VälaMaster 2021 (SMK Helsingborg)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

1
None
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
2
None
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
8 Johan Runesson Audi Kalmar MK 31 3 7 4 1 4 5 7
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
3
None
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
42 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 32 7 5 0B 5 5 5 5
49 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 37 7 7 7 5 2 5 4V
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
7
C
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
11
B
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
37 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 40 1 4V 5 4 5 7 14
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
78 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 41 4 5 4 4 5 5 14
15
A
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
52 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 46 0 5 4 7 5 7 14
60 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 45 5 5 7 7 7 0S 14
72 Freddy Malmberg Toyota Ljungby MK Team magic racing 43 0 5 7 7 7 7 3
82 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 45 4 2 7 7 4 7 14

Omgång:7

1
35 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 7 5 2 0EB 0EB 0EB 0EB 0EB
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
69 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 27 7V 2 5 0SB 4 4 5
2
3 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 20 2 4 3 3 1 3 4
11 Michael Helge Nissan Eslövs MK Michael 17 2 3 3 4 0B 0EB 5
18 Anders Larsson Ford SMK Helsingborg 23 3 3 2 2 3 3 7
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
88 Alexander Byrskog WV Lessebo MK 11 2 7 2 0B 0B 0EB 0EB
3
23 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 18 0B 0EB 3 3 2 5 5
26 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 21 2 1 3 5 2 4 4
30 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 9 0B 0EB 0EB 4 2 0EB 3
56 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 28 5 3 2 4 7 0B 7
67 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 20 5 4 5 2 3 1 0B
82 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 45 4 2 7 7 4 7 14
4
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
49 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 37 7 7 7 5 2 5 4V
50 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 0S 4 3 5 4 3 3
54 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 29 7 3 7 2 5 0SV 5V
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
5
7 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 18 3 3 0S 2 4 4 2V
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
43 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 23 4 5 2 4 3 0B 5
52 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 46 0 5 4 7 5 7 14
80 Neo Bjärgestad Volvo Kalmar MK 29 3 0B 5 5 7 5 4
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
6
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
53 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 20 0S 5 2 5 4 4 0B
60 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 45 5 5 7 7 7 0S 14
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
7
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
46 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 0B 2 1 3 5 3 5
55 John Alfson Volvo Lessebo MK 17 0B 7 5 3 0B 2 0B
61 Roland Olsson Volvo Tomelilla MK 12 0B 1 0B 2 1 4 4
8
42 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 32 7 5 0B 5 5 5 5
44 Magnus Nilsson Volvo Eslövs MK 26 5 5 4 7 0B 5 0B
59 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 14 4V 2V 1 0S 3 0SV 4
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
73 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 27 0S 7 7 3 3 7 0B
9
2 Rasmus Johansson Saab Pilatorps MK 16 5 0B 5 2 1 0B 3
8 Johan Runesson Audi Kalmar MK 31 3 7 4 1 4 5 7
24 Emil Jönsson Volvo SMK Helsingborg Team rallysaft 9 1 2 3 3V 0EB 0EB 0B
27 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 27 5 4 3 5 3 2 5
70 Erik Walter Volvo Asarums MS 28 5 5 4 5 3 2 4
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
10
13 Anton Held Volvo Tomelilla MK 24 3 3 3 2 4 4 5
19 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 29 4 4 4 4 4 5 4
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
33 Moltas Olofsson Volkswagen Asarums MS 11 0B 2 1 2 4 0B 2
37 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 40 1 4V 5 4 5 7 14
72 Freddy Malmberg Toyota Ljungby MK Team magic racing 43 0 5 7 7 7 7 3
11
14 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 19 4 3 0SB 4 4J 4 0B
21 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 3 0SV 2 1 2 3 0B
28 Anders Larsson Saab Eslövs MK 14 0S 3 7V 1 0B 3 0B
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
78 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 41 4 5 4 4 5 5 14

