HallsbergsRacet 2021 (Hallsbergs MK)

Heatindelningar

Heatindelningarna vi visar här kan innehålla fel, det är därför mycket viktigt att du som är förare kontrollerar heatindelningen som sitter uppe på anslagstavlan.

Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.


Omgång:Final

3
B
201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
204 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 9 3 3 3V
205 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 10 2 4 4
206 Ivar Dufwa Volvo MK Ran 2 2 0B
209 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 8 4 2 2
211 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5 1 2 2
6
A
201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
202 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 12 3 4 5
207 Albin Lundh Opel Säffle MC 15 5 5 5
210 Filip Bernström Saab MK Ran 21 7 7 7
212 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 5 5 4
213 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 21 7 7 7

Omgång:3

1
204 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 9 3 3 3V
205 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 10 2 4 4
207 Albin Lundh Opel Säffle MC 15 5 5 5
210 Filip Bernström Saab MK Ran 21 7 7 7
211 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5 1 2 2
2
201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
202 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 12 3 4 5
209 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 8 4 2 2
212 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 5 5 4
213 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 21 7 7 7

Omgång:2

1
204 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 9 3 3 3V
205 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 10 2 4 4
206 Ivar Dufwa Volvo MK Ran 2 2 0B
211 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5 1 2 2
212 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 5 5 4
213 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 21 7 7 7
2
201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
202 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 12 3 4 5
207 Albin Lundh Opel Säffle MC 15 5 5 5
209 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 8 4 2 2
210 Filip Bernström Saab MK Ran 21 7 7 7

Omgång:1

1
202 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 12 3 4 5
206 Ivar Dufwa Volvo MK Ran 2 2 0B
207 Albin Lundh Opel Säffle MC 15 5 5 5
209 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 8 4 2 2
211 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 5 1 2 2
213 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 21 7 7 7
2
201 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 4 3 3
204 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 9 3 3 3V
205 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 10 2 4 4
210 Filip Bernström Saab MK Ran 21 7 7 7
212 Helmer Rask Saab Finspångs MS 14 5 5 4

Omgång:Final

1
C
103 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 10 2 4 4
104 Terese Vigardt Volvo MK Ran 11 4 4 3
106 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 9 1 3 5
113 Evy Nestor Volvo MK Ran 10 3 3 4
114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 11 7 2 2
123 Emelie Larsson Volvo MK Ran 11 4 7 0B
4
B
107 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 13 2 4 7
110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 13 7 3 3
112 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 13 2 4 7
114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 11 7 2 2
115 Jonna Olsson Opel Katrineholms MK 13 3 5 5
121 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 14 0B 7 7
7
A
105 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 15 7 7 1
110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 13 7 3 3
111 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 5 5 5
117 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 17 5 5 7
118 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 15 7 3 5
122 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 16 5 7 4

Omgång:3

3
106 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 9 1 3 5
107 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 13 2 4 7
108 Elle Lundell Volvo Laxå MK 6 3 1 2
113 Evy Nestor Volvo MK Ran 10 3 3 4
120 Ellen Holmström Saab Finnskoga MK 6 1 2 3
124 Pernilla Bengtsson Volkswagen SMK Motala Bil 2 0SB 1 1
4
105 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 15 7 7 1
110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 13 7 3 3
114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 11 7 2 2
118 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 15 7 3 5
121 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 14 0B 7 7
122 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 16 5 7 4
5
101 Mari Ekström Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 6 4 2 0B
102 Ann-Charlotte Karlsson Saab SMK Karlskoga 6 3 0EB 3
111 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 5 5 5
117 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 17 5 5 7
123 Emelie Larsson Volvo MK Ran 11 4 7 0B
125 Malin Mossberg Volvo MK Kopparberg 9 0TB 5 4
6
103 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 10 2 4 4
104 Terese Vigardt Volvo MK Ran 11 4 4 3
112 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 13 2 4 7
115 Jonna Olsson Opel Katrineholms MK 13 3 5 5
119 Ingvill Kung Volvo MK Ran 8 4 2 2

Omgång:2

3
103 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 10 2 4 4
105 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 15 7 7 1
109 Therese Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 5 5 0EB
111 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 5 5 5
113 Evy Nestor Volvo MK Ran 10 3 3 4
120 Ellen Holmström Saab Finnskoga MK 6 1 2 3
4
108 Elle Lundell Volvo Laxå MK 6 3 1 2
112 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 13 2 4 7
117 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 17 5 5 7
118 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 15 7 3 5
119 Ingvill Kung Volvo MK Ran 8 4 2 2
122 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 16 5 7 4
5
101 Mari Ekström Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 6 4 2 0B
104 Terese Vigardt Volvo MK Ran 11 4 4 3
106 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 9 1 3 5
121 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 14 0B 7 7
124 Pernilla Bengtsson Volkswagen SMK Motala Bil 2 0SB 1 1
125 Malin Mossberg Volvo MK Kopparberg 9 0TB 5 4
6
102 Ann-Charlotte Karlsson Saab SMK Karlskoga 6 3 0EB 3
107 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 13 2 4 7
110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 13 7 3 3
114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 11 7 2 2
115 Jonna Olsson Opel Katrineholms MK 13 3 5 5
123 Emelie Larsson Volvo MK Ran 11 4 7 0B

