Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

LaxåFestivalen 2021

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 44 Victor Johansson Toyota MK Falcon 0 7 7 7 3 31 1A
2 43 Hampus Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 0 7 5 7 7 33 2A
3 31 Tommy Östlund Saab Hallsbergs MK 7 5 5 7 7 31 3A
4 29 Christoffer Nordquist Nissan Lidköpings MSF 7 7 2 5 7 28 4AV
5 28 Oskar Mejving Saab Skillingaryds MK 2 5 7 5 7 26 1BVB 5AB
6 8 Jesper Björklund Saab Eskilstuna MK 5V 7 7 7 7 33 6AB
7 10 Robin Åkerstrand Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 7 7 4 3 4 25 2B
8 13 Antonio Westerling Volkswagen MK Kinda 4 7 7 3 5 26 3B
9 1 Dennis Lundberg Saab Gestrike RT 4 7 3 7 3 24 4B
10 5 Robin Mattisson Saab Vimmerby MS 5 4 7 7 3 26 5BB
11 42 Johan Saarela Saab Degerfors RC 2 7 3 5 5 22 1C 6BB
12 16 Tobias Flink Saab Hallsbergs MK 5 3 7 4 3 22 2CV
13 17 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 5 5 4 2 4 20 3C
14 45 Rasmus Nilsson Saab Laxå MK 4 4 4 2 5 19 4CB
15 15 Albin Holmberg Saab Östernärkes RMC 3 3V 4 4 7 21 5CB
16 35 Victor Ringström Saab Fjugesta MS TEAM NERIKE KUGG & MEKAN 5 4 7 5 1 22 6CB
17 27 Marcus Johnsen Saab Laxå MK 4 3 5 3 4V 19
18 6 Mattias Sjögren Saab Tidaholms MK 5 2 4 4V 3 18
19 23 Kenneth Ringström Saab Fjugesta MS 2 4 7 5 0B 18
20 40 Magnus Robertsson Volvo Lidköpings MSF 3V 2 3 4 5 17
21 48 Joel Bachmann Volvo Finspångs MS 4 1 3 3 5 16
22 14 Tobias Bilfeldt Volvo SMK Valdemarsvik 1 2 2 7 4 16
23 33 Joel Karlsson Volvo Tjust MK 2 4 4 2 4 16
24 20 Joel Hult Saab Hästveda FRC 3 2 5 4 2 16
25 38 Tobias Vatvedt Volvo Kalmar MK 1 5 5 4 1 16
26 24 Micke Åström Mazda MSK Kvarnvingarna 5 2 4 5 0B 16
27 4 Andreas Wallberg Saab Östernärke RMC 1 3 2 4 5 15
28 34 Patrik Turner Opel Borlänge MK 3 4V 2 1 4 14
29 39 Nick Andersson Saab Laxå MK 4 4 2 3V 0B 13
30 26 Jesper Nilsson Saab Finspångs MS 3 5 5 0B 13
31 36 Kristoffer Ringström Saab Fjugesta MS 3 5 2 0B 2 12
32 25 Kim Åström Volvo MK Ramunder 3 1 2 3 2 11
33 7 Victor Gustafsson Saab SMK Motala Bil 4 3 1 2V 0B 10
34 12 Richard Glad Saab Ljungsbro MK 2 3 2 0B 2 9
35 2 Bo Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 1 5 3 9
36 21 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 1 4 3 8
37 30 Lennart Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 0B 1 1 2 3 7
38 46 Linus Svensson Saab Lidköpings MSF 2 0B 5 0E 7
39 22 Christian Strömberg Volvo Laxå MK 2 2 0 7
40 11 Stefan Svensson Saab Lidköpings MSF 4 0B 3 0E 7
41 9 Jimmy Karlsson Saab Skepptuna MK 7 0B 7
42 32 Linus Lindberg Saab Orust BSK 7 0S 7
43 47 Gustav Fransson Saab Hallsbergs MK 1 3 0B 4
44 18 Magnus Fransson Saab Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 3 0B 0E 3
45 3 Johan Karlsson Saab Åtvidabergs MK 2 2
46 37 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 0S 0S 0 1

Uteslutna förare

Nr Namn Bil Klubb
19 Patrik Pettersson Saab Ydre MK
41 Pierre Oskarsson Volkswagen MSK Kvarnvingarna

