 3 3
142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 24 5 7 5V 3 4
147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 21 3 5 4 4 5
156 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 13 4 4 2 3 0B
3
117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 33 7 7 5V 7 7
132 Simon Andersson Saab Tmk 14 5 5 0B 2 2
140 Hans Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 8 2 2 0B 4
144 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 12 0B 7 3 2 0B
152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 28 7 4 5 7 5
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
4
113 Henrik Månsson Opel Tomelilla MK 19 5 0B 4 5 5
115 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 19 4 3 4 1 7
127 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 10 1 3 1 3 2V
129 Christian Marott Saab NMKA Danmark 17 5 3 3 3 3
145 Anton Held Volvo Tomelilla MK 16 5V 2 1 7 1
150 Stefan Dahl Saab KAK 10 0B 0B 2 4 4
5
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
138 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 10 0B 3 4 3
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 25 4 4 7 5 5
6
119 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 0B 4 3 5 5
120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 16 2 1 4 5 4
128 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 17 3 4 3 4 3V
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7
7
106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 12 2 4 2 4 0S
122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 29 3 5 7 7 7
124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 25 7 3 4 7 4
131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 21 4 3 4 5 5
134 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 16 2 2 5 4 3
8
101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 33 7 5 7 7 7
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
148 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 11 3 1 0B 4 3

Omgång:4

1
101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 33 7 5 7 7 7
104 Teddy Johansson Saab Tomelilla MK 5 0B 4 1 0B
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 21 4 3 4 5 5
137 Robbin Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 4 3 3 3 3
138 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 10 0B 3 4 3
2
119 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 0B 4 3 5 5
134 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 16 2 2 5 4 3
135 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 9 3 2 2 0B 2
149 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 18 3 2 5 7 1
156 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 13 4 4 2 3 0B
3
102 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 10 0JB 2 7 1 0
122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 29 3 5 7 7 7
126 Emil Hörberger Saab Tomelilla MK 20 4 5 4 4 3V
129 Christian Marott Saab NMKA Danmark 17 5 3 3 3 3
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
4
103 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 9 0S 4 5 0B
111 Benny Olsson Toyota SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 6 4 0B 2 0B
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7
154 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 8 4 4 0S 0B
155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 25 4 4 7 5 5
5
113 Henrik Månsson Opel Tomelilla MK 19 5 0B 4 5 5
114 Alexander Christensen Ford SMK Helsingborg Barum racing 7 2 3V 2 0B
128 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 17 3 4 3 4 3V
152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 28 7 4 5 7 5
6
105 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 20 3 5 5 3 4
106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 12 2 4 2 4 0S
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
115 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 19 4 3 4 1 7
130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 31 0 7 3 7 7
144 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 12 0B 7 3 2 0B
7
124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 25 7 3 4 7 4
127 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 10 1 3 1 3 2V
132 Simon Andersson Saab Tmk 14 5 5 0B 2 2
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 21 3 5 4 4 5
8
108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 27 7 7 5 3 5
120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 16 2 1 4 5 4
125 Viktor Andersson Volkswagen Höörs MK 19 5 7V 7 0B
145 Anton Held Volvo Tomelilla MK 16 5V 2 1 7 1
148 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 11 3 1 0B 4 3
9
116 Lucas Bäckman Peugeot Tomelilla MK 9 3 2 4 0B 0
117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 33 7 7 5V 7 7
123 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 12 0S 3 2 5 2
142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 24 5 7 5V 3 4
150 Stefan Dahl Saab KAK 10 0B 0B 2 4 4

Omgång:3

1
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
116 Lucas Bäckman Peugeot Tomelilla MK 9 3 2 4 0B 0
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
129 Christian Marott Saab NMKA Danmark 17 5 3 3 3 3
132 Simon Andersson Saab Tmk 14 5 5 0B 2 2
156 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 13 4 4 2 3 0B
2
106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 12 2 4 2 4 0S
119 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 0B 4 3 5 5
127 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 10 1 3 1 3 2V
131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 21 4 3 4 5 5
152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 28 7 4 5 7 5
155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 25 4 4 7 5 5
3
115 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 19 4 3 4 1 7
117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 33 7 7 5V 7 7
135 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 9 3 2 2 0B 2
138 Roger Olsson Saab Tomelilla MK 10 0B 3 4 3
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
148 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 11 3 1 0B 4 3
4
102 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 10 0JB 2 7 1 0
105 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 20 3 5 5 3 4
120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 16 2 1 4 5 4
130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 31 0 7 3 7 7
154 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 8 4 4 0S 0B
5
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
111 Benny Olsson Toyota SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 6 4 0B 2 0B
142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 24 5 7 5V 3 4
145 Anton Held Volvo Tomelilla MK 16 5V 2 1 7 1
147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 21 3 5 4 4 5
153 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 8 0B 5 3 0
6
101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 33 7 5 7 7 7
108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 27 7 7 5 3 5
123 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 12 0S 3 2 5 2
124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 25 7 3 4 7 4
140 Hans Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 8 2 2 0B 4
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7
7
103 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 9 0S 4 5 0B
114 Alexander Christensen Ford SMK Helsingborg Barum racing 7 2 3V 2 0B
122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 29 3 5 7 7 7
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
144 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 12 0B 7 3 2 0B
8
113 Henrik Månsson Opel Tomelilla MK 19 5 0B 4 5 5
134 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 16 2 2 5 4 3
137 Robbin Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 4 3 3 3 3
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
9
104 Teddy Johansson Saab Tomelilla MK 5 0B 4 1 0B
125 Viktor Andersson Volkswagen Höörs MK 19 5 7V 7 0B
126 Emil Hörberger Saab Tomelilla MK 20 4 5 4 4 3V
128 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 17 3 4 3 4 3V
149 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 18 3 2 5 7 1
150 Stefan Dahl Saab KAK 10 0B 0B 2 4 4

