Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SpeakerHjelms Sverigeresa 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt C B A
1 214 Oscar Eriksson Opel Sunnansjö MK 7 7 14 1A
2 213 Zeth Enarsson Volvo SMK Arboga 7 4 11 2A
3 203 Joel Björkman BMW Flens MS 3 0B 3 1C 1B 3A
4 206 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 4 3 7 2B 4A
5 210 William Hermansson Saab SHRA Avesta 7 4 11 5AB
6 209 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 3 7 10 6AB
7 212 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 2 5 7 3B
8 207 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks bildemontering 5 3 8 4BB
9 215 Elias Larsson Toyota Kolsva MS 3 0B 3 2C 5BB
10 205 Elias Hermansson Saab SHRA Avesta 5 5 10 6BS
11 204 Theodor Christiansson Opel Kolsva MS 0SB 2 2 3C
12 217 Oscar Hagström Saab AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 5 5 4CE
13 202 Hampus Åkerlind Volvo Flens MS 4 4 5CE
14 208 Alexander Renbro Volvo Sunnansjö MK 4 4 6CE
15 216 Eddie Lund Volvo Säffle MC 2 2

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt E D C B A
1 129 Marcus Bernhardsson Volvo SMK Arboga 7 7 14 1A
2 102 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 7 7 14 2A
3 119 Freddie Gustavsson Volvo SMK Valdemarsvik 7 5 12 2B 3A
4 101 Stefan Eriksson Volkswagen Kolsva MS Svensk Rörtryckning AB 7 7 14 4A
5 116 Marcus Norgren Volvo Västerås MS 7 4 11 1B 5A
6 125 Niklas Nyden Volvo Kolsva MS 7 7 14 6AB
7 111 Peter Vesslén Volvo SMK Hälsinge 2 5 7 2C 3B
8 118 Oskar Andersson BMW Flens MS 4 7 11 4B
9 112 Jonas Larsson Volvo SMK Nyköping 4 7 11 5B
10 132 Marcus Lindell Volvo Kolsva MS 2 0B 2 2E 1D 1C 6BE
11 105 Thomas Rolfson Volvo Hallsbergs MK 5 3 8 3C
12 117 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 5 5 10 4C
13 130 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 4 4 8 5C
14 113 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 3 4 7 2D 6CE
15 139 Sonny Karlsson Volvo MSK Hammaren 4 5 9 3D
16 135 Håkan Gillstam Volvo Östernärkes RMC 3 4 7 4D
17 136 Pontus Åkerlind Volvo Flens MS 2 5 7 5D
18 128 Staffan Nilsson Volvo Säffle MC 5 4 9 1E 6DE
19 108 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 4 0B 4 3E
20 109 Samuel Berg BMW MK Kopparbeg 0SB 2J 2 4ET
21 133 Micke Heed Volvo Sunnansjö MK Team rävvålaräjsing 3 3 6 5E
22 137 Joel Karlsson Volvo MK Orion 4 0B 4 6ES
23 120 Zeb Enarsson Volkswagen SMK Arboga 5 2 7
24 124 Linus Pettersson Volvo Flens MS 5 2 7
25 138 William Berg Volvo MK Kopparberg 0B 5 5
26 104 Viktor Gilberg Volvo Gestrike RT 2 3 5
27 127 Tony Parkatti Saab Kolsva MS 2 3 5
28 107 Jens Nilsson Volvo Säffle MC Team rävvålaräjsing 5 0B 5
29 115 Ture Boström Volvo Järbo MK 1 3 4
30 126 Linus Andersson Volvo AMF Årsunda Team Lumek Motorsport 3 0E 3
31 140 Tommy Sandberg Volvo Sunnansjö MK 3 0B 3
32 121 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 3 0S 3
33 106 Mattias Renbro Volvo MK Kopparberg 0B 0E 0
