2-Dagars 2021 (Ljusdals MS)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

3
B
214 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 15 4 7 4 0B
201 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 13 3 4 4 2
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
205 Simon Fredriksson Volkswagen Hede MK 14 5 4 0B 5
206 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 14 4 3 3 4
209 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 12 3 3 3 3
7
A
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
207 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 25 7 3 5 10
208 Johannes Ström Saab Härnösands MK 31 7 7 7 10
211 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 17 3 4 5 5
212 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 26 5 7 7 7
213 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 21 7 5 2 7

Omgång:4

1
214 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 15 4 7 4 0B
206 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 14 4 3 3 4
208 Johannes Ström Saab Härnösands MK 31 7 7 7 10
209 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 12 3 3 3 3
211 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 17 3 4 5 5
213 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 21 7 5 2 7
2
201 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 13 3 4 4 2
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK Erik nilsson 5 2 0EB 0EB 3
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
205 Simon Fredriksson Volkswagen Hede MK 14 5 4 0B 5
207 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 25 7 3 5 10
212 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 26 5 7 7 7

Omgång:3

1
214 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 15 4 7 4 0B
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK Erik nilsson 5 2 0EB 0EB 3
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
206 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 14 4 3 3 4
207 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 25 7 3 5 10
208 Johannes Ström Saab Härnösands MK 31 7 7 7 10
2
201 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 13 3 4 4 2
205 Simon Fredriksson Volkswagen Hede MK 14 5 4 0B 5
209 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 12 3 3 3 3
211 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 17 3 4 5 5
212 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 26 5 7 7 7
213 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 21 7 5 2 7

Omgång:2

1
214 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 15 4 7 4 0B
205 Simon Fredriksson Volkswagen Hede MK 14 5 4 0B 5
207 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 25 7 3 5 10
213 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 21 7 5 2 7
2
201 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 13 3 4 4 2
202 Gustav Gradin Opel Ånge MK 9 4 5
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK Erik nilsson 5 2 0EB 0EB 3
208 Johannes Ström Saab Härnösands MK 31 7 7 7 10
209 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 12 3 3 3 3
3
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
206 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 14 4 3 3 4
211 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 17 3 4 5 5
212 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 26 5 7 7 7

Omgång:1

1
205 Simon Fredriksson Volkswagen Hede MK 14 5 4 0B 5
206 Rebecca Hedqvist Saab Ljusdals MS 14 4 3 3 4
207 Kim Håkansson Volvo Bollnäs MK 25 7 3 5 10
209 Per Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta Bil demontering AB 12 3 3 3 3
2
214 Elias Nordqvist Volvo Gestrike RT 15 4 7 4 0B
203 Erik Nilsson Volvo Bollnäs MK Erik nilsson 5 2 0EB 0EB 3
208 Johannes Ström Saab Härnösands MK 31 7 7 7 10
211 Max Westman Volvo SMK Hälsinge 17 3 4 5 5
212 Markus Frönestedt Saab AMF Årsunda 26 5 7 7 7
3
201 Ludvig Edlund Volvo Ilsbo MK 13 3 4 4 2
202 Gustav Gradin Opel Ånge MK 9 4 5
204 Theo Lennartsson Volvo Woxnadalens MK 16 5 5 2 4
213 Gabriel Banger Mazda Ljusdals MS 21 7 5 2 7

Omgång:Final

1
C
129 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 19 5 7 4 3
106 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 17 3 5 4 5
109 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 4 0B 5 5
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 14 4 2 3 5
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
116 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 14 4 3 3 4
4
B
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
110 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 24 5V 5 4 10
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
122 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 23 5 3 5 10
123 Jasmin Lövgren Holmgren Peugeot Sandvikens MK 20 3 3 7 7
124 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 20 4 7 2 7
8
A
102 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
104 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 28 7 7 7 7
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
115 Amanda Hedälv Saab Ånge MK 28 7 4 7 10
117 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 25 7 4 7 7
119 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 28 7 7 4 10

