Tävlingsdatum: | Tävling: | Tävlingsform: | Arrangör: | Sista anmälningsdatum: |
---|---|---|---|---|
2024-05-03 - 2024-05-05 | Motala Juniorläger
Anmälan Stängd
|
Folkrace | SMK Motala Bil | 2024-04-26 |
2024-05-04 - 2024-05-05 | Hjelms Vilda Westom
Anmälan Stängd
|
Folkrace | MK Team Westom | 2024-04-28 |
2024-05-04 | Vårracet Cuptävling
Anmälan Stängd
|
Folkrace | SMK Helsingborg | 2024-04-28 |
2024-05-04 | AMF Årsunda X-cupen delt. 1 | Folkrace | AMF Årsunda | 2024-04-28 |
2024-05-04 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.2 | Rallycross | Haninge MK | 2024-04-20 |
2024-05-05 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.3 | Rallycross | Haninge MK | 2024-04-21 |
2024-05-05 | Klubbtävling Kristianstad, Osby, Simrishamn
Inställd
|
Folkrace | Kristianstads FRC | 2024-04-28 |
2024-05-05 | Västsprinten Delt.2 - Ånnabodaloppet
Anmälan Stängd
|
Folkrace | Teknis MC | 2024-04-28 |
2024-05-09 | AUTODELARRACET | Folkrace | Borlänge MK | 2024-05-05 |
2024-05-09 | Vårdraget | Folkrace | Timrå MK | 2024-05-03 |
2024-05-09 - 2024-05-10 | Kristirflygar racet 2024 | Folkrace | Storfors MK | 2024-05-05 |
2024-05-10 - 2024-05-11 | Vårtävling | Folkrace | Hästveda FRC | 2024-05-05 |
2024-05-11 | Västkustcupen 2024 deltävling 3 | Folkrace | Dals MK | 2024-05-08 |
2024-05-11 | Majtävlingen till minne av L-E Hermansson | Folkrace | Fredriksbergs MK | 2024-05-05 |
2024-05-11 - 2024-05-12 | Åsa-Nisseracet | Folkrace | Vimmerby MS | 2024-05-03 |
2024-05-11 | Venacupen delt.1
Inställd
|
Folkrace | Laxå MK | 2024-05-05 |
2024-05-11 | Ljusdals MS X-cupen delt. 2 | Folkrace | Ljusdals MS | 2024-05-05 |
2024-05-11 | Racing Special | Folkrace | Piteå MS | 2024-05-01 |
2024-05-12 | Vårracet | Folkrace | Piteå MS | 2024-05-01 |
2024-05-18 - 2024-05-19 | Majfestivalen | Folkrace | Hallsbergs MK | 2024-05-12 |
2024-05-18 | Wall & Thiman-racet Dag 1 Lördag | Folkrace | MK Kinda | 2024-05-12 |
2024-05-18 - 2024-05-19 | Hagfors MK 2-dagars | Folkrace | Hagfors MK | 2024-05-12 |
2024-05-18 - 2024-05-19 | WIST-Pokalen
Kö
|
Folkrace | Skepptuna MK | 2024-05-12 |
2024-05-18 | Pingstracet till Nicklas Hindsjös minne | Folkrace | Säffle MC | 2024-05-12 |
2024-05-18 | Bilspeedway Smålandscupen | Folkrace | Målilla MK BK | 2024-05-11 |
2024-05-18 | Avrostningsracet 2024 | Folkrace | Lycksele MK | 2024-05-13 |
2024-05-19 | Wall & Thiman-racet Dag 2 söndag | Folkrace | MK Kinda | 2024-05-12 |
2024-05-19 | Hokaracet - Ingår i Södra BF folkracecup | Folkrace | Asarums MS | 2024-05-13 |
2024-05-25 - 2024-05-26 | Gestrikefestivalen | Folkrace | Gestrike RT | 2024-05-19 |
2024-05-25 - 2024-05-26 | Svenskt Mästerskap i Crosskart Delt. 1 | CrossKart | Karlstad MC-Bil | 2024-05-12 |
2024-05-25 | Laitisrace deltävling ett av Höga Kusten Cup | Folkrace | Örnsköldsviks MK | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Skaraborgscupen Ulricehamns Motorklubb | Folkrace | Ulricehamns MK | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Folkrace Original | Folkrace | Mönsterås MK | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Åke Dahls Minne - 40 års Jubileum av banan