34 123 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0B 0B 0
35 103 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 0S 0E 0

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 Totalt E D C B A
1 55 Markus Karlsson Saab Sunnansjö MK 7 7 14 1A
2 1 Rasmus Lundqvist Passat vr6 Fagersta MK 7 5 12 1B 2A
3 44 Jonas Svensson Volvo Filipstads MC 7 7 14 3A
4 7 Elias Anderberg Saab Årjängs MK 7 7 14 4A
5 38 Henrik Edgren Peugeot Munkfors MC 7 7 14 5A
6 32 Stefan Lundqvist Saab Västerås MS 5 5 10 2D 1C 2B 6A
7 24 Magnus Wengelin Saab Sunnansjö MK Team Rävvåla Räjsing 7 5 12 3B
8 48 Jonas Johansson Saab Svärdsjö MK Team Svartflagg 4 7 11 2C 4B
9 12 Eric Hellsten Volvo Gestrike RT 7 5 12 5B
10 35 Rickard Andersson Saab Eskilstuna MK 7 5 12 6BE
11 52 Niclas Gustavsson Opel Hamre MK 3VJ 7 10 3C
12 2 Ola Andersson Volvo Siljan BRK 5 5 10 4C
13 34 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 3 7 10 5C
14 13 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 0S 7 7 2E 1D 6CB
15 33 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 0SB 7 7 1E 3D
16 11 Anders Avelin Opel MSK Hammaren 4 5 9 4D
17 19 Niclas Rolander Peugeot Finspångs MS 4 5 9 5DB
18 9 Oliver Henkel Saab Sunnansjö MK 5 5 10 6DS
19 23 Tommy Granat Saab Degerfors RC 5 4 9 3E
20 49 Per Isaksson Opel SMK Sala 5 4 9 4E
21 56 Jonatan Sjöstedt Mitsubishi SMK Vingåker 4 4 8 5E
22 17 Tommy Lind Saab SMK Sala 5 4 9 6EB
23 43 Jenny Lindell Saab Östernärkes RMC 5 4 9
24 30 Jens Selander Saab SMK Arboga 7 2 9
25 15 Mattis Gillstam Volvo Östernärkes RMC 4 4 8
26 47 Anders Wallin Saab Storfors MK 4 4 8
27 46 Alexander Welin Volvo Östhammars MK 3 4 7
28 6 Alva Sundén Toyota Östmarks MFF Hedströms Motorsport 4 3 7
29 37 Ewelina Göransson Mazda Vä-Östergötlands MK Tjällmo Profil & Reklam 5 2 7
30 14 Rasmus Eriksson Saab Films MK 3 3 6
31 39 Zackarias Granat Saab Degerfors RC 3 3 6
32 53 Martin Pennerborn Saab Kolsva MS 4 2 6
33 26 Louise Malmström Saab Eskilstuna MK 2 3 5
34 42 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 2V 3 5
35 45 Stefan Göransson Volvo SMK Sala 2 3 5
36 36 Kevin Mattsson Opel Östernärkes RMC 3 2 5
37 50 Emma Welin Saab Rasbo MK 3 2 5
38 40 Gustav Pennerborn Saab Kolsva MS 4 1 5
39 27 Mikael Andersson Mitsubishi SHRA Lindesberg 0B 4 4
40 3 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 1 3 4
41 20 Daniel Lundquist Saab Fagersta MK 1J 3 4
42 25 Tomas Enarsson Volvo SMK Arboga 2 2 4
43 8 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 3 1 4
44 28 John Fransson Saab Fjugesta MS Nerike Kugg & Mekan Motorsport 0B 3 3
45 41 Johan Morin Saab Västerås MS 2 1 3
46 29 Viktor Eriksson Opel Kolsva MS Svenskrörtryckning AB 0B 2 2
47 54 Kjell Svensson Volvo Flens MS Team palm 0B 2 2
48 4 Annika Isaksson Saab Hofors MK 0B 1 1
49 22 Lina Zetterström Opel SMK Sala 0B 1 1
50 51 Filip Andersson Opel Kolsva MS Svensk rörtryckning ab 1 0B 1
51 5 Joakim Holmberg Volvo Strängnäs AMS 0B 0E 0
52 16 Jonatan Jansson Opel Kolsva MS 0B 0E 0