Omgång:4

3
101 Märta Jalkelöv Volvo Bollnäs MK 7 0B 1 2 4
102 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
105 Alice Andersson Opel Timrå MK Nilsson Motorsport 12 2 2 3 5
123 Jasmin Lövgren Holmgren Peugeot Sandvikens MK 20 3 3 7 7
126 Therese Jonsson Saab Ånge MK 0 0S 0B 0B 0EB
4
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
109 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 4 0B 5 5
116 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 14 4 3 3 4
122 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 23 5 3 5 10
128 Ewa Jäder Volvo Gestrike RT 6 2 2 2 0B
5
129 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 19 5 7 4 3
110 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 24 5V 5 4 10
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 14 4 2 3 5
113 Johanna Gradin Volkswagen SMK Hälsinge 10 3 3 0S 4
124 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 20 4 7 2 7
6
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 13 4 5 4 0TB
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
117 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 25 7 4 7 7
119 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 28 7 7 4 10
125 Agnes Gradin Mazda Ånge MK 9 2 2 5 0B
7
103 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 8 0S 5 3 0S
104 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 28 7 7 7 7
106 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 17 3 5 4 5
115 Amanda Hedälv Saab Ånge MK 28 7 4 7 10
127 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 12 3 4 5 0S

Omgång:3

3
106 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 17 3 5 4 5
113 Johanna Gradin Volkswagen SMK Hälsinge 10 3 3 0S 4
116 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 14 4 3 3 4
123 Jasmin Lövgren Holmgren Peugeot Sandvikens MK 20 3 3 7 7
125 Agnes Gradin Mazda Ånge MK 9 2 2 5 0B
4
129 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 19 5 7 4 3
103 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 8 0S 5 3 0S
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
115 Amanda Hedälv Saab Ånge MK 28 7 4 7 10
128 Ewa Jäder Volvo Gestrike RT 6 2 2 2 0B
5
102 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 14 4 2 3 5
119 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 28 7 7 4 10
122 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 23 5 3 5 10
124 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 20 4 7 2 7
6
101 Märta Jalkelöv Volvo Bollnäs MK 7 0B 1 2 4
110 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 24 5V 5 4 10
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
117 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 25 7 4 7 7
127 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 12 3 4 5 0S
7
104 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 28 7 7 7 7
105 Alice Andersson Opel Timrå MK Nilsson Motorsport 12 2 2 3 5
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 13 4 5 4 0TB
109 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 4 0B 5 5
126 Therese Jonsson Saab Ånge MK 0 0S 0B 0B 0EB

Omgång:2

4
103 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 8 0S 5 3 0S
123 Jasmin Lövgren Holmgren Peugeot Sandvikens MK 20 3 3 7 7
124 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 20 4 7 2 7
126 Therese Jonsson Saab Ånge MK 0 0S 0B 0B 0EB
127 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 12 3 4 5 0S
5
129 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 19 5 7 4 3
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 13 4 5 4 0TB
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
113 Johanna Gradin Volkswagen SMK Hälsinge 10 3 3 0S 4
120 Jennie Ekholm Opel Ånge MK 0 0B 0EB
128 Ewa Jäder Volvo Gestrike RT 6 2 2 2 0B
6
101 Märta Jalkelöv Volvo Bollnäs MK 7 0B 1 2 4
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 14 4 2 3 5
114 Jenneli Hellström Volvo Hede MK Nilsson Motorsport 5 0B 5
115 Amanda Hedälv Saab Ånge MK 28 7 4 7 10
116 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 14 4 3 3 4
119 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 28 7 7 4 10
7
104 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 28 7 7 7 7
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
110 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 24 5V 5 4 10
122 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 23 5 3 5 10
125 Agnes Gradin Mazda Ånge MK 9 2 2 5 0B
8
102 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
105 Alice Andersson Opel Timrå MK Nilsson Motorsport 12 2 2 3 5
106 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 17 3 5 4 5
109 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 4 0B 5 5
117 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 25 7 4 7 7
121 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 6 3 3

