Vid fel och brister kontakta oss gärna på info@resultattavlan.se Vi kommer inte hinna fixa något till den pågående tävlingen men förhoppningsvis till nästa tävling.

Septembertrollet 2021

Herr

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt C B A
1 22 Pelle Wilén Saab Strängnäs AMS 7 7 7 21 1AV
2 20 Terje Pedersen Saab Kolsva MS 5 7V 7 19 2A
3 41 Richard Selander Saab SMK Köping 7 4 7 18 3A
4 11 Magnus Jansson Saab Grödinge MK 7 7 7 21 4A
5 7 Kim Ståhl Volvo Laxå MK 7 4 7 18 5A
6 32 Dennis Christensen Saab SMK Vingåker 4 7 5 16 1B 6A
7 25 Edvin Johansson Volvo MK Ran 3 5 7 15 2B
8 29 Jimmie Sahlberg Volvo Hallsbergs MK 7 7 3 17 3B
9 26 Casper Granfors Saab Kolsva MS Östmarks 7 7 4 18 4BE
10 36 Mattis Gillstam Volvo Östernärkes RMC 5 5 7 17 5BE
11 46 Patric Björling Saab Katrineholms MK 2 7 5 14 1C 6BE
12 2 Dennis Nydén Volvo Kolsva MS 2 5 7 14 2C
13 43 Sebastian Flink Saab MK Ran 7 7 0S 14 3C
14 48 Göran Söderlund Saab SMK Vingåker 5 5 5 15 4CB
15 52 Jonas Svensson Volvo Filipstads MC 7 2 5 14 5CB
16 45 Zackarias Granat Volvo Degerfors RC 4 7 4 15 6CS
17 31 Benny Karlsson Volvo Mk-Speed Benny K:s Alltjänst AB 4 4 5 13
18 33 Mikael Andersson Volvo SHRA Lindesberg 4 4 5 13
19 9 Johan Saarela Saab Degerfors RC 3 5 4 12
20 3 Kim Christensen Saab SMK Vingåker 3 5T 4 12
21 42 Jerry Uppa Opel Eskilstuna MK 4 3 4V 11
22 6 Rasmus Lidström Volvo Flens MS 5 3 3 11
23 8 Johan Hallgren Saab Hagfors MK 2 3 5 10
24 30 Freddy Larsson Volvo Hällefors MK 4 2 4 10
25 40 Tommy Granat Volvo Degerfors RC 4 4 2 10
26 19 Lukas Thor Saab Östernärkes RMC john ekströms bygg AB, örebro 5 5 0E 10
27 1 Jimmy Cederberg Saab Västerås MS 5 5 0S 10
28 21 Tobias Boström BMW Hallsbergs MK 2 3 4 9
29 34 Patrik Smedberg Mitsubishi Kolsva MS 3 3 3 9
30 27 Johnny Andersson Volvo SMK Linde 3 3 3 9
31 17 Mikael Andersson Volvo Östgöta Bf RH AUTORIKT AB 5 2 2 9
32 37 Emil Eklöf Saab SMK Vingåker 5 4 9
33 15 Richard Pettersson Saab Storfors MK 0B 3 5 8
34 39 Johan Eriksson Volkswagen SMK Vingåker 2 3 3 8
35 28 Kristofer Elsinen Volvo Gnesta MK 1 5 2 8
35 35 Lennart Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 0
36 51 Jörgen Grabmüller Volvo Västerås MS 0B 4 3 7
37 24 Stefan Öster Volvo SHRA Lindesberg 1 4 2 7
38 12 Kevin Mattsson Saab Östernärkes RMC 4 1 2 7
39 10 Tim Wretling Volvo Hallsbergs MK 3 4 0B 7
40 14 Ludwig Eklöf Volvo Eskilstuna MK 7 0B 0E 7
41 47 Joel Bachmann Volvo Finspång's MS 0B 2 4 6
42 49 Markus Karlsson Saab Gnesta MK TEAM APELSIN 3V 3 6
43 23 Kalle Karlsson Volvo Eskilstuna MK 5 1 0E 6
44 50 Niklas Solstad Volvo Hallsberg MK 0S 2 3T 5
45 4 Pontus Åkerlind Volvo Flenms 4 0SV 0B 4
46 44 Örjan Åkerstrand Saab Östernärke RMC John Ekströms Bygg Örebro 0B 2 0E 2
47 13 Andreas Ledin Saab MK Kopparberg Ledin Motorsport 1 0E 1
48 5 Andreas Wallberg Saab Östernärke RMC 0B 0E 0E 0
49 38 Gabriel Parkatti Volvo Kolsva MS 0B 0
50 18 Andreas Norbergh Volvo Flens MS 0B 0 0
51 16 Carl Eriksson Volvo Strängnäs AMS 0SB 0