Omgång:6

1
13 Anton Held Volvo Tomelilla MK 24 3 3 3 2 4 4 5
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
27 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 27 5 4 3 5 3 2 5
30 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 9 0B 0EB 0EB 4 2 0EB 3
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
2
2 Rasmus Johansson Saab Pilatorps MK 16 5 0B 5 2 1 0B 3
19 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 29 4 4 4 4 4 5 4
52 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 46 0 5 4 7 5 7 14
61 Roland Olsson Volvo Tomelilla MK 12 0B 1 0B 2 1 4 4
75 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 24 7 0B 7 5 5 0B
3
3 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 20 2 4 3 3 1 3 4
49 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 37 7 7 7 5 2 5 4V
56 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 28 5 3 2 4 7 0B 7
66 Joel Einarsson Citroen Christianstads RC BARUM RACING 1 0S 0EB 0EB 1 0B 0EB
69 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 27 7V 2 5 0SB 4 4 5
72 Freddy Malmberg Toyota Ljungby MK Team magic racing 43 0 5 7 7 7 7 3
4
23 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 18 0B 0EB 3 3 2 5 5
24 Emil Jönsson Volvo SMK Helsingborg Team rallysaft 9 1 2 3 3V 0EB 0EB 0B
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
43 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 23 4 5 2 4 3 0B 5
59 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 14 4V 2V 1 0S 3 0SV 4
60 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 45 5 5 7 7 7 0S 14
5
42 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 32 7 5 0B 5 5 5 5
50 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 0S 4 3 5 4 3 3
55 John Alfson Volvo Lessebo MK 17 0B 7 5 3 0B 2 0B
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
6
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
18 Anders Larsson Ford SMK Helsingborg 23 3 3 2 2 3 3 7
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
35 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 7 5 2 0EB 0EB 0EB 0EB 0EB
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
7
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
28 Anders Larsson Saab Eslövs MK 14 0S 3 7V 1 0B 3 0B
53 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 20 0S 5 2 5 4 4 0B
54 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 29 7 3 7 2 5 0SV 5V
73 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 27 0S 7 7 3 3 7 0B
80 Neo Bjärgestad Volvo Kalmar MK 29 3 0B 5 5 7 5 4
8
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
67 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 20 5 4 5 2 3 1 0B
70 Erik Walter Volvo Asarums MS 28 5 5 4 5 3 2 4
78 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 41 4 5 4 4 5 5 14
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
9
8 Johan Runesson Audi Kalmar MK 31 3 7 4 1 4 5 7
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
26 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 21 2 1 3 5 2 4 4
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
88 Alexander Byrskog WV Lessebo MK 11 2 7 2 0B 0B 0EB 0EB
10
7 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 18 3 3 0S 2 4 4 2V
21 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 3 0SV 2 1 2 3 0B
33 Moltas Olofsson Volkswagen Asarums MS 11 0B 2 1 2 4 0B 2
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
82 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 45 4 2 7 7 4 7 14
11
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
11 Michael Helge Nissan Eslövs MK Michael 17 2 3 3 4 0B 0EB 5
14 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 19 4 3 0SB 4 4J 4 0B
37 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 40 1 4V 5 4 5 7 14
44 Magnus Nilsson Volvo Eslövs MK 26 5 5 4 7 0B 5 0B
46 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 0B 2 1 3 5 3 5

