NEZ CrossKart Championship 2021 (SMK Arboga)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:4

2
32 Isabell Holmkvist Norcart Mini Gestrike RT 4 1 1 1 1
3 Caspian Nilsson M.N.M MINI Tomelilla MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson 2020 Lhr Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-R Mini Hällefors MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LHR Straton MK Ran 4 1 1 1 1

Omgång:3

1
32 Isabell Holmkvist Norcart Mini Gestrike RT 4 1 1 1 1
3 Caspian Nilsson M.N.M MINI Tomelilla MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson 2020 Lhr Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-R Mini Hällefors MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LHR Straton MK Ran 4 1 1 1 1

Omgång:2

1
32 Isabell Holmkvist Norcart Mini Gestrike RT 4 1 1 1 1
3 Caspian Nilsson M.N.M MINI Tomelilla MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson 2020 Lhr Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-R Mini Hällefors MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LHR Straton MK Ran 4 1 1 1 1

Omgång:1

1
32 Isabell Holmkvist Norcart Mini Gestrike RT 4 1 1 1 1
3 Caspian Nilsson M.N.M MINI Tomelilla MK 4 1 1 1 1
15 Pontus Karlsson 2020 Lhr Karlstad MC-BIL 4 1 1 1 1
9 William Näätänen LH-R Mini Hällefors MK 4 1 1 1 1
36 Albin Malmkvist LHR Mini SMK Arboga 4 1 1 1 1
7 Emil H Larsson LHR Straton MK Ran 4 1 1 1 1

Omgång:Final

1
B
28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 11 3 5 3
75 Pär Ekström IC Kart R4 Munkfors MC 11 5 3 3
43 Elis Rippe MK Ran 10 0B 5 5
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro C-Pro Östmarks MFF 13 5 3 5
89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 5 2 3 0B
38 Charlie Höglund LHR HONDA SMK Arboga 12 3 2 7
3
A
88 Charlie Rosmalm-Sebom LHR KTM Haninge MK 27 7 10 10
47 Jere Huuhka Hyua 17 10 7 0EB
83 Hannes Hägg C-Pro C-Pro SMK Hälsinge 22 5 10 7
82 Ebbe Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 19 7 7 5
24 Vilgot Wetter Vilgot R4 R4 MK Ran 30 10 10 10
87 Hampus Hagström IC R3 Finnskoga MK 27 10 7 10
28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 11 3 5 3
44 Alfred Eriksson C-pro Ktm SMK Köping 19 7 5 7
89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 5 2 3 0B

Omgång:3

2
47 Jere Huuhka Hyua 17 10 7 0EB
82 Ebbe Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 19 7 7 5
24 Vilgot Wetter Vilgot R4 R4 MK Ran 30 10 10 10
75 Pär Ekström IC Kart R4 Munkfors MC 11 5 3 3
44 Alfred Eriksson C-pro Ktm SMK Köping 19 7 5 7
3
87 Hampus Hagström IC R3 Finnskoga MK 27 10 7 10
28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 11 3 5 3
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro C-Pro Östmarks MFF 13 5 3 5
38 Charlie Höglund LHR HONDA SMK Arboga 12 3 2 7
4
88 Charlie Rosmalm-Sebom LHR KTM Haninge MK 27 7 10 10
83 Hannes Hägg C-Pro C-Pro SMK Hälsinge 22 5 10 7
43 Elis Rippe MK Ran 10 0B 5 5
89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 5 2 3 0B

Omgång:2

2
88 Charlie Rosmalm-Sebom LHR KTM Haninge MK 27 7 10 10
47 Jere Huuhka Hyua 17 10 7 0EB
43 Elis Rippe MK Ran 10 0B 5 5
89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 5 2 3 0B
38 Charlie Höglund LHR HONDA SMK Arboga 12 3 2 7
3
83 Hannes Hägg C-Pro C-Pro SMK Hälsinge 22 5 10 7
82 Ebbe Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 19 7 7 5
28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 11 3 5 3
75 Pär Ekström IC Kart R4 Munkfors MC 11 5 3 3
4
24 Vilgot Wetter Vilgot R4 R4 MK Ran 30 10 10 10
87 Hampus Hagström IC R3 Finnskoga MK 27 10 7 10
44 Alfred Eriksson C-pro Ktm SMK Köping 19 7 5 7
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro C-Pro Östmarks MFF 13 5 3 5