Omgång:1

4
104 Pyret Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 28 7 7 7 7
105 Alice Andersson Opel Timrå MK Nilsson Motorsport 12 2 2 3 5
111 Isabelle Persson Saab AMF Årsunda 14 4 2 3 5
112 Sofie Jonsson Saab Bollnäs MK 17 5 4 3 5
120 Jennie Ekholm Opel Ånge MK 0 0B 0EB
123 Jasmin Lövgren Holmgren Peugeot Sandvikens MK 20 3 3 7 7
5
101 Märta Jalkelöv Volvo Bollnäs MK 7 0B 1 2 4
103 Felicia Nygren Volvo Ljusdals MS 8 0S 5 3 0S
106 Ellen Liebenholtz Volvo Bergets MS 17 3 5 4 5
107 Sara Tholander Saab AMF Årsunda 13 4 5 4 0TB
119 Annika Forsberg Saab Sandvikens MK Team Svartflagg 28 7 7 4 10
122 Karin Källström Opel Järbo MK Team Svartflagg 23 5 3 5 10
6
129 Therese Berggren Saab Örnsköldsviks MK 19 5 7 4 3
102 Johanna Norberg Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
109 Mimmi Öhrn Volkswagen SMK Söderhamn 14 4 0B 5 5
114 Jenneli Hellström Volvo Hede MK Nilsson Motorsport 5 0B 5
125 Agnes Gradin Mazda Ånge MK 9 2 2 5 0B
127 Sofia Wolfenstein Opel Kramfors MSK 12 3 4 5 0S
7
108 Linnea Englund Volvo Ljusdals MS 21 5 4 5 7
113 Johanna Gradin Volkswagen SMK Hälsinge 10 3 3 0S 4
116 Hanna Ferner Linde Saab Hofors MK 14 4 3 3 4
117 Maja Gradin Volkswagen Ånge MK 25 7 4 7 7
126 Therese Jonsson Saab Ånge MK 0 0S 0B 0B 0EB
8
110 Magdalena Jensén Saab Ånge MK 24 5V 5 4 10
115 Amanda Hedälv Saab Ånge MK 28 7 4 7 10
121 Elin Nilsson Opel SMK Hälsinge 6 3 3
124 Rebecca Jonasson Volvo Ånge MK 20 4 7 2 7
128 Ewa Jäder Volvo Gestrike RT 6 2 2 2 0B

Omgång:Final

6
A
301 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 22 5 7 3 7
303 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
304 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Team Sirpa Racing 22 5 5 7 5
308 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 28 4 7 7 10
310 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 16 3 4 5 4
311 Magnus Lövgren Peugeot Sandvikens MK 27 7 5 5 10

Omgång:4

8
301 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 22 5 7 3 7
304 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Team Sirpa Racing 22 5 5 7 5
308 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 28 4 7 7 10
310 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 16 3 4 5 4
9
302 Claes Sandin Audi Sandviken MK 6 3 3 0S 0B
303 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
306 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdal MS 14 2 3 4 5
311 Magnus Lövgren Peugeot Sandvikens MK 27 7 5 5 10

Omgång:3

8
301 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 22 5 7 3 7
303 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
308 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 28 4 7 7 10
311 Magnus Lövgren Peugeot Sandvikens MK 27 7 5 5 10
9
302 Claes Sandin Audi Sandviken MK 6 3 3 0S 0B
304 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Team Sirpa Racing 22 5 5 7 5
306 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdal MS 14 2 3 4 5
310 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 16 3 4 5 4

Omgång:2

9
303 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
304 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Team Sirpa Racing 22 5 5 7 5
305 Ricky Turner Opel Borlänge MK 7 7 0EB
306 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdal MS 14 2 3 4 5
308 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 28 4 7 7 10
10
301 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 22 5 7 3 7
302 Claes Sandin Audi Sandviken MK 6 3 3 0S 0B
310 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 16 3 4 5 4
311 Magnus Lövgren Peugeot Sandvikens MK 27 7 5 5 10

Omgång:1

9
302 Claes Sandin Audi Sandviken MK 6 3 3 0S 0B
304 Jonas Eriksson Volkswagen Säters MK Team Sirpa Racing 22 5 5 7 5
306 Kenneth Wiklund Volvo Ljusdal MS 14 2 3 4 5
308 Leif Hedman Volvo Ljusdals MS 28 4 7 7 10
311 Magnus Lövgren Peugeot Sandvikens MK 27 7 5 5 10
10
301 Conny Göransson Opel Sandvikens MK Team Svartflagg 22 5 7 3 7
303 Torbjörn Hällström Saab SMK Hälsinge 19 4 4 4 7
305 Ricky Turner Opel Borlänge MK 7 7 0EB
310 Peter Winberg Volvo Bollnäs MK 16 3 4 5 4