Omgång:1

3
101 Mari Ekström Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 6 4 2 0B
107 Elinor Oskarsson Volvo MSK Kvarnvingarna 13 2 4 7
115 Jonna Olsson Opel Katrineholms MK 13 3 5 5
117 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 17 5 5 7
118 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 15 7 3 5
120 Ellen Holmström Saab Finnskoga MK 6 1 2 3
4
106 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 9 1 3 5
111 Linnea Bleckur Saab Team Mikro BSK 15 5 5 5
112 Jennifer Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 13 2 4 7
113 Evy Nestor Volvo MK Ran 10 3 3 4
114 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 11 7 2 2
123 Emelie Larsson Volvo MK Ran 11 4 7 0B
5
108 Elle Lundell Volvo Laxå MK 6 3 1 2
109 Therese Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 5 5 0EB
110 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 13 7 3 3
119 Ingvill Kung Volvo MK Ran 8 4 2 2
121 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 14 0B 7 7
125 Malin Mossberg Volvo MK Kopparberg 9 0TB 5 4
6
102 Ann-Charlotte Karlsson Saab SMK Karlskoga 6 3 0EB 3
103 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 10 2 4 4
104 Terese Vigardt Volvo MK Ran 11 4 4 3
105 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 15 7 7 1
122 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 16 5 7 4
124 Pernilla Bengtsson Volkswagen SMK Motala Bil 2 0SB 1 1

Omgång:Final

2
C
10 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 12 4 3 5
17 Björn Wirenborg Peugeot MK Kopparberg 13 5 5 3
19 Robin Johansson Datsun MK Scandia 11 0B 4 7
20 Kim Åström Volvo MK Ramunder 12 3 5 4
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
42 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 12 3 4 5
5
B
4 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 16 7 4 5
7 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 14 4 3 7
11 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 15 5 3 7
22 Marcus Olsson Saab MK Ran 15 5 5 5
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
36 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 15 3 7 5
8
A
8 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 19 7 5 7
9 Pontus Hindström Volvo Laxå MK Custom racing ab 16 5 4 7
12 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 21 7 7 7
24 Anders Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 21 7 7 7
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
39 Christer Persson Volvo Fjugesta MS 18 7 7 4

Omgång:3

7
2 Hans Jonsson Saab Nora MK 6 2 1 3
5 Filip Nylund Volvo MK Ran 5 1 2 2
8 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 19 7 5 7
28 Jimmy Larsson Opel Hällefors MK 8 1V 7 0EB
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
42 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 12 3 4 5
8
45 Adam Steen Hagman Volvo Mariestads MS 9 2 4 3
7 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 14 4 3 7
14 Gordon Börjesson Volvo Hallsbergsn MK 10 4 2 4
33 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 11 4 7 0B
43 Mattias Renbro Volvo MK Kopparberg 8 3 0S 5
9
3 Johan Larsson Volvo Hallsbergs MK 6 2 0B 4
13 Mattias Damgren Saab Hallsberg MK 6 1 5 0VB
17 Björn Wirenborg Peugeot MK Kopparberg 13 5 5 3
19 Robin Johansson Datsun MK Scandia 11 0B 4 7
22 Marcus Olsson Saab MK Ran 15 5 5 5
10
11 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 15 5 3 7
18 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 3 3V 0B 0EB
25 Marcus Karlsson Volvo SMK Motala Bil 7 1 2 4
26 Stefan Hudin Volvo MK Ran 3 3 0B 0EB
30 Thomas Sten Volvo Mariestad Thomas sten 10 2 3 5
35 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 11 4 7 0B
11
1 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 4 4 0B 0EB
24 Anders Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 21 7 7 7
36 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 15 3 7 5
39 Christer Persson Volvo Fjugesta MS 18 7 7 4
40 Niklas Eriksson Volvo SMK Örebro 5 2 0B 3
41 Markus Karlsson Volkswagen Laxå MK 7 7 0TB 0EB
12
6 Fanny Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 7 0EB 3V
10 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 12 4 3 5
12 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 21 7 7 7
20 Kim Åström Volvo MK Ramunder 12 3 5 4
27 Linus Olsson Saab MK Ran 3 3 0S 0B
13
4 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 16 7 4 5
9 Pontus Hindström Volvo Laxå MK Custom racing ab 16 5 4 7
16 Micke Åström Volvo MSK Kvarnvingarna 10 5 5 0S
23 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 11 5 3 3
34 Lukas Thor Saab Östernärkes RMC john ekströms bygg AB, örebro 9 4V 3 2
44 Ola Melin Opel Laxå MK 11 2 5 4V

