Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

SpeakerHjelms Sverigeresa 2021

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare Totalt B A
1 104 Victor Nyströmer Saab Fjugesta MS 9
2 116 Elin Lundberg Saab Gestrike RT 14
3 101 Isac Torlamb Volvo Tjust MK 5
4 110 Hampus Åkerlind Volvo Flen 11
5 111 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 14
6 107 Malve Westerling Volvo MK Kinda 12
7 109 Wilmer Nordenvall Volvo MK Ramunder 3 3 6 3B
8 106 Aaron Blomkvist Saab Hofors MK 5 4 9 4B
9 114 Stina Hartzell Saab Norrköpings MK RH Autorikt AB 5 3 8 5B
10 113 Joel Björkman Volvo 4 4 8 6B
11 108 Ebba Valett Saab SMK Nyköping 3 2 5
12 117 Benjamin Carlsson Saab Finspångs MS 0B 2 2
13 103 Helmer Rask Saab Finspångs MS 0B 5 5
14 105 Elias Mattsson Saab Östernärkes RMC 4 3 7
15 112 Lovis Jansson Opel Bortkyrka MK 0B 0

Fwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare Totalt C B A
1 30 Robin Sandström Nissan Västerås MS Franzens åkeri i Västerås 14
2 27 Jimmy Rask Saab Finspångs MS 10
3 33 Timmo Helgesson Saab Vimmerby MS Hagestigs Motorsport 14
4 12 Marcus Svärd Saab MK Orion 12
5 6 Tomas Persson Volvo Finspångs MS 12
6 26 Emil Hultenius Saab Jönköpings MK Gullabo rallydäck 0486-21851 10
7 21 Andreas Mattsson Opel Östernärkes RMC 7 5 12 3B
8 3 Robin Norling Opel SMK Nyköping 3 7 10 4BV
9 14 Ricard Gelin Saab Gnesta MK 3 4 7 1CV 5BVB
10 5 Lucas Vahlberg Saab Eskilstuna MK 4 7 11 6BB
11 35 Jonas Almgren Saab Enköpings MK ETTO POWER 5 4 9 3CV
12 16 Camilla Wernersson Saab MK Kinda 4 5 9 4CB
13 22 Gustav Hartzell Saab Norrköpings MK RH AUTIRIKT AB 5 5 10 5C
14 7 Jörgen Bergström Saab SMK Vingåker 7 3V 10 6C
15 18 Ludwig Eklöf Opel Eskilstuna MK 5 3 8
16 8 Peter Rylander Saab Gnesta MK 5 2 7
17 13 Julia Mejermo Opel SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 4 3 7
18 9 Nicklas Hellsing Saab Fjugesta MS Team Nerike kugg & mekan motorsport 4 5 9
19 23 Joel Karlsson Opel MK Orion 4 4 8
20 17 Lina Norman Opel Grödinge MK 4 4 8
21 31 Erkki Tarpila Volkswagen Ljungsbro MK 3 4 7
22 2 Tim Bjärud Saab MK Ramunder 7 0B 7
23 25 Jonatan Sjöstedt Saab SMK Vingåker 2 4V 6
24 4 Kevin Mattsson Saab Östernärkes RMC 2 3 5
25 29 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 2 3 5
26 24 Dave Irving Volkswagen Katrineholm MK 3 2 5
27 10 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 1 3 4
28 32 Hampus Carlson Saab Finspångs MS 2 2 4
29 34 Mikael Brandow Saab Ljungsbro MK 2 2 4
30 19 Daniel Suvala Opel SMK Nyköping 3 0B 3
31 20 Kristofer Elsinen Saab Gnesta MK 2 0B 2
32 28 Andreas Rönnlöf Saab Skepptuna MK Fisknäbbens Bil & Maskin 0E 0

Rwd

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare Totalt D C B A
1 51 Kristofer Nord Volkswagen Gnesta MK 11
2 66 Albert Bengtsson Volvo Nässjö MK 12
3 84 Johan Karlsson Volvo Vimmerby MS 12
4 67 Marcus Karlsson Volvo SMK Nyköping 12
5 52 Mattias Havdelin Volvo Rosendahl MK 14
6 85 Rasmus Pettersson Volvo Flens MS 14
7 72 Benny Karlsson Volvo MK Speed Benny K:s Alltjänst AB 4 7 11 3B
8 53 Valdemar Nord Volvo Gnesta MK 4 5 9 1C 4B
9 74 Mikael Eriksson Volvo SMK Nyköping Hot Rod Hill Racing 7 5 12 5BB
10 78 Martin Karlsson Volvo Åtvidabergs MK TEAM APELSIN 4 5 9 2C 6BB
11 62 Joakim Skilberg Volvo MK Speed Benny k:s Alltjänst AB 2 5 7 2D 3C
12 82 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 5 4 9 4C
13 80 Peder Havdelin Volvo Rosendals MK 3 5 8 1D 5CB
14 77 Mikael Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 7 2 9 6CB
15 63 Rasmus Stenberg Volvo MK Ramunder 4 4 8 3D
16 76 Dennis Fryksäter Volvo MK Speed 5 3 8 4D
17 79 Pontus Barfeld Volvo Haninge MK BDS/Barfelds Motor 2 2 4 5DB
18 56 Joakim Lundgren Opel Strängnäs AMS 0E 5 5 6DB
19 55 Börje Adamsson Volkswagen MK Ramunder 4 0B 4
20 73 Sebastian Andersson Volvo MK Ramunder 2 3 5
21 61 Ville Månemyr Volvo SMK Nyköping 3 4 7
22 65 Jimmy Larsson Volvo SMK Köping Brorssons Lastvagnsdelar AB 7 0S 7
23 86 Mathias Larsson Volvo Finspångs MS 3 4 7
24 57 Roger Nilsson Volvo MK Ramunder 4 3 7
25 69 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 3 3 6
26 71 Erik Ceder Volvo Borlänge MK 3V 3V 6
27 70 Rasmus Valette Volvo SMK Nyköping 1 4 5
28 59 Markus Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 5 0B 5
29 75 Tobias Karlsson Volvo Gnesta MK TEAM APELSIN 2 2 4
30 60 Jane Krantz Volvo Ydre MK 2 2 4
31 58 Pontus Bengtsson Volvo MK Ramunder 3 1 4
32 68 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 0B 3 3
33 81 Pontus Åkerlind Volvo Flens MS 0B 0