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 137 Markus Hansson Volvo Karlskrona AK 0 5 7 7 5 31 1A
2 134 Robin Svensson Volvo MK Ramunder 0 5 5 5 7 29 2A
3 103 Wilmer Westerling Volvo MK Kinda 7 5 3 3 7 25 1B 3A
4 159 Jörgen Johansson Volkswagen MK Falcon 7 7 2 4 7 27 4A
5 127 Robin Eriksson Volvo Vimmerby MS 7 7 7 4 7 32 5A
6 146 Kim Larsson Volvo Jungnerligans RC 5 7 7 5 3 27 6A
7 150 Felix Skärbring Volvo Jungnerligans RC Team Racepage www.racepage.org 4 2 7 7 5 25 2B
8 140 Joakim Persson Volvo Tidaholms MK 7 3 7 7 1 25 3B
9 118 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 7 7 5 2T 26 4B
10 101 Marcus Åberg Volvo Karlskrona AK 3V 7 5V 7 4 26 5B
11 143 Andreas Elofsson Volvo Tidaholms MK 7 3 5 4 4 23 1C 6B
12 117 Robin Larsson Volvo Jungnerligans RC 1 7 4 5 7 24 2C
13 142 Dennis Askling Volvo Hallsbergs MK 5 7 5 5 2 24 3C
14 135 Hampus Milton Volvo Jungnerligan RC 5 1 4 7 7 24 4CB
15 132 Kim Ståhl Volvo Laxå MK 4 5 7 3 5 24 5CB
16 105 Johan Larsson Mercedes MK Team Westom 3 4 5 5 7 24 6CB
17 121 Christian Medbrant Volvo Åtvidabergs MK 3 5 4 7 3 22
18 109 Emil Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 5 7 2 3 22
19 102 Filip Karlsson Volvo Årjängs MK 5 0S 5 7 4 21
20 106 Roger Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.teamracepage.org 7 5 7 2 0E 21
21 131 Johan Johansson Volvo Skövde MK 2 4 4V 5 5 20
22 158 Jesper Sundström Volvo Jungnerligans RC 3 4 5 3 5 20
23 138 Robert Medin Opel Mariestads MS 3 5 4 4 4 20
24 115 Victor Skoog Volvo SMK Eda 4 4 3 3 5 19
25 112 Mikael Gruhs Volvo Vansbro MK 0S 4 4 7 4 19
26 149 Marcus Åhman Volvo MK Ran 3 7 0B 5 4 19
27 128 Michael Johansson Volvo MK Kinda 4 5 3 4 3 19
28 147 Tobias Oravamäki Volvo Gestrike RT Sundgrens Åkeri AB 4V 1V 7 5 2 19
29 107 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 2 3 3T 7 3 18
30 157 Jimmie Sahlberg Volkswagen Hallsbergs MK 0S 7 4 7 0B 18
31 155 Daniel Juhlin Volvo Laxå MK 5 2 3 0TB 7 17
32 124 Emil Gruhs Volvo Vansbro MK 5 3 2 2 5 17
33 123 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping 1 4 4 4 4 17
34 133 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 0S 4 5 4 3 16
35 145 Rasmus Valette Volvo SMK Nyköping 4 3 3 3 3 16
36 114 Jimmy Eklund Volvo MK Ramunder 7 5 4 0S 0S 16
37 144 Timmy Millton Volvo Falköpings MK 2 0E 5 3 5 15
38 136 Robin Edoff Volvo SMK Motala Bil 4 4 0B 5 2 15
39 130 Filip Nylund Volvo Mk Ran 2 0B 1 4 7 14
40 160 Tim Wretling Volkswagen Hallsbergs MK 2 3 2 2 5 14
41 139 Johan Larsson Volvo Hallsbergs MK 0B 3 3 3 4 13
42 156 Markus Karlsson Volvo Laxå MK 3 2 3 1 4 13
43 108 Calle Wallin Saab SMK Karlskoga 3V 3 2 4 1 13
44 116 Rasmus Strömberg Volvo Laxå MK 7 2 4 0B 13
45 129 Dennis Zetterlund Volvo Laxå MK 0B 3 2 4 3 12
46 126 Fredrik Karjalainen Volvo Bohus RC 5 4 0E 3 0B 12
47 151 Jonny Nylin Volvo MK Ran 3 3 5 0B 11
48 154 Marcus Gustafsson Volvo Tidaholms MK 4 7 0B 0B 11
49 122 Stefan Hudin Volvo MK Ran 0B 1 3 2 2 8
50 111 Eddie Larsson Volvo Årjängs MK 2 2 0B 2 2 8
51 119 Alexander Byrskog Volvo Lessebo MK 4 2 1 0B 7
52 152 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 2 4 0B 0E 6
53 113 Edvin Johansson Volvo MK Ran 1 1 3 0TB 0B 5
54 120 Rasmus Eriksson Volvo MK Kinda 3 2 0B 0E 5
55 110 Thomas Bergström Volkswagen MK Ramunder 5 0B 5
56 125 Jerry Karlsson Volvo Esjö FRC 4 0B 4
57 104 Anton Måhagen Volvo Åtvidabergs MK 2 2
58 153 Mikael Andersson Volkswagen Hallsberg MK 0B 0
59 148 Anders Millton Volvo Falköpings MK 0TB 0B 0E 0E 0
60 141 Anders Johansson BMW Team Mikro BSK 0B 0TB 0S 0S 0S 0