Omgång:2

1
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
122 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 29 3 5 7 7 7
146 Mattias Hansen Saab Tomelilla MK 25 7 1V 3 7 7
149 Kristian Saurow Ford Sjöbo MK 18 3 2 5 7 1
152 Tomas Hansson Volkswagen Tomelilla MK 28 7 4 5 7 5
2
102 Loke Jänchen Saab Tomelilla MK 10 0JB 2 7 1 0
108 Robert Hedström Saab Eslövs MK 27 7 7 5 3 5
119 Filip Benz Saab Arlövs MC TEAM GRANEBORG 17 0B 4 3 5 5
132 Simon Andersson Saab Tmk 14 5 5 0B 2 2
137 Robbin Eckhoff Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 16 4 3 3 3 3
150 Stefan Dahl Saab KAK 10 0B 0B 2 4 4
3
103 Charlie Svensson Saab Christianstad RC 9 0S 4 5 0B
120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 16 2 1 4 5 4
126 Emil Hörberger Saab Tomelilla MK 20 4 5 4 4 3V
127 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 10 1 3 1 3 2V
140 Hans Nilsson Saab Kristianstads FRC Team Graneborg 8 2 2 0B 4
142 Roger Olsson Citroen Tomelilla MK 24 5 7 5V 3 4
4
101 Filip Gudmundson Toyota Christianstads Racingklubb Barum racing 33 7 5 7 7 7
115 Marcus Hansson Saab SMK Helsingborg 19 4 3 4 1 7
145 Anton Held Volvo Tomelilla MK 16 5V 2 1 7 1
155 Freddy Malmberg Opel Ljungby MK Team magic racing 25 4 4 7 5 5
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
5
107 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 4 4 0B 0
111 Benny Olsson Toyota SMK Helsingborg HAGESTIG MOTORSPORT 6 4 0B 2 0B
128 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 17 3 4 3 4 3V
129 Christian Marott Saab NMKA Danmark 17 5 3 3 3 3
130 Berne Svensson Opel Tomelilla MK 31 0 7 3 7 7
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
6
116 Lucas Bäckman Peugeot Tomelilla MK 9 3 2 4 0B 0
131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 21 4 3 4 5 5
144 Anton Lundström Opel Simrishamns MK 12 0B 7 3 2 0B
148 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 11 3 1 0B 4 3
153 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 8 0B 5 3 0
154 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 8 4 4 0S 0B
7
104 Teddy Johansson Saab Tomelilla MK 5 0B 4 1 0B
114 Alexander Christensen Ford SMK Helsingborg Barum racing 7 2 3V 2 0B
117 Dennis Hedström Saab Eslövs MK 33 7 7 5V 7 7
134 Emil Bäckman Mazda Tomelilla MK 16 2 2 5 4 3
147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 21 3 5 4 4 5
8
105 Tim Bergstedt Mitsubishi Hästveda FRC 20 3 5 5 3 4
109 Timmy Greij Volkswagen Tomelilla MK 2 0B 2 0
124 Kim Bäckman Toyota Simrishamns MK 25 7 3 4 7 4
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
156 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 13 4 4 2 3 0B
9
106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 12 2 4 2 4 0S
113 Henrik Månsson Opel Tomelilla MK 19 5 0B 4 5 5
121 Filip Svensson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 23 5 5 5 4 4
123 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 12 0S 3 2 5 2
125 Viktor Andersson Volkswagen Höörs MK 19 5 7V 7 0B
135 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 9 3 2 2 0B 2

Omgång:1

1
106 Jens Olsson Opel Tomelilla MK 12 2 4 2 4 0S
112 Rasmus Fogelberg Opel Kristianstads FRC Barum Racing 28 5 7 7 2 7
141 Joakim Nilsson Saab Svedala MK 33 0 7 7 5 7
147 Anders Åberg Saab Hässleholms MK 21 3 5 4 4 5
154 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 8 4 4 0S 0B
2
110 Rikard Hedström Saab Eslövs MK 24 5 3 7 5 4
120 Hampus Magnusson Opel SMK Helsingborg 16 2 1 4 5 4
131 Björn Johnsson Volvo Hässleholms MK 21 4 3 4 5 5
133 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 3 5V 4 5 5
150 Stefan Dahl Saab KAK 10 0B 0B 2 4 4
157 Fredrik Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 26 7 7 7 2 3
3