Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SwedolRacet 2021

Senior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 45 Hugo Johansson Saab Alingsås MK 7 7 5 19 1A
2 22 Jimmy Larsson Opel Tidaholms MK 5 7 7 19 2A
3 13 Dennis Ströholm Volvo Silverdalens MSK 7 5 7 19 3A
4 17 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 7 7 7 21 4A
5 40 Jan-Olof Sturesson Volvo Lessebo MK 7 3 7 17 1B 5AB
6 35 Pontus Mejving Nissan Skillingaryds MK Hejdu Hejdu Racing 7 7 7 21 6AB
7 52 Mats Andersson Saab Ljungby MK 7 4 7 18 2B
8 51 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 5 4V 7 16 3B
9 34 Håkan Jönsson Saab Pilatorps MK 7 5 4 16 4B
10 29 Mikael Larsson Saab Kullings MS 5 5 4 14 1C 5B
11 19 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 4 7 7 18 6BSB
12 11 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 5 5 5 15 2C
13 46 Rickard Franzen Volvo Tidaholms MK 5 7 3 15 3C
14 42 Christian Eriksson Saab Falköpings MK 3 5 5 13 4C
15 5 Simon Eriksson Saab Falköpings MK 7 3 4 14 5C
16 27 Sammy Andersson Opel Osby MK BARUM RACING 4 5 5 14 6CS
17 26 Micke Johansson Volkswagen Jönköping MK BARUMRACING 5 5 3V 13
18 48 Benny Ljungdahl Volvo Rödeby Eks MS 3 3 5 11
19 28 Markus Svensson Volvo Eksjö FRC 0SB 7 4 11
20 2 Jimmy Ung Volvo Falköpings MK 3 4 4 11
21 7 Klas-Åke Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 3V 4 4 11
22 39 Bengt Dahl Saab Grimslövs MS 4 3 4 11
23 20 Jörgen Adolfsson Opel SMK Nyköping 4 5V 2 11
24 32 Jesper Blixt Volvo Jönköpings MK 2 5 3 10
25 36 Max Hartikka Saab Alingsås MK 3 4 3 10
26 30 Lukas Johansson Volvo Alingsås MK Kp Usabilar 1 1 7 9
27 33 Patrik Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 0SB 4 5 9
28 14 Albin Park Toyota Eksjö FRC 4 0SB 5 9
29 41 Linus Johansson Volvo Alingsås MK Johansson's Racing 4 0E 5 9
30 9 Erik Berggren Opel Jönköpings MK 5 4 0B 9
31 24 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 3 0B 5 8
32 15 Henrik Persson Saab Olofströms MK 3 2 3 8
33 18 Christian Pedersen Opel Christianstads RC BARUM RACING 5 3 0B 8
34 47 Lars Hermansson Saab Hästveda FRC 1V 2 4 7
35 21 Thomas Karlsson Ford Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 2 3 7
36 50 Albin Ekenberg BMW Lessebo MK 4 1 2 7
37 6 Patrik Johansson Saab Vetlanda RRC 0B 7 0SB 7
38 49 Andreas Johansson Volvo Jönköpings MK Team Tabergs 0SB 7 0B 7
39 16 Stefan Argus Saab Jönköpings MK 4 3 0B 7
40 25 Linus Kvist Volvo Lessebo MK 7 0B 0E 7
41 8 Jörgen Johansson Volvo Målilla MK Bilklubb Barum Racing 2 0E 4 6
42 4 Marcus Blad Renault Höglandets MS 2 2 2 6
43 1 Mateusz Zimniak Volvo Lessebo MK 1 2 2 5
44 43 Henrik Nilsson Saab Jönköpings MK 5 0SB 0SB 5
45 10 Torkel Kristensson Opel Jönköpings MK 1 0B 3 4
46 31 Dennis Larsson Volvo MK Team Westom 0SB 3 1 4
47 12 Rasmus Sörliden Opel Christianstad RC Barum racing 0B 4 0B 4
48 3 Magnus Tates Saab Emådalens MK Hagestigs Motorsport 3V 0E 3
49 23 Tuomo Hätälä Saab Jönköpings MK 0SB 2 0B 2
50 53 Gustav Andersson Volvo Rödeby Eks MS 2 0B 0E 2
51 54 Dan Forsblad saab Jönköpings MK 0E 0E 0E 0

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
37 Björn Damberg Ford Jönköping

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 101 Simon Andersson Saab Ljungby MK 7 7 3 17 1A
2 109 William Abrahamsson Saab Ulricehamn MK 3 5 7 15 2A
3 103 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 5 3 7 15 3A
4 108 Max Bjerstedt Ford Jönköpings MK BARUM RACING 4 4 4 12 4A
5 110 Linn Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 4 5 11 5A
6 106 Hannes Karlsson Saab Vara MK 7 2V 5 14 6AB
7 102 Marcus Johansson Saab Jönköpings MK Team Tabergs 4 7 0E 11
8 112 Maximilian Hultman Volvo Tidaholms MK 3 3V 3 9
9 111 Benny Strömholm Volvo Silverdalens MSK 1 5 2 8
10 104 Rasmus Nilsson Volvo Tidaholms MK 2 1 4 7
11 105 Niklas Eriksson Saab Nässjö MK Åsa-nisses vebotrim 5 0B 0B 5
12 107 Felicia Jingborg Saab Team Skogsåkarna 0E 0E 0E 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt A
1 206 Jasmine Tates Saab Kalmar MK Hagestigs Motorsport 4 7 7 18 1A
2 201 Ellinor Haraldsson Saab Alingsås MK 5V 5V 7V 17 2A
3 202 Josefina Stigsson Opel Christianstads RC BARUM RACING 7 7 0SB 14 3A
4 203 Martina Åsberg Saab Tidaholms MK 7 2 3 12 4A
5 205 Anna Gunvaldsson Volvo Tjörns Mf 3 5 5 13 5A
6 209 My Adolfsson Saab Haninge MK 5 4 5 14 6AB
7 207 Caroline Tillgren Ford Christianstad RC Barum racing 4 3 4 11
8 208 Josefine Heden saab Alingsås MK 0E 4 2 6
9 204 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 3 0B 0E 3