Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Sommartävling på Dals 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 118 Jonas Ekhoffh Saab Helsingborg 7 7 7 21 1A
2 114 Adrian Karlsson Volvo Dals MK 7 7 7 21 2A
3 113 Fanny Asplund Volvo Dals MK 5 5 5 15 3A
4 105 Vincent Johansson Opel Bohus RC 3 5 5V 13 1B 4A
5 104 Anton Naumer Volvo Kullings MS 7 5 4 16 5AB
6 112 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 5 4 7 16 6ATB
7 109 Oskar Larsson Saab Hällevadsholms MK 4 7 4 15 2B
8 108 Daniel Wennerstrand Volvo SMK Eda 5 3 3 11 3B
9 103 William Cederberg Opel Orust BSK 5 4 3 12 4B
10 106 Nino Örtemark Volvo Dals MK 4 2 5 11 5BT
11 115 Max Larsson Volvo Älvbygdens MK 4 1 3 8 6B
12 101 Thea Johansson Volvo Kullings MS 3 3 2 8
13 110 Timmy Blom Volvo Dals MK 4 2 2 8
14 107 Simon Angbo Volvo Orust BSK 1 4 2 7
15 111 Albin Lundh Opel Säffle MC 7 0B 0B 7
16 102 Saga Broberg Saab Dals MK 2 0B 4 6
17 116 Jenny Johansson Opel Bohus RC 2 3 1 6
18 117 Adrian Johansson Volvo Dalsmk 3 2 1 6

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 211 Charlotte Bertelsen Volvo Alingsås MK PB racing 5 7 7 19 1A
2 203 Pauline Norrhamn Volvo Tjörns Mf 4 5 7 16 2A
3 214 Annelie Sundell Volvo Orust BSK 7 7 4 18 3A
4 207 Benita Lundh Opel Säffle MC 7 5 5 17 4A
5 218 Veronica Salsten Opel Fjärås MK Salsten Racing 7 7 7 21 5A
6 216 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 4 7 4 15 1B 6AB
7 221 Patricia Ottosson Volvo Tjörn Mf 5 5 3 13 2B
8 217 Angelica Askengren Berg BMW SMK Trollhättan 4 3 5 12 3BV
9 220 Sandra Johansson Volvo Vara MK 3 4 5 12 4B
10 206 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 7 4 5 16 5B
11 212 Linnéa Johansson Volvo Tjörns Mf 2 3 7 12 6BT
12 219 Jessica Sundell Saab Orust BSK 2 5 4 11
13 208 Sophie Borg Opel MK Team Westom 4 3 4 11
14 215 Josefine Asplund Volvo Dals MK 3 4 3 10
15 209 Ida Lagholm Volkswagen Fjärås MK 5 3 2 10
16 204 Teres Martinsson Volvo Orust BSK 2 4 2 8
17 205 Anna Antonsson Volvo Årjängs MK 3 1 3 7
18 213 Sandra Andersson Saab Tjörns Mf 3 2 2 7
19 202 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 5 0E 2 7
20 201 Alexandra Magnusson Volvo Team 13 1 2 3 6
21 210 Lina Mäsak Saab Orust BSK 0E 0B 0

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 19 Alex Engblom Volvo Tjörns Mf 7 7 5 19 1A
2 50 Robert Svenningsson Volvo Dals MK 7 4 7 18 2A
3 58 Victor Johansson Saab MK Falcon 7 5 7 19 3AJ
4 11 Martin Liljeblad Volkswagen Eksjö FRC Brorssons Lastvagnsdelar AB 0B 7 7 14 1C 1B 4A
5 56 Niclas Hindsjö Volvo Säffle MC 7 7 5 19 5AB
6 48 Anders Karlsson Volvo Dals MK 7 7 4 18 6AB
7 53 Gustav Martinsson Mercedes Orust BSK 5 5 7 17 2B
8 25 Samuel Andersson Volvo SMK Trollhättan 7 5 5 17 3B
9 36 Peter Korpelin Volvo Säffle MC 5 5 7 17 4BB
10 54 Eddie Olsson Volkswagen Orust BSK 5 7 5 17 5BB
11 60 Fredrik Salsten Saab Fjärås 5 5T 7 17 6BB
12 49 Stefan Andersson Volkswagen SMK Trollhättan 7 7 2 16 2C
13 33 Arne Svensson Volvo Tjörns Mf 5 5 5 15 3C
14 43 Mattias Bankel Saab SMK Trollhättan 3 7 5 15 4C
15 16 Thomas Blom Saab Hällevadsholms MK 5 5 4 14 5CB
16 29 Mattias Johansson Volvo Dals MK 3 4 7 14 6CB
17 23 Daniel Eriksson Volvo Dals MK 2 4 7 13
18 22 Jörgen Van Den Berg Saab SMK Trollhättan 5V 3 5 13
19 35 Fredrik Karjalainen Lada Bohus RC 5 0SB 7 12
20 62 Andreas Emilsson Opel Säfle MC 3 4 5 12
21 4 Bosse Stenström Saab Torslanda MK 4 3 5 12
22 44 Jennie Emanuelsson Opel Orust BSK 2 7 3 12
23 39 Tony Persson Volvo Alingsås MK PB racing 7 0B 4V 11
24 40 Martin Olsén Saab Orust BSK 5 4 2 11
25 34 Anton Ulriksen Volvo Torslanda 2 4 4 10
26 12 Jim Johansson Volvo Kullings MS 2 5 3 10
27 7 Alex Johansson Volvo Tjörns Mf 3 4 3 10
28 38 Jesper Magnusson Volvo Team 13 4 3 3 10
29 31 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 4 4 2 10
30 32 Christian Brandt Volvo Karlstads MC-Bil 4 5 1 10
31 20 Tobias Karlsson BMW Orust BSK 3 7 0B 10
32 17 Glenn Lindgren Volvo Bohus 2 3 4 9
33 59 Klas Udd Saab Skene MS 3 2 4 9
34 18 Marcus Gustafsson Datsun Hällevadsholms MK 7 2 0B 9
35 37 Jonas Wiklund Volvo Älvbygdens MK 4 0B 4 8
36 15 Linus Johansson Volvo Alingsås MK 2 4 2 8
37 10 Anders Börjesson Opel Alingsås MK 3 3 2 8
38 5 Markus Hagström Volvo Torslanda MK 2 1 4 7
39 51 Oskar Svenningsson Opel Dals MK 1 3 3 7
40 52 Björn Johansson Opel Bohus RC 2 2 3 7
41 46 Jonatan Magnusson Volkswagen Fjärås MK 4 0E 3 7
42 47 Glenn Ericsson Volvo Kmc-Bil 4 3 0E 7
43 8 Mats Askengren BMW SMK Trollhättan 4 2 0B 6
44 14 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK 2 0B 3 5
45 9 Hampus Andersson Volvo Hällevadsholms MK 1 2 2 5
46 13 Thomas Johansson Saab Vara MK 4 0B 0E 4
47 30 Truls Hermansson-Havzöö Volvo SMK Trollhättan 1 1 1 3
48 41 Patrik Larsson Saab Hällevadsholms MK 0B 3 0S 3
49 28 Abbe Broberg Saab Dals MK 3 0B 0E 3
50 61 Jan Emilsson Volvo Säffle MC 3 0E 0E 3
51 2 Peter Blomqvist Volvo Årjängs MK 0E 0E 0E 0
52 45 Kent Andersson Volvo Vara MK 0B 0E 0E 0
53 57 Staffan Nilsson Volvo Säffle MC 0E 0E 0