Omgång:1

2
87 Hampus Hagström IC R3 Finnskoga MK 27 10 7 10
28 Olle Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 11 3 5 3
75 Pär Ekström IC Kart R4 Munkfors MC 11 5 3 3
44 Alfred Eriksson C-pro Ktm SMK Köping 19 7 5 7
89 Elias Johansson Åkerlund C-Pro C-Pro MK Rimo 5 2 3 0B
3
88 Charlie Rosmalm-Sebom LHR KTM Haninge MK 27 7 10 10
83 Hannes Hägg C-Pro C-Pro SMK Hälsinge 22 5 10 7
24 Vilgot Wetter Vilgot R4 R4 MK Ran 30 10 10 10
38 Charlie Höglund LHR HONDA SMK Arboga 12 3 2 7
4
47 Jere Huuhka Hyua 17 10 7 0EB
82 Ebbe Strömberg C-Pro C-Pro MK Ran 19 7 7 5
43 Elis Rippe MK Ran 10 0B 5 5
18 Eddie Jonsson Persson C-Pro C-Pro Östmarks MFF 13 5 3 5

Omgång:Final

4
A
172 Erik Andersson Östmarks MFF 30 10 10V 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Husqvarna Gestrike RT 21 7 7V 7
189 Alfred Åhlander C-pro Crosskart Haninge MK 0 0B 0VB 0B
121 Emil Naessen SMK Nyköping 8 0S 5V 3
140 Alex Lindeqvist C PRO C PRO Haninge MK 5 0B 0B 5
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro KTM MK Ratten 0 0B 0EB 0EB

Omgång:3

5
172 Erik Andersson Östmarks MFF 30 10 10V 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Husqvarna Gestrike RT 21 7 7V 7
189 Alfred Åhlander C-pro Crosskart Haninge MK 0 0B 0VB 0B
121 Emil Naessen SMK Nyköping 8 0S 5V 3
140 Alex Lindeqvist C PRO C PRO Haninge MK 5 0B 0B 5
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro KTM MK Ratten 0 0B 0EB 0EB

Omgång:2

5
172 Erik Andersson Östmarks MFF 30 10 10V 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Husqvarna Gestrike RT 21 7 7V 7
189 Alfred Åhlander C-pro Crosskart Haninge MK 0 0B 0VB 0B
121 Emil Naessen SMK Nyköping 8 0S 5V 3
140 Alex Lindeqvist C PRO C PRO Haninge MK 5 0B 0B 5
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro KTM MK Ratten 0 0B 0EB 0EB

Omgång:1

5
172 Erik Andersson Östmarks MFF 30 10 10V 10
132 Josefin Holmkvist C-Pro Husqvarna Gestrike RT 21 7 7V 7
189 Alfred Åhlander C-pro Crosskart Haninge MK 0 0B 0VB 0B
121 Emil Naessen SMK Nyköping 8 0S 5V 3
140 Alex Lindeqvist C PRO C PRO Haninge MK 5 0B 0B 5
111 Eivind Walfridsson Dahl C-Pro KTM MK Ratten 0 0B 0EB 0EB

Omgång:Final

5
A
656 Davis Tobiass TLkart 650 Lebester Racing 25 10 10 5
604 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
699 Rait Sööt Krosskart R3 650 EKK Ekk 15 7 3 5
601 Mattias Andersson C-pro KTM evo 1 MK Kopparberg 19 7 5 7
658 Linus Andersen C-pro KTM Haninge MK 22 5 7 10
650 Felicia Walfridson Ic Kart R4 MK Ratten 17 5 5 7
616 Karl Martin Miliste Krosskart R3 Ekk 13 3 7 3
645 William Franzén Kolsva MS 9 3 3 3
605 Julius Nilsson C-pro KTM Tomelilla MK 6 2 2 2

Omgång:3

6
699 Rait Sööt Krosskart R3 650 EKK Ekk 15 7 3 5
601 Mattias Andersson C-pro KTM evo 1 MK Kopparberg 19 7 5 7
658 Linus Andersen C-pro KTM Haninge MK 22 5 7 10
616 Karl Martin Miliste Krosskart R3 Ekk 13 3 7 3
7
656 Davis Tobiass TLkart 650 Lebester Racing 25 10 10 5
604 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
650 Felicia Walfridson Ic Kart R4 MK Ratten 17 5 5 7
645 William Franzén Kolsva MS 9 3 3 3
605 Julius Nilsson C-pro KTM Tomelilla MK 6 2 2 2
602 Laur Langeproon Krosskart EKK Ekk 3 0EB 2 1

Omgång:2

6
604 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
650 Felicia Walfridson Ic Kart R4 MK Ratten 17 5 5 7
616 Karl Martin Miliste Krosskart R3 Ekk 13 3 7 3
645 William Franzén Kolsva MS 9 3 3 3
602 Laur Langeproon Krosskart EKK Ekk 3 0EB 2 1
7
656 Davis Tobiass TLkart 650 Lebester Racing 25 10 10 5
699 Rait Sööt Krosskart R3 650 EKK Ekk 15 7 3 5
601 Mattias Andersson C-pro KTM evo 1 MK Kopparberg 19 7 5 7
658 Linus Andersen C-pro KTM Haninge MK 22 5 7 10
605 Julius Nilsson C-pro KTM Tomelilla MK 6 2 2 2