Dam

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt C B A
1 210 Veronica Salsten Saab Fjärås MK Salsten Racing 0S 5 7 7 4V 27 1B 1A
2 240 Felicia Emanuelsson Saab Orust BSK 0 5 7 7 5V 31 2A
3 223 Anna Wilhelmsson Audi Team Mikro BSK 7 7 4 5 7 30 3A
4 211 Maja Fritz Saab Östernärkes RMC 7 1 5 7 7 27 4A
5 206 Therese Westerling Volkswagen MK Kinda 3 5 5 7 7 27 5A
6 217 Nathalie Hallén Opel Ydre MK SkrotSmart 5 7 7 5 5 29 6AVB
7 218 Felicia Häggberg Saab SMK Motala Bil 7 4 7 4 5 27 2BV
8 214 Benita Lundh Volvo Säffle MC 7 4 4 4 7 26 3B
9 232 Annakarin Palmroth Opel MK Ran 4 7 4 5 7 27 4B
10 241 Hanna Fredén Nissan Fägre MK 3 7 7 7 3 27 5B
11 219 Ebba Karlsson Saab Hallsbergs MK White Stripes Racing Team 5 7 2V 5 2 21 1C 6BB
12 230 Linda Kylén Volvo Årjängs MK 5 2 4 7 3 21 2C
13 216 Sofie Hagrydh Volvo Vara MK 3V 3 5 5 4 20 3C
14 204 Ida Holmberg Saab Östernärkes RMC 5 5 7 3 4 24 4CB
15 212 Tyra Bjerge Saab MK Team Westom 2 7 5 3 5 22 5CS
16 238 Hanna Söderqvist Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 7 4V 4 5 25 6CS
17 203 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 3 4 5 4 4 20
18 202 Linda Bernström Saab MK Ran 3 4 4 3 4 18
19 233 Josefine Eriksson Volvo Tjust MK 0S 4 5 4 3 16
20 237 Elin Ullervik Saab Strängnäs AMS 4 5 5 2 0B 16
21 208 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 2 3 3 2 5 15
22 226 Victoria Blom Mazda MSK Kvarnvingarna 4 1 7 3 15
23 225 Carina Tordegård Saab MK Team Westom Hagestigs motorsport 2 3 0S 1 7 13
24 221 Nathalie Flink Saab Hallsbergs MK 4 0E 3 2 4 13
25 234 Terese Vigardt Volvo MK Ran 4 2 1 3 3 13
26 231 Evy Nestor Volvo MK Ran 2 2 3 4 2 13
27 229 Nellie Holmberg Volvo Åtvidabergs MK 5 4 2 2 0B 13
28 224 Amanda Boberg Volvo SMK Motala Bil 7 5 0S 0 12
29 242 Tova Svensson Saab Lidköpings MSF 0B 3 4 1 3 11
30 220 Johanna Karlsson Volvo Falköpings MK 3 2 3 1 2 11
31 213 Nathalie Öhrn Saab Fjugesta MS 4 3 2 0B 2 11
32 215 Emelie Strömberg Volvo Laxå MK 0B 2 3 5 0S 10
33 205 Catalina Floberg Saab Falköpings MK 2 2 1 3 1 9
34 239 Marie Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 2 4 2 1 0B 9
35 207 Amanda Johnsen Saab Laxå MK 5V 1V 0S 2 0 8
36 222 Elin Johansson Volvo Åtvidabergs MK 3 3 0S 1 0S 7
37 209 Amanda Kvarnström Saab MK Ran 7 0E 0E 7
38 228 Emma Jonsson Saab Mariestads MS 0B 5 0B 5
39 227 Johanna Ekelund Saab Årjängs MK 0E 3 0E 3
40 201 Victoria Björklund Audi Fjugesta MS 1 0S 0B 1
41 235 Sara Westlund Opel Gestrike RT Westlunds Entreprenad AB 0B 0E 0
42 236 Frida Karlsson Volvo Eksjö FRC 0E 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 4 5 Totalt D C B A
1 328 Rasmus Lindberg Saab Orust BSK 5V 7 3 7 7 29 1A
