Glentonsracet 2021 (Hästveda FRC)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
C
2 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 14 4 5 5
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
11 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 5 7 3
26 Conny Persson Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
30 Adam Flink Hultgren Volvo Dalby MK 13 4 5 4
38 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
3
B
6 Daniel Johansson Opel Södra Sunnerbo MK 15 3 7 5
8 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 15 7 3 5
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
19 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 4 4 7
23 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 15 5 5 5
45 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 16 4 5 7
5
A
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
33 Krister Berdén Volvo Hästveda Frc 17 7 5 5
35 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
40 Joel Hult Saab Hästveda FRC 19 7 7 5

Omgång:3

30
5 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 4 2 2 0B
19 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 4 4 7
33 Krister Berdén Volvo Hästveda Frc 17 7 5 5
34 Thore Borg Volkswagen Christianstad Racing Club 6 0B 3 3
44 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 3 4
31
6 Daniel Johansson Opel Södra Sunnerbo MK 15 3 7 5
25 Henrik Persson Saab Olofströms MK 6 2 2 2
28 Joakim Haak Volvo Hästveda Frc 0 0EB 0EB
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
38 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
39 Emil Riihelä Volvo Kristianstad Folkraceklubb 10 2 5 3
32
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4
11 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 5 7 3
21 Rasmus Sörliden BMW Christianstad Rc Barum racing 10 5 3 2
27 Pontus Olsson Saab Asarums MS 7 2 5 0B
35 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
40 Joel Hult Saab Hästveda FRC 19 7 7 5
33
8 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 15 7 3 5
14 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 6 3 3V
22 Linus Håkansson Volvo Rödeby Eks MS Linus Håkansson 9 3 4 2
26 Conny Persson Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
30 Adam Flink Hultgren Volvo Dalby MK 13 4 5 4
34
2 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 14 4 5 5
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
10 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 9 3 4 2
12 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 7 3 3V 1
16 Markus Pedersen Saab Hässleholms MK 12 4 4 4
36 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 11 4 4 3
35
17 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 7 3 0S 4
23 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 15 5 5 5
24 Patrik Ahlstedt Ford Christianstad Racing Club 5 0EB 2 3
31 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 10 5 3 2
37 Joakim Brodén Saab Hästveda Frc 12 5 7 0B
45 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 16 4 5 7

Omgång:2

18
2 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 14 4 5 5
19 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 4 4 7
25 Henrik Persson Saab Olofströms MK 6 2 2 2
31 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 10 5 3 2
40 Joel Hult Saab Hästveda FRC 19 7 7 5
19
5 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 4 2 2 0B
6 Daniel Johansson Opel Södra Sunnerbo MK 15 3 7 5
17 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 7 3 0S 4
21 Rasmus Sörliden BMW Christianstad Rc Barum racing 10 5 3 2
30 Adam Flink Hultgren Volvo Dalby MK 13 4 5 4
36 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 11 4 4 3
20
10 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 9 3 4 2
23 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 15 5 5 5
35 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
21
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4
3 Marcus Schön Lada Kristianstads Frc Barum Racing 0 0EB 0EB
12 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 7 3 3V 1
38 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
41 Jonas Byrskog Volvo Lessebo MK 0 0B 0EB
45 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 16 4 5 7
22
4 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 0EB
8 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 15 7 3 5
16 Markus Pedersen Saab Hässleholms MK 12 4 4 4
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
33 Krister Berdén Volvo Hästveda Frc 17 7 5 5
23
11 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 5 7 3
24 Patrik Ahlstedt Ford Christianstad Racing Club 5 0EB 2 3
26 Conny Persson Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
39 Emil Riihelä Volvo Kristianstad Folkraceklubb 10 2 5 3
44 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 3 4
24
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
22 Linus Håkansson Volvo Rödeby Eks MS Linus Håkansson 9 3 4 2
27 Pontus Olsson Saab Asarums MS 7 2 5 0B
34 Thore Borg Volkswagen Christianstad Racing Club 6 0B 3 3
37 Joakim Brodén Saab Hästveda Frc 12 5 7 0B