Omgång:Final

2
C
24 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 22 7 7 4 4
32 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 22 3 4 5 10
39 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 22 5 7 0B 10
52 Robin Green Opel SMK Hedemora 22 0B 7 5 10
59 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 22 5 5 5 7
63 Jesper Jäder Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 22 5 7 5 5
5
B
73 Martin Jonsson Opel Woxnadalens MK 24 0B 7 7 10
8 Albin Hysing Opel SMK Dala 24 5 7 5 7
9 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 7 7 5
21 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 24 4 5 5 10
32 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 22 3 4 5 10
57 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 25 7 5 3 10
9
A
2 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 26 4V 5 7 10
30 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
47 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 28 7 7 7 7
57 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 25 7 5 3 10
58 Felix Granlund Volvo Hede MK 28 4 7 7 10
65 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 26 7 5 7 7

Omgång:4

10
1 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 8 2 0S 1 5
30 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
55 Matthias Bojvik Saab Ånge MK 4 1 0B 0B 3
61 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 13 4 3 2 4
70 Elias Sundkvist Mitsubishi SHRA Sundsvall 21 5 4 5 7
11
14 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 20 7 5 3 5
20 Kevin Östlund Saab Hofors MK 15 0EB 4V 4 7
24 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 22 7 7 4 4
34 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 10 4 2 4 0S
41 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 20 7 0S 3 10
43 Johan Hägg Volvo Ånge MK 7 0B 0S 4 3
12
73 Martin Jonsson Opel Woxnadalens MK 24 0B 7 7 10
10 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 10 1 3 2 4
23 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 13 4 2 2 5
47 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 28 7 7 7 7
48 Janne Zetterman Volkswagen Ljusdals MS Ljusdalsbildelar motorsport 4 1 3 0B 0EB
13
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 8 2 2 4 0EB
33 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 2 2 7
40 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 16 3 4 5 4
49 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 17 5 5 7 0B
57 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 25 7 5 3 10
63 Jesper Jäder Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 22 5 7 5 5
14
8 Albin Hysing Opel SMK Dala 24 5 7 5 7
9 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 7 7 5
12 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 21 7 5 4 5
27 Stefan Åslin Volvo SMK Hälsinge 11 2 5 1 3
45 Magnus Björck Ford Films MK 15 5 4 4 2
58 Felix Granlund Volvo Hede MK 28 4 7 7 10
15
13 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 15 3 3 5 4
15 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 21 7V 4 3 7
25 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 17 4 3 5 5
56 Jonas Edlund Volvo Ilsbo MK 5 2 0B 3 0EB
66 Emil Totte Gustafsson Toyota Ludvika MS Team Sirpa Racing 21 5 4 2 10
68 John Sandin Volvo Järbo MK 5 2 0B 3 0B
16
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 5 3 7 4T
36 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 15 2 3 5 5
39 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 22 5 7 0B 10
54 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 12 3 3 4 2
65 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 26 7 5 7 7
72 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 9 3 3 0B 3
17
6 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 6 4 2V 0B 0EB
28 Eskil Persson Volvo Ånge MK 10 1 4 2 3
29 Kevin Öhlen Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 11 3 2 2 4
38 Andreas Turner Opel Borlänge MK 21 5 4 7 5
52 Robin Green Opel SMK Hedemora 22 0B 7 5 10
59 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 22 5 5 5 7
18
7 Isac Åkervall Saab Ånge MK 16 2 4 3 7
16 Anders Gunnarsson Volvo Woxnadalens MK 13 3 3 3 4
32 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 22 3 4 5 10
35 Albin Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 15 3 4 3 5
37 Robin Dahlqvist Peugeot Sandvikens MK 11 0S 7 4 0B
51 Philip Persson Volvo Ljusdals MS 12 3 5 1 3
19
17 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 12 4 2 2 4
18 Erik Källström Saab Ånge MK 10 0B 5 0EB 5
21 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 24 4 5 5 10
22 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 21 3 4 7 7
69 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 13 5 3 2 3
20
2 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 26 4V 5 7 10
4 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 21 5 7 4 5
5 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 10 7 0B 3 0S
64 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 19 3 5 4 7
71 Oskar Svensson Volkswagen SMK Hälsinge 7 4 2 1 0EB