Dam/Veteran

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare 1 2 3 Totalt B A
1 911 Melina Toven Saab Kolsva MS 4 7 7 18 1A
2 906 Caroline Östmark Saab Kolsva MS Östmarks 7 7 7 21 2A
3 922 Engla Johansson Saab Finspångs MS 7V 7 4 18 3AV
4 910 Victoria Björklund Opel Fjugesta MS 5 5 7 17 4A
5 908 Anna Wilhelmsson Saab Team Mikro BSK 5 7 4 16 5A
6 904 Sofie Söder Saab Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB 0B 5 5 10 1B 6A
7 917 Maja Fritz Saab Östernärkes RMC 7V 3T 5 15 2B
8 907 Emelie Solstad Volvo Hallsbergs MK 3 3V 5 11 3B
9 913 Emilie Östmark Peugeot Kolsva MS 4 4 3 11 4B
10 909 Per Ström Opel MSK Hammaren 5 5 3 13 5B
11 914 Evelina Ekström Larsen Saab Östernärkes RMC Ekströms Bygg AB i Örebro 7 0B 4V 11 6BB
12 918 Jennifer Eriksson Saab SMK Karlskoga 5 3 2 10
13 915 Patrik Åkerlind Volvo Flens MS 2 4 3 9
14 921 Caroline Jansson Opel Hagfors MK 4 4 1 9
15 912 Fanny Skålberg Volvo SMK Arboga 3 5 0B 8
16 905 Fredrik Lidström Volvo Flens MS 3 2 2 7
17 919 Sofia Svärd Volvo Skepptuna MK TEAM APELSIN 0S 4 0B 4
18 903 Tony Parkatti Volvo Kolsva MS 4 0 4
19 902 Anders Avelin Opel MSK Hammaren 0B 0 0
20 901 Frida Söder Volvo Team Mikro BSK 0B 0B 0
20 920 Maria Nydén Volvo Kolsva MS 0
21 916 Nellie Höök Saab Hällefors MK Team Bjuhrs Bil Ab 0S 0E 0

Junior

Pos Nr Namn Bil Klubb Anmälare Totalt A
1 601 Erika Wilhelmsson Volvo Team Mikro BSK 0
1 611 Malin Östmark Saab Kolsva MS Östmarks bildemontering 2 5 7 14 1A
2 602 Elias Mattsson Saab Östernärke RMC 7 4 0S 11 2A
3 603 Lucas Dahl Leijonborg Volvo Team Mikro BSK 0
3 607 Anton Wallberg Saab Östernärkes RMC 5 0E 7 12 3A
4 609 Tom Lindell Saab Östernärkes RMC 7 7 5 19 4AV
5 613 Alice Bleckur Saab Team Mikro BSK 4 3 4 11 5A
6 604 Hampus Åkerlind Volvo Flen 3 5 5 13 6A
7 610 Gabriel Lundqvist Hyundai Fagersta MK 4 3 3 10
8 606 Elias Larsson Opel Kolsva MS 5 0S 4 9
9 612 Emil Fällman Volvo SMK Vingåker 1 7 0B 8
10 605 Kajsa Ryman Saab Team Mikro BSK 0E 4 3 7
11 608 Ida Ekström Thor Volvo Östernärkes RMC John Ekströms Bygg AB, Örebro 3 2 2 7