Omgång:1

6
604 Noel Eliasson C-PRO KTM SMK Arboga 30 10 10 10
601 Mattias Andersson C-pro KTM evo 1 MK Kopparberg 19 7 5 7
658 Linus Andersen C-pro KTM Haninge MK 22 5 7 10
616 Karl Martin Miliste Krosskart R3 Ekk 13 3 7 3
7
656 Davis Tobiass TLkart 650 Lebester Racing 25 10 10 5
699 Rait Sööt Krosskart R3 650 EKK Ekk 15 7 3 5
650 Felicia Walfridson Ic Kart R4 MK Ratten 17 5 5 7
645 William Franzén Kolsva MS 9 3 3 3
605 Julius Nilsson C-pro KTM Tomelilla MK 6 2 2 2
602 Laur Langeproon Krosskart EKK Ekk 3 0EB 2 1

Omgång:Final

6
A
806 Peep Langeproon Krosskart EKK Ekk 30 10 10 10

Omgång:3

8
806 Peep Langeproon Krosskart EKK Ekk 30 10 10 10

Omgång:2

8
806 Peep Langeproon Krosskart EKK Ekk 30 10 10 10

Omgång:1

8
806 Peep Langeproon Krosskart EKK Ekk 30 10 10 10

Omgång:Final

7
A
44 Ingus Belakovs Speedcar Xtreme Lebester Racing 25 10 10 5
3 Jimi Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 18 10 5V 3
130 Marcus Naessen SMK Nyköping 14 7 5 2
1 Jami Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 27 7 10 10
48 Jimmy Karlsson RX01 750cc Götene MK 18 5 3 10
137 Rasmus Roos Speedcar Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
111 Jonatan Hoffman Speedcar Speedcar Haninge MK 17 3 7 7
5 Riku Huuhka Hyua 17 3 7 7
144 Kalle Göthesson speedcar 750cc Jämtlands MK 2 2 0B 0EB

Omgång:3

9
1 Jami Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 27 7 10 10
137 Rasmus Roos Speedcar Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
111 Jonatan Hoffman Speedcar Speedcar Haninge MK 17 3 7 7
144 Kalle Göthesson speedcar 750cc Jämtlands MK 2 2 0B 0EB
31 Isac Nordbeck Rx01 Junior SMK Helsingborg 0 0EB 0EB 0EB
10
44 Ingus Belakovs Speedcar Xtreme Lebester Racing 25 10 10 5
3 Jimi Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 18 10 5V 3
130 Marcus Naessen SMK Nyköping 14 7 5 2
48 Jimmy Karlsson RX01 750cc Götene MK 18 5 3 10
5 Riku Huuhka Hyua 17 3 7 7

Omgång:2

9
44 Ingus Belakovs Speedcar Xtreme Lebester Racing 25 10 10 5
130 Marcus Naessen SMK Nyköping 14 7 5 2
48 Jimmy Karlsson RX01 750cc Götene MK 18 5 3 10
111 Jonatan Hoffman Speedcar Speedcar Haninge MK 17 3 7 7
31 Isac Nordbeck Rx01 Junior SMK Helsingborg 0 0EB 0EB 0EB
10
3 Jimi Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 18 10 5V 3
1 Jami Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 27 7 10 10
137 Rasmus Roos Speedcar Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
5 Riku Huuhka Hyua 17 3 7 7
144 Kalle Göthesson speedcar 750cc Jämtlands MK 2 2 0B 0EB

Omgång:1

9
44 Ingus Belakovs Speedcar Xtreme Lebester Racing 25 10 10 5
130 Marcus Naessen SMK Nyköping 14 7 5 2
137 Rasmus Roos Speedcar Speedcar Haninge MK 13 5 3 5
111 Jonatan Hoffman Speedcar Speedcar Haninge MK 17 3 7 7
31 Isac Nordbeck Rx01 Junior SMK Helsingborg 0 0EB 0EB 0EB
10
3 Jimi Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 18 10 5V 3
1 Jami Kalliomäki Speedcar Xtreme Tua 27 7 10 10
48 Jimmy Karlsson RX01 750cc Götene MK 18 5 3 10
5 Riku Huuhka Hyua 17 3 7 7
144 Kalle Göthesson speedcar 750cc Jämtlands MK 2 2 0B 0EB

Omgång:Final

6
A
277 Roger Lindberg LHR Honda Kolsva MS 30 10 10 10

Omgång:3

11
277 Roger Lindberg LHR Honda Kolsva MS 30 10 10 10

Omgång:2

11
277 Roger Lindberg LHR Honda Kolsva MS 30 10 10 10

Omgång:1

11
277 Roger Lindberg LHR Honda Kolsva MS 30 10 10 10