Omgång:3

10
5 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 10 7 0B 3 0S
8 Albin Hysing Opel SMK Dala 24 5 7 5 7
24 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 22 7 7 4 4
65 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 26 7 5 7 7
66 Emil Totte Gustafsson Toyota Ludvika MS Team Sirpa Racing 21 5 4 2 10
11
22 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 21 3 4 7 7
33 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 2 2 7
37 Robin Dahlqvist Peugeot Sandvikens MK 11 0S 7 4 0B
39 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 22 5 7 0B 10
41 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 20 7 0S 3 10
52 Robin Green Opel SMK Hedemora 22 0B 7 5 10
12
4 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 21 5 7 4 5
18 Erik Källström Saab Ånge MK 10 0B 5 0EB 5
23 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 13 4 2 2 5
30 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
57 Marcus Lund Saab SMK Söderhamn 25 7 5 3 10
59 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 22 5 5 5 7
13
15 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 21 7V 4 3 7
27 Stefan Åslin Volvo SMK Hälsinge 11 2 5 1 3
28 Eskil Persson Volvo Ånge MK 10 1 4 2 3
47 Patrik Svärd Saab Ljusdals MS 28 7 7 7 7
63 Jesper Jäder Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 22 5 7 5 5
64 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 19 3 5 4 7
14
12 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 21 7 5 4 5
13 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 15 3 3 5 4
35 Albin Sigvardsson Volvo AMF Årsunda 15 3 4 3 5
49 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 17 5 5 7 0B
69 Jonas Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 13 5 3 2 3
72 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 9 3 3 0B 3
15
1 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 8 2 0S 1 5
2 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 26 4V 5 7 10
17 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 12 4 2 2 4
34 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 10 4 2 4 0S
36 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 15 2 3 5 5
68 John Sandin Volvo Järbo MK 5 2 0B 3 0B
16
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 5 3 7 4T
32 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 22 3 4 5 10
45 Magnus Björck Ford Films MK 15 5 4 4 2
51 Philip Persson Volvo Ljusdals MS 12 3 5 1 3
56 Jonas Edlund Volvo Ilsbo MK 5 2 0B 3 0EB
61 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 13 4 3 2 4
17
7 Isac Åkervall Saab Ånge MK 16 2 4 3 7
9 Pontus Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 26 7 7 7 5
20 Kevin Östlund Saab Hofors MK 15 0EB 4V 4 7
29 Kevin Öhlen Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 11 3 2 2 4
70 Elias Sundkvist Mitsubishi SHRA Sundsvall 21 5 4 5 7
71 Oskar Svensson Volkswagen SMK Hälsinge 7 4 2 1 0EB
18
73 Martin Jonsson Opel Woxnadalens MK 24 0B 7 7 10
6 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 6 4 2V 0B 0EB
14 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 20 7 5 3 5
21 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 24 4 5 5 10
43 Johan Hägg Volvo Ånge MK 7 0B 0S 4 3
19
10 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 10 1 3 2 4
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 8 2 2 4 0EB
25 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 17 4 3 5 5
38 Andreas Turner Opel Borlänge MK 21 5 4 7 5
50 Douglas Eriksson Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 0B 2 3
20
16 Anders Gunnarsson Volvo Woxnadalens MK 13 3 3 3 4
40 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 16 3 4 5 4
48 Janne Zetterman Volkswagen Ljusdals MS Ljusdalsbildelar motorsport 4 1 3 0B 0EB
54 Philip Eriksson Saab SMK Hälsinge Välsta Bildemontering AB Hudiksvall 12 3 3 4 2
55 Matthias Bojvik Saab Ånge MK 4 1 0B 0B 3
58 Felix Granlund Volvo Hede MK 28 4 7 7 10