Omgång:5

1
13 Anton Held Volvo Tomelilla MK 24 3 3 3 2 4 4 5
16 Sebastian Andersson Volvo Laholms MK 9 3 0EB 4 2 0B
43 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 23 4 5 2 4 3 0B 5
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
55 John Alfson Volvo Lessebo MK 17 0B 7 5 3 0B 2 0B
75 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 24 7 0B 7 5 5 0B
2
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
7 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 18 3 3 0S 2 4 4 2V
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
28 Anders Larsson Saab Eslövs MK 14 0S 3 7V 1 0B 3 0B
46 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 0B 2 1 3 5 3 5
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
3
8 Johan Runesson Audi Kalmar MK 31 3 7 4 1 4 5 7
24 Emil Jönsson Volvo SMK Helsingborg Team rallysaft 9 1 2 3 3V 0EB 0EB 0B
35 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 7 5 2 0EB 0EB 0EB 0EB 0EB
52 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 46 0 5 4 7 5 7 14
67 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 20 5 4 5 2 3 1 0B
72 Freddy Malmberg Toyota Ljungby MK Team magic racing 43 0 5 7 7 7 7 3
4
11 Michael Helge Nissan Eslövs MK Michael 17 2 3 3 4 0B 0EB 5
23 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 18 0B 0EB 3 3 2 5 5
27 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 27 5 4 3 5 3 2 5
33 Moltas Olofsson Volkswagen Asarums MS 11 0B 2 1 2 4 0B 2
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
5
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
18 Anders Larsson Ford SMK Helsingborg 23 3 3 2 2 3 3 7
44 Magnus Nilsson Volvo Eslövs MK 26 5 5 4 7 0B 5 0B
50 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 0S 4 3 5 4 3 3
78 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 41 4 5 4 4 5 5 14
6
19 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 29 4 4 4 4 4 5 4
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
54 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 29 7 3 7 2 5 0SV 5V
56 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 28 5 3 2 4 7 0B 7
57 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 12 3 3 3 0SB 3
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
7
2 Rasmus Johansson Saab Pilatorps MK 16 5 0B 5 2 1 0B 3
26 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 21 2 1 3 5 2 4 4
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
59 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 14 4V 2V 1 0S 3 0SV 4
69 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 27 7V 2 5 0SB 4 4 5
80 Neo Bjärgestad Volvo Kalmar MK 29 3 0B 5 5 7 5 4
8
14 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 19 4 3 0SB 4 4J 4 0B
60 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 45 5 5 7 7 7 0S 14
66 Joel Einarsson Citroen Christianstads RC BARUM RACING 1 0S 0EB 0EB 1 0B 0EB
82 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 45 4 2 7 7 4 7 14
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
88 Alexander Byrskog WV Lessebo MK 11 2 7 2 0B 0B 0EB 0EB
9
3 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 20 2 4 3 3 1 3 4
30 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 9 0B 0EB 0EB 4 2 0EB 3
53 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 20 0S 5 2 5 4 4 0B
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
70 Erik Walter Volvo Asarums MS 28 5 5 4 5 3 2 4
10
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
42 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 32 7 5 0B 5 5 5 5
49 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 37 7 7 7 5 2 5 4V
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
11
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
21 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 3 0SV 2 1 2 3 0B
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
37 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 40 1 4V 5 4 5 7 14
61 Roland Olsson Volvo Tomelilla MK 12 0B 1 0B 2 1 4 4
73 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 27 0S 7 7 3 3 7 0B