Inställd
|
Folkrace | Grimslövs MS | 2024-05-19 |
2024-05-25 | ÅLAND, Race Firma Ante Danielsson | Folkrace | Ålands MK | 2024-05-18 |
2024-05-25 | Mamma-Trollet | Folkrace | SMK Vingåker | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Vårracet | Folkrace | Årjängs MK | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Mossgrufve Racet | Folkrace | MK Kopparberg | 2024-05-20 |
2024-05-25 | Vårracet 2024 | Folkrace | Likenäs MK | 2024-05-19 |
2024-05-25 | Polcirkelracet | Folkrace | Jokkmokks MS | 2024-05-19 |
2024-05-26 | Mossgrufve Sprinten / Västsprinten 2024 | Folkrace | MK Kopparberg | 2024-05-20 |
2024-05-31 | Östgöta VVS rullet - kvällstävling | Folkrace | SMK Valdemarsvik | 2024-05-24 |
2024-06-01 - 2024-06-02 | Höga Kusten Racet 2-dagars | Folkrace | Kramfors MSK | 2024-05-27 |
2024-06-01 - 2024-06-02 | Skene Festivalen | Folkrace | Skene MS | 2024-05-26 |
2024-06-01 - 2024-06-02 | Hagaslätt 2-dagars | Folkrace | Lessebo MK | 2024-05-26 |
2024-06-01 - 2024-06-02 | Lima 2-dagars | Folkrace | Lima MS | 2024-05-27 |
2024-06-01 | NorsaRacet | Folkrace | Kolsva MS | 2024-05-26 |
2024-06-01 - 2024-06-02 | 2-dagars i Motala med delade klasser | Folkrace | SMK Motala Bil | 2024-05-26 |
2024-06-06 | L-A´s MinnesRace | Folkrace | Vimmerby MS | 2024-05-30 |
2024-06-06 | SBF-Bilcross Cup Delt.2 | BilCross | Gestrike RT | 2024-05-30 |
2024-06-06 | Skaraborgscupen delt.3 - Flaggracet | Folkrace | Tidaholms MK | 2024-06-01 |
2024-06-07 - 2024-06-09 | Allservicefestivalen i samarbete med NGK Masters | Folkrace | SMK Eda | 2024-06-04 |
2024-06-08 - 2024-06-09 | Hedemora 2-dagars | Folkrace | SMK Hedemora | 2024-05-31 |
2024-06-08 - 2024-06-09 | Nyköping 2-Dagars - BDS Pokalen | Folkrace | SMK Nyköping | 2024-06-02 |
2024-06-08 | Hudikracet | Folkrace | SMK Hälsinge | 2024-06-03 |
2024-06-08 | Jubileumsracet | Folkrace | Munkfors MC | 2024-06-04 |
2024-06-08 | Dal-Eriksracet deltävling 2 Höga Kusten Cup | Folkrace | Junsele MS | 2024-06-03 |
2024-06-08 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.4 | Rallycross | Strängnäs AMS | 2024-05-25 |
2024-06-09 | SuperCupen i Rallycross och Crosskart Xtrem Delt.5 | Rallycross | Strängnäs AMS | 2024-05-26 |
2024-06-15 | Folkrace BDS-Racet deltävling 4 i Västkustcupen | Folkrace | Fjärås MK | 2024-06-08 |
2024-06-15 - 2024-06-16 | Br Öhman racet | Folkrace | Piteå MS | 2024-06-05 |
2024-06-15 | TV-Racet | Folkrace | Mora MK | 2024-06-09 |
2024-06-15 | Sprintcupen i Crosskart Deltävling 1 | CrossKart | Kolsva MS | 2024-06-02 |
2024-06-16 | Sprintcupen i Crosskart Deltävling 2 | CrossKart | Kolsva MS | 2024-06-02 |
2024-06-27 | SM Veckan 2024 Rallysprint/Crosskart | CrossKart | Västerås MS | 2024-05-30 |
2024-07-05 - 2024-07-07 | Krokom Tre-dagars | Folkrace | Krokoms MK | 2024-06-30 |