Omgång:2

11
6 Markus Walther Volvo SMK Hälsinge 6 4 2V 0B 0EB
7 Isac Åkervall Saab Ånge MK 16 2 4 3 7
58 Felix Granlund Volvo Hede MK 28 4 7 7 10
61 Fredric Englund Volvo Ljusdals MS 13 4 3 2 4
64 Oscar Bergman Volvo Ljusdals MS 19 3 5 4 7
12
15 Albin Olsson Saab AMF Årsunda 21 7V 4 3 7
21 Jonas Johansson Opel Svärdsjö MK Team Svartflagg 24 4 5 5 10
24 Per Olsson Mercedes Ljusdals MS 22 7 7 4 4
55 Matthias Bojvik Saab Ånge MK 4 1 0B 0B 3
72 Kristofer Enander Opel Rasbo MK 9 3 3 0B 3
13
2 Daniel Andersson Volvo Timrå MK Nilsson motorsport 26 4V 5 7 10
3 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 19 5 3 7 4T
30 Junior Holmin Volvo Ljusdals MS 31 7 7 7 10
33 Albert Olivensjö Saab SMK Hälsinge 15 4 2 2 7
60 Jesper Åkervall Opel Ånge MK 1 1 0EB
66 Emil Totte Gustafsson Toyota Ludvika MS Team Sirpa Racing 21 5 4 2 10
14
1 Robert Törnqvist Opel SMK Söderhamn 8 2 0S 1 5
8 Albin Hysing Opel SMK Dala 24 5 7 5 7
22 Mauritz Palm Saab Ljusdals MS 21 3 4 7 7
31 Anders Nordén Volvo Ljusdals MS 7 7 0B
49 Lilleman Andersson Volvo Bollnäs MK 17 5 5 7 0B
67 Fredrik Borg Volkswagen SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 0 0B 0EB
15
73 Martin Jonsson Opel Woxnadalens MK 24 0B 7 7 10
5 Elias Bergström Volvo Ljusdals MS 10 7 0B 3 0S
13 Jimmy Helmersson Saab SMK Uppsala 15 3 3 5 4
18 Erik Källström Saab Ånge MK 10 0B 5 0EB 5
34 Tommy Nylen Saab AMF Årsunda 10 4 2 4 0S
70 Elias Sundkvist Mitsubishi SHRA Sundsvall 21 5 4 5 7
16
11 Robin Engström Saab AMF Årsunda 8 2 2 4 0EB
20 Kevin Östlund Saab Hofors MK 15 0EB 4V 4 7
36 Dennis Olsson Volvo Woxnadalens MK 15 2 3 5 5
37 Robin Dahlqvist Peugeot Sandvikens MK 11 0S 7 4 0B
46 Christer Söderlund Toyota MK Orion 1 1 0EB
59 Jens Öberg Opel Ånge MK Team Smulpaj 22 5 5 5 7
17
14 Johan Nordèn Volvo Ljusdals MS 20 7 5 3 5
16 Anders Gunnarsson Volvo Woxnadalens MK 13 3 3 3 4
23 Henrik Jonsson Saab Bollnäs MK 13 4 2 2 5
38 Andreas Turner Opel Borlänge MK 21 5 4 7 5
39 Edvin Sundkvist Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 22 5 7 0B 10
56 Jonas Edlund Volvo Ilsbo MK 5 2 0B 3 0EB
18
12 Andreas Jonsson Saab SMK Sundsvall 21 7 5 4 5
32 Robert Olivensjö Ford SMK Hälsinge 22 3 4 5 10
41 Lars Börser Volvo Ljusdals Ns 20 7 0S 3 10
48 Janne Zetterman Volkswagen Ljusdals MS Ljusdalsbildelar motorsport 4 1 3 0B 0EB
63 Jesper Jäder Volvo Gestrike RT Jäder Motorsport 22 5 7 5 5
71 Oskar Svensson Volkswagen SMK Hälsinge 7 4 2 1 0EB
19
17 Niklas Johansson Volvo Ljusdals MS 12 4 2 2 4
25 Thomas Larsson Saab SMK Hälsinge Välsta bildemontering AB 17 4 3 5 5
44 Patrik Turner Opel Borlänge MK 4 4 0EB
45 Magnus Björck Ford Films MK 15 5 4 4 2
52 Robin Green Opel SMK Hedemora 22 0B 7 5 10
65 Fredrik Johansson Volvo Ljusdals MS 26 7 5 7 7
20
4 Rikard Sundberg Volvo SHRA Sundsvall Team Downlake 21 5 7 4 5
10 Ludvig Fredholm Volvo Ljusdals MS 10 1 3 2 4
27 Stefan Åslin Volvo SMK Hälsinge 11 2 5 1 3
40 Daniel Gustafsson Saab Skepptuna MK 16 3 4 5 4
62 Håkan Nilsson Volvo Ragundadalens RC Nilsson Motorsport 2 2 0B