Omgång:4

1
8 Johan Runesson Audi Kalmar MK 31 3 7 4 1 4 5 7
13 Anton Held Volvo Tomelilla MK 24 3 3 3 2 4 4 5
42 Viktor Jacobsson Saab SMK Helsingborg 32 7 5 0B 5 5 5 5
56 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 28 5 3 2 4 7 0B 7
73 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 27 0S 7 7 3 3 7 0B
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
2
11 Michael Helge Nissan Eslövs MK Michael 17 2 3 3 4 0B 0EB 5
16 Sebastian Andersson Volvo Laholms MK 9 3 0EB 4 2 0B
24 Emil Jönsson Volvo SMK Helsingborg Team rallysaft 9 1 2 3 3V 0EB 0EB 0B
28 Anders Larsson Saab Eslövs MK 14 0S 3 7V 1 0B 3 0B
49 Filip Gudmundson Saab Christianstads Racingklubb Barum racing 37 7 7 7 5 2 5 4V
64 Magnus Örum-Gad Volvo Lessebo MK 30 4V 3 0S 7 5V 7 4
3
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
32 Jimmy Johnsson Mazda Kristianstads FRC 10 2 5 3 0B
60 Sebastian Klyft Volvo Eslövs MK 45 5 5 7 7 7 0S 14
69 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 27 7V 2 5 0SB 4 4 5
70 Erik Walter Volvo Asarums MS 28 5 5 4 5 3 2 4
4
23 Niclas Riesbeck Volvo Eslövs MK 18 0B 0EB 3 3 2 5 5
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
57 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 12 3 3 3 0SB 3
76 Jan Nilsson Saab SMK Helsingborgs 9 4 1 4 0B
78 Björn Abrahamsson Saab SMK Örkelljunga 41 4 5 4 4 5 5 14
80 Neo Bjärgestad Volvo Kalmar MK 29 3 0B 5 5 7 5 4
5
18 Anders Larsson Ford SMK Helsingborg 23 3 3 2 2 3 3 7
40 Lennart Bergstedt Fiat Hästveda FRC Pf motorsport för barn med cancer 31 4 0EB 2 4 0EB 7 14
46 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 0B 2 1 3 5 3 5
59 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 14 4V 2V 1 0S 3 0SV 4
75 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 24 7 0B 7 5 5 0B
82 Dennis Gudmundson Saab Christianstad RC BARUM RACING 45 4 2 7 7 4 7 14
6
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
43 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 23 4 5 2 4 3 0B 5
44 Magnus Nilsson Volvo Eslövs MK 26 5 5 4 7 0B 5 0B
54 Benny Olsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 29 7 3 7 2 5 0SV 5V
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
66 Joel Einarsson Citroen Christianstads RC BARUM RACING 1 0S 0EB 0EB 1 0B 0EB
7
2 Rasmus Johansson Saab Pilatorps MK 16 5 0B 5 2 1 0B 3
3 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 20 2 4 3 3 1 3 4
37 Andreas Persson Opel Simrishamns MK Team Lasses Trafikskola Sjöbo 40 1 4V 5 4 5 7 14
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
8
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
21 Johnny Nilsson Volvo SMK Helsingborg 11 3 0SV 2 1 2 3 0B
29 Håkan Johansson Volvo Eslövs MK 30 0SB 7 5 4 5 2 7
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
67 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 20 5 4 5 2 3 1 0B
9
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
33 Moltas Olofsson Volkswagen Asarums MS 11 0B 2 1 2 4 0B 2
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
50 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 0S 4 3 5 4 3 3
52 Jesper Månsson Saab SMK Helsingborg Hagestig Motorsport 46 0 5 4 7 5 7 14
10
27 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 27 5 4 3 5 3 2 5
30 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 9 0B 0EB 0EB 4 2 0EB 3
61 Roland Olsson Volvo Tomelilla MK 12 0B 1 0B 2 1 4 4
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
74 Christian Nilsson Volvo Osby MK 9 3 1 2 3
88 Alexander Byrskog WV Lessebo MK 11 2 7 2 0B 0B 0EB 0EB
11
7 Peter Björk Volvo Tomelilla MK 18 3 3 0S 2 4 4 2V
14 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 19 4 3 0SB 4 4J 4 0B
26 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 21 2 1 3 5 2 4 4
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
72 Freddy Malmberg Toyota Ljungby MK Team magic racing 43 0 5 7 7 7 7 3
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
12
19 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 29 4 4 4 4 4 5 4
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
35 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 7 5 2 0EB 0EB 0EB 0EB 0EB
53 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 20 0S 5 2 5 4 4 0B
55 John Alfson Volvo Lessebo MK 17 0B 7 5 3 0B 2 0B