Omgång:1

6
3 Marcus Schön Lada Kristianstads Frc Barum Racing 0 0EB 0EB
6 Daniel Johansson Opel Södra Sunnerbo MK 15 3 7 5
9 Dennis Gudmundson Saab Christianstad Rc BARUM RACING 12 5 0B 7
19 Christer Ingvarsson Ford Simrishamns MK 15 4 4 7
24 Patrik Ahlstedt Ford Christianstad Racing Club 5 0EB 2 3
35 Sammy Andersson Toyota Osby MK BARUM RACING 21 7 7 7
7
2 Peter Kjellkvist Saab Kfrc BARUM RACING 14 4 5 5
4 Bengt Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 0EB
11 Tobias Johansson Peugeot Tomelilla MK 15 5 7 3
17 Gert Bauhn Volvo SMK Örkelljunga 7 3 0S 4
28 Joakim Haak Volvo Hästveda Frc 0 0EB 0EB
8
10 Håkan Eriksson Volvo Tomelilla MK 9 3 4 2
27 Pontus Olsson Saab Asarums MS 7 2 5 0B
30 Adam Flink Hultgren Volvo Dalby MK 13 4 5 4
32 Tom Edvardsson Saab Christianstad Racingclub Barum Racing 21 7 7 7
44 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 12 5 3 4
9
1 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 18 7 7 4
14 Lars Hermansson Saab Hästveda Frc 6 3 3V
31 Eddie Persson Volvo Eslöv MK Team Magic Racing 10 5 3 2
34 Thore Borg Volkswagen Christianstad Racing Club 6 0B 3 3
36 Mikael Jönsson Volkswagen Kristianstads Frc 11 4 4 3
39 Emil Riihelä Volvo Kristianstad Folkraceklubb 10 2 5 3
10
5 Pontus Haak Opel Hästveda Frc 4 2 2 0B
8 Ricky Bondesson Volvo Laholms MK 15 7 3 5
12 Patrik Borgström Nissan Sjöbo MK 7 3 3V 1
37 Joakim Brodén Saab Hästveda Frc 12 5 7 0B
38 Jimmy Strömholm Volvo Silverdalens MSK 12 4 4 4
11
21 Rasmus Sörliden BMW Christianstad Rc Barum racing 10 5 3 2
25 Henrik Persson Saab Olofströms MK 6 2 2 2
26 Conny Persson Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 14 3 4 7
33 Krister Berdén Volvo Hästveda Frc 17 7 5 5
45 Per-Erik Larsson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 16 4 5 7
12
16 Markus Pedersen Saab Hässleholms MK 12 4 4 4
22 Linus Håkansson Volvo Rödeby Eks MS Linus Håkansson 9 3 4 2
23 Rasmus Johansson Volvo Pilatorps MK 15 5 5 5
40 Joel Hult Saab Hästveda FRC 19 7 7 5
41 Jonas Byrskog Volvo Lessebo MK 0 0B 0EB

Omgång:Final

2
A
302 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 12 5 3 4
303 Simon Andersson Saab Ljungby Motorklubb 13 3 5V 5
304 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 17 5 5 7
305 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 4 3
308 Anton Persson Volvo Tomelilla MK Team magic racing 18 4 7 7
310 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 19 7 7 5

Omgång:3

25
303 Simon Andersson Saab Ljungby Motorklubb 13 3 5V 5
304 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 17 5 5 7
307 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 8 3 2 3
309 Melvin Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 6 2 4 0B
311 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 9 2 3 4
26
302 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 12 5 3 4
305 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 4 3
306 Maja Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 3 1 0EB 2
308 Anton Persson Volvo Tomelilla MK Team magic racing 18 4 7 7
310 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 19 7 7 5

Omgång:2

13
302 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 12 5 3 4
303 Simon Andersson Saab Ljungby Motorklubb 13 3 5V 5
307 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 8 3 2 3
308 Anton Persson Volvo Tomelilla MK Team magic racing 18 4 7 7
309 Melvin Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 6 2 4 0B
14
301 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 0B
304 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 17 5 5 7
305 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 4 3
306 Maja Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 3 1 0EB 2
310 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 19 7 7 5
311 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 9 2 3 4