2 327 Emil Enner Saab Likenäs MK Team Värmland Motorsport 7 0S 7 7 7 28 2AV
3 347 Filip Bernström Volvo MK Ran 7 7 5 7 7 33 3A
4 346 Felix Åberg Volvo Vimmerby MS 7 5 4 4 4 24 1B 4A
5 340 Alexander Björklund Saab Fjugesta MS 7 7 7 5 7 33 5A
6 305 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 7 7 7 7 3 31 6AB
7 323 Elias Westerling Volvo MK Kinda 3 2 5V 4V 7 21 1C 2B
8 317 Albin Naumer Volvo Kullings MS 5 7 4 7 5 28 3B
9 310 Helmer Rask Volvo Finspångs MS 5 3 7 5V 4 24 4B
10 321 Albin Karlsson Volvo Vimmerby MS 5 7 7 1 4 24 5BS
11 349 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 4 5 4 4 5 22 6BE
12 307 Hannes Karlsson Saab Vara MK 7 4 4 3 3 21 2C
13 338 Erika Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 7 2 5 4 3 21 3C
14 315 Alice Johansson Saab Finspångs MS 0
14 331 Liam Leven Saab Vara MK Hagestig Motorsport 4 4 5 0S 7 20 1D 4C
15 316 Tobias Bodin Volvo Laxå MK 0
15 332 Malve Westerling Volvo MK Kinda 7 7 3 0B 5 22 5C
16 301 Anton Naumer Volvo Kullings MS 4 4 5 4 4 21 6CS
17 339 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 4 3 0S 7 4 18 2D
18 343 Axel Jonsson Saab Mariestads MS 3 5V 5 2 5 20 3D
19 336 Ida Nylin Saab MK Ran 0S 5 7V 3 5 20 4D
20 345 Theo Wernersson Saab KAK Hagestig motorsport 0S 4 4 5 5 18 5DB
21 311 Isac Åhman Volvo MK Ran 0S 5 4 4 7 20 6DB
22 342 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 2 4 2 7 3 18
23 329 Lars Gruhs Opel Vansbro MK 0B 3 5 3 5V 16
24 324 Linnéa Karlsson Volvo Vimmerby MS TEAM RACEPAGE WWW.RACEPAGE.ORG 5 0S 4 3 4 16
25 333 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 3 3 3 5 2 16
26 309 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 0S 4 7 5 0S 16
27 341 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 3 7 2 3 0B 15
28 337 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 3 4 0B 3 4 14
29 304 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5 5 3 1 14
30 308 Ivar Dufwa Volvo MK Ran 2 3 3 2 3 13
31 330 Axia Westerling Volvo MK Kinda 4 3 0S 4 2 13
32 344 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 4 5 2 0S 2 13
33 318 Stina Nyströmer Saab Fjugesta MS 3 3 1 2 3 12
34 348 Albin Lundh Volvo Säffle MC 5 1 1 5 0S 12
35 325 Märta Jansson Volvo Fjugesta MS 1 2 3 3 2 11
36 326 August Nordenvall Opel MK Ramunder 0B 4 2 5 0S 11
37 335 Dennis Frosthed Volvo Vimmerby MS Team Racepage www.racepage.org 4 0B 3 2 9
38 303 Obelix Brandow Volvo Ljungsbro MK 2 5 0B 2 0B 9
39 312 Nellie Eriksson Volvo MK Kinda 1 3 3 0E 7
40 313 Engla Skoog Volvo SMK Eda 2 2 0B 1 1 6
41 306 Sanna Emanuelsson Saab Orust BSK 2 2 0E 2 0E 6
42 314 Klara Strömberg Volvo Laxå MK 5 0B 0B 0B 5
43 319 Engla Anderberg Volvo Årjängs MK 4 0B 4