Omgång:2

7
5 Filip Nylund Volvo MK Ran 5 1 2 2
7 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 14 4 3 7
19 Robin Johansson Datsun MK Scandia 11 0B 4 7
20 Kim Åström Volvo MK Ramunder 12 3 5 4
35 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 11 4 7 0B
8
12 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 21 7 7 7
14 Gordon Börjesson Volvo Hallsbergsn MK 10 4 2 4
17 Björn Wirenborg Peugeot MK Kopparberg 13 5 5 3
23 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 11 5 3 3
40 Niklas Eriksson Volvo SMK Örebro 5 2 0B 3
42 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 12 3 4 5
9
4 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 16 7 4 5
6 Fanny Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 7 0EB 3V
8 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 19 7 5 7
30 Thomas Sten Volvo Mariestad Thomas sten 10 2 3 5
39 Christer Persson Volvo Fjugesta MS 18 7 7 4
10
45 Adam Steen Hagman Volvo Mariestads MS 9 2 4 3
15 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 2 2 0EB
22 Marcus Olsson Saab MK Ran 15 5 5 5
33 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 11 4 7 0B
34 Lukas Thor Saab Östernärkes RMC john ekströms bygg AB, örebro 9 4V 3 2
43 Mattias Renbro Volvo MK Kopparberg 8 3 0S 5
11
2 Hans Jonsson Saab Nora MK 6 2 1 3
9 Pontus Hindström Volvo Laxå MK Custom racing ab 16 5 4 7
11 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 15 5 3 7
16 Micke Åström Volvo MSK Kvarnvingarna 10 5 5 0S
24 Anders Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 21 7 7 7
25 Marcus Karlsson Volvo SMK Motala Bil 7 1 2 4
12
10 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 12 4 3 5
13 Mattias Damgren Saab Hallsberg MK 6 1 5 0VB
26 Stefan Hudin Volvo MK Ran 3 3 0B 0EB
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
36 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 15 3 7 5
41 Markus Karlsson Volkswagen Laxå MK 7 7 0TB 0EB
13
1 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 4 4 0B 0EB
3 Johan Larsson Volvo Hallsbergs MK 6 2 0B 4
18 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 3 3V 0B 0EB
27 Linus Olsson Saab MK Ran 3 3 0S 0B
28 Jimmy Larsson Opel Hällefors MK 8 1V 7 0EB
44 Ola Melin Opel Laxå MK 11 2 5 4V

Omgång:1

7
8 Jonathan Andersson Volvo MK Ramunder 19 7 5 7
9 Pontus Hindström Volvo Laxå MK Custom racing ab 16 5 4 7
13 Mattias Damgren Saab Hallsberg MK 6 1 5 0VB
27 Linus Olsson Saab MK Ran 3 3 0S 0B
35 Daniel Hermansson Volvo SHRA Avesta 11 4 7 0B
40 Niklas Eriksson Volvo SMK Örebro 5 2 0B 3
8
3 Johan Larsson Volvo Hallsbergs MK 6 2 0B 4
7 Henning Baeckström Saab Team Mikro BSK 14 4 3 7
24 Anders Brangenfeldt Volvo MK Ramunder 21 7 7 7
29 Oskar Gustafsson Saab Vadstena RRC 13 5 4 4
43 Mattias Renbro Volvo MK Kopparberg 8 3 0S 5
9
45 Adam Steen Hagman Volvo Mariestads MS 9 2 4 3
1 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 4 4 0B 0EB
4 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 16 7 4 5
11 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 15 5 3 7
38 Niklas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin motorsport 0 0B
42 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 12 3 4 5
10
17 Björn Wirenborg Peugeot MK Kopparberg 13 5 5 3
20 Kim Åström Volvo MK Ramunder 12 3 5 4
28 Jimmy Larsson Opel Hällefors MK 8 1V 7 0EB
30 Thomas Sten Volvo Mariestad Thomas sten 10 2 3 5
34 Lukas Thor Saab Östernärkes RMC john ekströms bygg AB, örebro 9 4V 3 2
41 Markus Karlsson Volkswagen Laxå MK 7 7 0TB 0EB
11
6 Fanny Bleckur Saab Team Mikro BSK 10 7 0EB 3V
14 Gordon Börjesson Volvo Hallsbergsn MK 10 4 2 4
22 Marcus Olsson Saab MK Ran 15 5 5 5
25 Marcus Karlsson Volvo SMK Motala Bil 7 1 2 4
36 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 15 3 7 5
44 Ola Melin Opel Laxå MK 11 2 5 4V
12
2 Hans Jonsson Saab Nora MK 6 2 1 3
19 Robin Johansson Datsun MK Scandia 11 0B 4 7
23 Kim Göransson Volvo SMK Motala Bil 11 5 3 3
26 Stefan Hudin Volvo MK Ran 3 3 0B 0EB
33 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 11 4 7 0B
39 Christer Persson Volvo Fjugesta MS 18 7 7 4
13
5 Filip Nylund Volvo MK Ran 5 1 2 2
10 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna 12 4 3 5
12 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 21 7 7 7
15 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 2 2 0EB
16 Micke Åström Volvo MSK Kvarnvingarna 10 5 5 0S
18 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 3 3V 0B 0EB