Omgång:1

1
301 Hanna Svensson Saab Kristianstad Frc Bil & Maskin Degeberga AB 7 7 0B
303 Simon Andersson Saab Ljungby Motorklubb 13 3 5V 5
304 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 17 5 5 7
306 Maja Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 3 1 0EB 2
308 Anton Persson Volvo Tomelilla MK Team magic racing 18 4 7 7
309 Melvin Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 6 2 4 0B
2
302 Erik Hultgren Volvo Dalby MK 12 5 3 4
305 Helmer Berg Mazda Arlövs MC TEAM GRANEBORG 11 4 4 3
307 Oliwer Olsson Volvo Asarums Motorsällskap 8 3 2 3
310 Benjamin Engström Volvo Laholms MK 19 7 7 5
311 Viggo Jänchen Saab Tomelilla MK 9 2 3 4

Omgång:Final

4
A
601 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 16 2 7 7
602 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 16 7 5 4
603 Josefina Stigsson Volvo Christianstads Rc BARUM RACING 19 5 7 7
604 Lina Vångendal Saab Laholms MK 16 5 4 7
605 Linda Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 15 7 3 5
613 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 17 7 5 5

Omgång:3

27
604 Lina Vångendal Saab Laholms MK 16 5 4 7
608 My Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 14 5 5 4
610 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads Frc 8 4 1 3
613 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
617 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 6 2 2 2
28
601 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 16 2 7 7
606 Alexandra Sörensen Saab SMK Helsingborg Barum racing 11 3 4 4
607 Anneli Jönsson Volvo Hästveda Frc 9 3 3 3
611 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 12 3 4 5
615 Louise Borg Saab Christianstad Racing Club 5 1 2 2
29
602 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 16 7 5 4
603 Josefina Stigsson Volvo Christianstads Rc BARUM RACING 19 5 7 7
605 Linda Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 15 7 3 5
609 Ronja Berdén Frankel Peugeot Hästveda Frc 7 2 3 2
616 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC BARUM RACING 14 4 7 3

Omgång:2

15
602 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 16 7 5 4
607 Anneli Jönsson Volvo Hästveda Frc 9 3 3 3
610 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads Frc 8 4 1 3
611 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 12 3 4 5
616 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC BARUM RACING 14 4 7 3
617 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 6 2 2 2
16
601 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 16 2 7 7
604 Lina Vångendal Saab Laholms MK 16 5 4 7
609 Ronja Berdén Frankel Peugeot Hästveda Frc 7 2 3 2
613 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
615 Louise Borg Saab Christianstad Racing Club 5 1 2 2
17
603 Josefina Stigsson Volvo Christianstads Rc BARUM RACING 19 5 7 7
605 Linda Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 15 7 3 5
606 Alexandra Sörensen Saab SMK Helsingborg Barum racing 11 3 4 4
608 My Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 14 5 5 4
612 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 4 4 0B

Omgång:1

3
601 Cecilia Adermark Saab Christianstad Rc Barum racing 16 2 7 7
602 Siv Walter Volvo Hästveda Frc PF motorsport för barn med cancer 16 7 5 4
607 Anneli Jönsson Volvo Hästveda Frc 9 3 3 3
608 My Henriksson Saab Asarums Motorsällskap 14 5 5 4
612 Carolina Gengård Saab Södra Sunnerbo MK 4 4 0B
4
603 Josefina Stigsson Volvo Christianstads Rc BARUM RACING 19 5 7 7
609 Ronja Berdén Frankel Peugeot Hästveda Frc 7 2 3 2
610 Charlotte Pettersson Opel Kristianstads Frc 8 4 1 3
611 Kerstin Persson Benz Opel Arlövs MC TEAM GRANEBORG 12 3 4 5
613 Martina Wahlman Audi Hästveda Frc PF Motorsport för barn med cancer 17 7 5 5
5
604 Lina Vångendal Saab Laholms MK 16 5 4 7
605 Linda Bergstedt Saab Hästveda Frc Pf motorsport för barn med cancer 15 7 3 5
606 Alexandra Sörensen Saab SMK Helsingborg Barum racing 11 3 4 4
615 Louise Borg Saab Christianstad Racing Club 5 1 2 2
616 Caroline Tillgren Opel Christianstad RC BARUM RACING 14 4 7 3
617 Ann-Margret Svensson Mitsubishi Tomelilla MK Team Graneborg 6 2 2 2