Omgång:3

1
33 Moltas Olofsson Volkswagen Asarums MS 11 0B 2 1 2 4 0B 2
38 Robin Nilsson Volvo Eslövs MK BARUM RACING 34 2 2 5V 7 4 7 7
53 Roger Olsson Peugeot Tomelilla MK 20 0S 5 2 5 4 4 0B
57 Linus Lidén Volvo SMK Helsingborg 12 3 3 3 0SB 3
62 Bengt Svensson Saab Kristianstads FRC Bil & Maskin Degeberga AB 32 7 4 4 5 7 5 0B
75 Måns Örum-Gad Volvo Lessebo MK 24 7 0B 7 5 5 0B
2
1 Tom Edvardsson Saab Christianstads RC Barum Racing 32 5 7 7 4 0B 2 7
3 Stefan Persson Saab SMK Helsingborg 20 2 4 3 3 1 3 4
14 Eddie Persson Volvo Eslövs MK Team Magic Racing 19 4 3 0SB 4 4J 4 0B
35 Peter Lundell Volvo Tomelilla MK Lundells Motorsport 7 5 2 0EB 0EB 0EB 0EB 0EB
68 Morgan Johansson Volvo SMK Helsingborg 38 2 7 5 7 7 5 5
87 Markus Hansson Opel Karlskrona AK 38 7 7 4 7 7 3 3
3
16 Sebastian Andersson Volvo Laholms MK 9 3 0EB 4 2 0B
22 Jan-Ove Klyft Volvo Eslövs MK 37 2 5 2 7 4 3 14
46 Linus Persson Volvo SMK Helsingborg Team Rallysaft 19 0B 2 1 3 5 3 5
50 Edvin Johnsson Saab Tomelilla MK 22 0S 4 3 5 4 3 3
67 Elof Persson Saab Grimslövs MS BARUM RACING 20 5 4 5 2 3 1 0B
81 Linus Larsson Audi Svedala MK 34 5 3V 7 0B 1 4 14T
4
19 Johan Olofsson Saab SMK Helsingborg 29 4 4 4 4 4 5 4
27 Niklas Olsson Audi Tomelilla MK 27 5 4 3 5 3 2 5
43 Jörgen Hildingsson Volvo Kristianstads MK 23 4 5 2 4 3 0B 5
69 Tom Persson Saab SMK Helsingborg 27 7V 2 5 0SB 4 4 5
73 Markus Karlsson Opel Gnesta MK TEAM APELSIN 27 0S 7 7 3 3 7 0B
83 Dennis Hedström Saab Eslövs MK Barum Racing 30 7 7 0S 5 0B 4 7
5
24 Emil Jönsson Volvo SMK Helsingborg Team rallysaft 9 1 2 3 3V 0EB 0EB 0B
31 Simon Nilsson Volvo SMK Örkelljunga 44 7 4 5 5 2 7 14
41 Fredrik Salsten Volvo Fjärås MK Salsten Racing 34 3 7 7 7 3 7 0SV
65 Emil Nilsson Saab Eksjö FRC 39 7 4 4 3 7 7 7
88 Alexander Byrskog WV Lessebo MK 11 2 7 2 0B 0B 0EB 0EB
6
2 Rasmus Johansson Saab Pilatorps MK 16 5 0B 5 2 1 0B 3
28 Anders Larsson Saab Eslövs MK 14 0S 3 7V 1 0B 3 0B
30 Lukas Wernersson Saab Laholms MK 9 0B 0EB 0EB 4 2 0EB 3
66 Joel Einarsson Citroen Christianstads RC BARUM RACING 1 0S 0EB 0EB 1 0B 0EB
76 Jan Nilsson Saab SMK Helsingborgs 9 4 1 4 0B
7
4 Jimmy Gudmundson Saab Christianstads RC BARUM RACING 29 1 5 3V 4 7 2 7
6 Marcus Hansson Peugeot SMK Helsingborg 42 4 4 5 3 7 5 14
45 Peter Kjellkvist Saab Kristianstads FRC BARUM RACING 31 7 3 4 3 7 0B 7
56 Martin Mårtensson Volvo Eslövs MK 28 5 3 2 4 7 0B 7
59 Tobias Johansson Volvo Tomelilla MK 14 4V 2V 1 0S 3 0SV 4
63 Niklas Johansson Saab Målilla MK 42 5 4 7 3 5 4 14
8
20 Petter Karlsson Opel Tjust MK Hagestigs motorsport 34 5 7 5 7 3 0EB 7
32 Jimmy Johnsson Mazda Kristianstads FRC 10 2 5 3 0B
44 Magnus Nilsson